יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא הערב (ראשון) דברים בפני כינוס המועצה המרכזית הפלסטינית, ברקע הקרע המדיני המתמשך מול , המשבר עם ארה"ב והיעדר אופק מדיני מול ישראל.

אבו מאזן בכינוס המועצה המרכזית הפלסטינית ברמאללה. צילום: פלאש 90

 

"לא תהיה מדינה ברצועת עזה ולא תהיה מדינה בלי רצועת עזה", הצהיר אבו-מאזן. "אנחנו נמצאים לקראת החלטות חשובות וגורליות. המזימה נגד העם הפלסטיני לא הסתיימה ואנחנו הכרזנו שאנו נגד 'עסקת המאה'".

אבו מאזן תקף בנוסף את "משתפי פעולה עם אויבינו ואויבי העם הפלסטיני" ואמר כי עליהם להתבייש בעצמם. "ירושלים המזרחית היא הבירה שלנו, אותה בירה שנכבשה ב-1967 ולא חלק ממנה". הוא המשיך והוסיף כי הרשות תמשיך לשלם קצבאות למחבלים הכלואים בישראל ולמשפחות המחבלים ההרוגים והבהיר כי אלו לא ייפסקו, למרות הלחצים שמופעלים על רמאללה, שכן מדובר ב"סוגיה קדושה".

"המשכורות של השהידים, הפצועים והאסירים שלנו הן קו אדום, לוחצים עלינו בכל הדרכים. אנחנו לא נוותר זה עניין מקודש. אם יישאר לנו רק גרוש אחד – זה יהיה להם", הבהיר.

לתפיסתו, כל מפעל ההתנחלויות לא לגיטימי. "אנחנו בצומת דרכים מאוד מסוכן, אולי המסוכן ביותר. הצהרת בלפור יושמה, אבל העם הפלסטיני לא יאפשר לקדם את 'עסקת המאה'", אמר.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.