דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו מאזן נפגש עם המלך סלמאן בסעודיה

אבו מאזן נפגש עם המלך סלמאן בסעודיה

יו"ר הרשות הפלסטינית יצא לביקור פתע בריאד שם נפגש עם המלך ויורש העצר. הסעודים רואים באבו מאזן שותף פוטנציאלי בקואליציה אזורית שתבלום את איראן וחיזבאללה

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. צילום: פלאש 90
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. צילום: פלאש 90

 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, נפגש אתמול (ב') בריאד עם המלך הסעודי סלמאן ועם יורש העצר מוחמד בן סלמאן, כך פורסם ב"וואלה". הביקור של אבו מאזן בסעודיה לא תוכנן מראש, והוחלט עליו בימים האחרונים.

אחרי התפטרותו של ראש הממשלה הלבנוני ועל רקע המתיחות שבין סעודיה לאיראן, רואים הסעודים באבו מאזן שותף פוטנציאלי בקואליציה אזורית וזאת בשל ההתחממות ביחסים בין ארגון הטרור חמאס לאיראנים. הסעודים מקדמים את הקמת הקואליציה בתיאום מלא עם הנשיא טראמפ, במטרה לבלום את איראן וחיזבאללה.

השגריר הפלסטיני בסעודיה, באסם אל אגא אמר טרם הפגישה כי המנהיגים ידונו בסכסוך הישראלי-פלסטיני, ויתייחסו למאמץ הבינלאומי לפתוח בתהליך מדיני בין הצדדים. יחד עם יו"ר הרשות הפלסטינית יצאו לביקור גם ראש המודיעין, השר לעניינים אזרחיים ומנהל המעברים מטעם הרש"פ.

מדובר בביקור הראשון של אבו מאזן בסעודיה מאז הסכם הפיוס הפלסטיני בין ארגון הטרור חמאס ופת"ח.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א