במהלך ביקור בקהיר אמר היום יו"ר הראש אבו מאזן כי ״רוצים שאכיר בישראל כמדינה יהודית אבל אני יודע שזו אינה מדינה יהודית. יש שם 1.9 מיליון ערבים 1.5 מיליון רוסים נוצרים ומוסלמים שעלו מברית המועצות כל אחד יכול היה לשלם כסף עבור תעודה שהוא יהודי". לדברי אבו מאזן "אפילו האתיופים אחוז היהודים בינהם נמוך מאוד״. בנאומו בקהיר הבהיר אבו מאזן כי לעולם לא יכיר בישראל כמדינה יהודית.

יהודי יוצאי אתיופיה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו על יו"ר הרשות שהבהיר כי לא יכיר במדינה יהודית: ״‏כנראה שאבו מאזן עדיין לא שמע על שבטי ישראל״

ראש הממשלה התייחס לנאומו של מחמוד עבאס שאמר כי לעולם לא יכיר בישראל כמדינה יהודית וציין כי רבים מעולי ברה״מ אינם יהודים וכך גם חלק מעולי אתיופיה: ״‏כנראה שאבו מאזן עדיין לא שמע על שבטי ישראל – עולי אתיופיה ומדינות חבר העמים. אחינו ואחיתנו, בשר מבשרנו, יהודים מבטן ומלידה שחלמו בגולה במשך דורות על שיבת ציון וזכו להגשים את חלומם״.

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גם יו"ר כחול לבן, בני גנץ תקף את דברי יו"ר הרשות:
"אבו מאזן שוב לא מפספס הזדמנות לסרבנות. הגיע הזמן שיתחיל לעבוד עבור דור העתיד והשלום במקום להיתקע בעבר ולמנוע מהאזור כולו עתיד של תקווה. הבורות והזלזול כלפי אחינו העולים מברית המועצות לשעבר ואתיופיה שהם חלק בלתי נפרד מהעם היהודי- מבישים. ככה לא בונים שלום".

יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ. צילום: תומר נויברג – פלאש 90

שרת התרבות והספורט, מירי רגב הגיבה לדבריו של אבו מאזן נגד המדינה היהודית: "אבו מאזן קובע שמדינת ישראל היא לא מדינה יהודית ומבטיח לספק תוכנית חלופית לתוכנית המאה. אפשר לשער שבתוכנית שלו היהודים לים, ומדינת ״פלסטין״ תהיה מהירדן ועד לים. הרי מה כבר אפשר לצפות ממייסד הפת״ח וספטמבר השחור? עברנו את פרעה נעבור גם אותו".

השרה מירי רגב. צילום: הילל מאיר, פלאש 90

יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי התייחס לדברי ראש הרשות: "אבו מאזן, אחרי שהכחשת את השואה, עכשיו אתה מכחיש גם את המציאות?! ישראל היא מדינה יהודית בזכות ההבטחה ההיסטורית לעם ישראל ובזכות התנ״ך. אלפי שנים, יהודים מרוסיה ומאתיופיה ומכל הגלויות חלמו והתפללו להגיע לארץ ישראל. נמשיך לשמור על מדינה יהודית ועל המסורת שבזכותה אנחנו כאן".

השר אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.