יו״ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, אמר היום בביקור בירדן כי כל ממשלת אחדות עתידית חייבת להכיר בישראל ולעבוד מול מוסדות החוקה הבנילאומיים כך על פי דיווח באתר: "וואטאניה". לדברי אבו-מאזן, במהלך חודש פברואר הייתה לרשות התקשרות עם גורמים אמריקאים בכירים במטרה להוביל מהלך שיקדם את השלום עם ישראל. עוד הוסיף יו"ר הרשות ואמר, כי הקונגרס הערבי שיתכנס בירדן בעוד כשבועיים ידון בנושא הזה כנושא הראשון במעלה.

אבו-מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, קרא גם הוא בעבר לביטול הצהרת בלפור. פלאש 90
אבו-מאזן, לא ביקר את הפליטים בלבנון "כי לא היה זמן". צילום: פלאש 90

 

בעניין מינוי של רא שהחמאס החדש בעזה אמר אבו-מאזן כי הוא מכבד את המינוי והוסיף כי הוא:"נבחר בבחירות תקניות ולא ייתן לאיש לכנות אותו 'הנשיא הבלתי-חוקי' ".

עבאס אמר כי הוא "מכבד את כל המאאצים שהאירופאים עושים כמו גם רוסיה וארה"ב כדי לקדם את השלום באזור ולתת לעם הפלסטיני מדינה עצמאית משלו".

 

לשאלה מדוע בביקורו האחרון בלבנון לא ביקר במחנות הפליטים הפלסטינים במדינה אמר אבו-מאזן: "כי לא היה לו מספקי זמן" וכי "לא ערך את הביקור כדי למנוע חסימת כבישים" לכבודו בקרבת המחנות. בממשלת לבנון ישנה כוונה להקיף את מחנות הפלסטינים בגדרות, בהתייחס לסוגיה אמר עבאס, כי הכנופויות התמלאו בכנופיות פשע והמצב בהן בעייתי אך הוא מתנגד להקמת הגדר. על יחסי הרשות עם מצרים אשר היו בעייתיים לאחרונה, אמר עבאס כי "בקרוב ייצא לביקור רשמי במצרים על מנת לפתור את אי ההבנות שהיו בתקופה האחרונה בין שתי המדינות".

רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון