הפיוס הפנים-פלסטיני הולך ומתמסמס. בפת"ח תוקפים את על כוונתו לחתום מול על הסדרה ללא הפיוס הפנים פלסטיני. "המפתח הראשי לכל הנושאים הוא הפיוס וסיום הפיצול בין לרמאללה", אמר בכיר פת"ח חוסין א-שיח. "כדי שנוכל לצאת מההשפעה העולמית שדוחפת חלק מאיתנו לפעול יחד עם ישראל להיכנס לתוכניות פוליטיות שמחבלות בניסיונות שלנו להשיג מדינה", הוא רמז לחמאס ."אנחנו לא רוצים להקים אמירוּת או מדינות נפרדות בעזה, ברמאללה או בחברון אנחנו רוצים להקים על כל האדמות".

"על גופתי". בועידת אש"ף ברמאללה. צילום: רויטרס

 

אבו מאזן: " ללא הסכמת הרשות – אינו חוקי ונחשב בגידה"

בינתיים, במסגרת הניסיונות המצריים לקדם הסכם , נשיא מצרים עבד אלפתאח הורה להקל על תנועת האזרחים העזתיים במעבר רפיח ולתגבר פעילות במשך 48 השעות הקרובות כדי לאפשר לכמה שיותר עזתיים לצאת ולהיכנס מהרצועה ואליה. "על גופתי תהיה הפסקת אש והסכם רגיעה בין הצדדים", מיהר להגיב בזעם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן (מחמוד עבאס) על התיווך המצרי בין ישראל לחמאס. "אם ההסכם ייחתם ללא הסכמת הרשות, הדבר אינו חוקי ונחשב בגידה", קבע.

א-סיסי. צילום: אתר הקרמלין

 

שלשום (א') הורה שר הביטחון אביגדור ליברמן לפתוח את לסחורות "לאור השקט הביטחוני שנשמר לאורך השבוע האחרון והירידה המשמעותית באירועים", זאת לאחר התייעצות עם צה"ל, השב"כ, המל"ל ומתפ"ש.

משאית סיוע של האו"ם ברפיח, עזה, בחודש שעבר. צילום: עבד ראחים ח'טיב, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא