כלי תקשורת פלסטינים מדווחים, כי אמש ביקר אבו מאזן בקברו של יאסר ערפאת בלוויית מאג’ד פרג’, ראש המודיעין וחסין א – שיח’, בכיר בפת”ח. אבו מאזן ביקש מהשניים לאפשר לו לשהות לבדו בחלקת הקבר וכעבור כמה דקות עזב את המקום כשהוא נראה טרוד, כעוס ועצוב מאוד.
אמש גם נועד אבו מאזן עם בכירי הפת”ח ועפ”י עדויות אחדות אמר: “אנו הולכים לימים קשים ועלינו לשאת בתוצאות הסירוב שלנו לעסקת המאה. כעת יש להבטיח את ההתנגדות העממית בכל הנקודות ולהמריץ את הנוער לצאת לרחוב”.

אבו מאזן הוסיף, כי הוזהר שהוא עלול לשלם מחיר על סרבנותו כלפי טראמפ, וסיים באומרו “האמינו לי, אף שהחיים עוברים, אני לא אהיה בוגד”.
יש לציין, כי דברים אלו באים על רקע הידיעות הבלתי מאומתות, כי אבו מאזן קיבל איומים מארה”ב לפיהם הוא צפוי לשלם מחיר על אי קבלת שיחת הטלפון מהנשיא טראמפ.
גורם ביטחוני ברמאללה אומר לסוכנות הידיעות הישראלית TPS, כי במהלך כל היום נראו אנשי ביטחון מלשכת אבו מאזן מתרוצצים בין בכירי הרשות ופת”ח ומעבירים ממנו הנחיות אישיות. אבו מאזן עצמו ממעט לצאת ממשרדו ואנשיו אמרו, כי הוא תשוש ומתוח ואסרו אפילו על אנשי הנהגה לבקר אותו.
המתח עולה גם לאור יציאתו של הקולונל פרג’ היום לביקור בזק בירדן, שם נפגש עם אנשי המודיעין. הגורם הפלסטיני מדווח, כי קיימת מתיחות בין רמאללה לעמאן בשל חילוקי דעות אודות המדיניות בעניין “תכנית המאה”. טרם ידוע מהן העמדות במחלוקת.

גם עמדות צה”ל שנפרשו בבית אל, מול צומת רמאללה מעלים את המתח בעיר.
בתוך כך, לראשונה מזה שנים, החליטה היום המועצה המהפכנית של הפת”ח, כי יש להוציא לפועל את החלטותיהם של מוסדות אש”פ בעניין ביטול ההסכמים מול ישראל.
המועצה הכריזה, כי היא נמצאת כעת במצב כוננות לעימות: “אין להמתין להכרזה תיאטרלית של הממשל האמריקני, שלא החמיץ שום הזדמנות להפוך לשותף מרכזי בכיבוש” נאמר בהודעת הפת”ח. “אנו נמצאים במצב של הגנה עצמית ונתנגד לפעולותיו של הנשיא טראמפ בכל האמצעים הלגיטימיים”.

אולם, גורם בפת”ח מבהיר ל TPS, כי מוסדות אש”פ והרשות ידונו בימים הקרובים בהתפתחויות בטרם יקבלו החלטות מכריעות. לפי שעה, לא החליטה ההנהגה הפלסטינית להגיב באמצעים אלימים ובשלב זה תגובתה מסתכמת במחאה עממית. החלטה כזו צפויה עם יישום “תכנית המאה” שלפי שעה אין הפלסטינים יודעים כיצד לפעול מולה.
מחר, ברביעי ובשישי יתקיימו ימי זעם בשטחי הרשות וברצועה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.