300 בעזה, גם עזתים וגם אנשי גדה שהולכים לבנקים מגלים שהמשכורות לא נכנסו. הטענה שלהם היא שעל אף חוק האסירים, הכסף פשוט לא הועבר. גורמים ברשות הפלסטינית אמרו כי מדובר בהחלטה אקטיבית להשעות את המשכורות של כל משוחררי לעזה. לדברי המשוחררים, הלחץ הישראלי והאמריקאי עשו את שלהם.

אבו מאזן. צילום: פלאש 90
הלחץ האמרקיאי עבד, או שהוא מפעיל לחץ נוסף על חמאס? . צילום: פלאש 90

כזכור, בפגישתו האחרונה של יו”ר הרשות עם הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, הנשיא הציג בפניו ראיות חותכות על מעורבות אישית בהסתה לטרור, אותן קיבל מישראל. טראמפ צעק על אבו מאזן “אתה רימית אותי בוושינגטון”, וגורמים ברשות הפלסטינית אישרו כי האווירה הייתה מתוחה. עד כה הפלסטינים ניסו להסביר כי העברת הכספים אל מחבלים אינה אלא מתן סיוע לנזקקי רווחה, אך בישראל הבהירו לאמריקאים כי מדובר בצעד שמעודד טרור.

תמיכה באסירים נחשבת לערך לאומי בקרב הפלסטינים. המענקים הכלכליים נחשבים לקונצנזוס בקרב פתח כמו גם בקרב חמאס. בשלב זה, ממשלת אבו מאזן מסרבת להתייחס לפרסומים.

למרות רצון המוקטעה להראות כי מדובר במחווה עבור האמריקאים כאות לחידוש המגעים עם ישראל, יש מי שחושב כי מדובר בשלב נוסף במלחמה בין אבו מאזן וחמאס. בחודשים האחרונים, נזכיר, אבו מאזן ביצע קיצוץ נרחב במשכורות פקידי הממשל בעזה והתנער מתשלומי החשמל לישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.