אבו מאזן, למעלה ממיליארד ש"ח למחבלים. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90

יו"ר , אבו מאזן, מתכוון לפנות במהלך החודש למועצת הביטחון של האו"ם ולדרוש במדינה פלסטינית, כך פורסם בגלי צה"ל. יו"ר יפנה לאחת המדינות החברות בארגון ויבקש ממנה להגיש את ההצעה. במידה וזה יקרה, ההצעה תעלה להצבעה וישראל תפתח במאמץ דיפלומטי לבלום אותה, דבר שקשה להאמין שיצליח. במצב כזה, צפוי כי ארה"ב תטיל ותפיל את ההצעה.

השגריר הישראלי באו"ם, דני תקף את יו"ר הרשות הפלסטינית ואמר: "הגיע הזמן שאבו מאזן יתחבר למציאות ויבין שיש השלכות לפגיעה בארה"ב". כזכור, אחת הדרישות הראשונות של הנשיא מאבו מאזן הייתה הפסקת הפעילות החד צדדית של הרשות הפלסטינית נגד ישראל במסדרונות האו"ם.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון בכינוס מרכז הליכוד בינואר 2015. צילום: פלאש 90
שגריר ישראל באו"ם דני דנון צילום: פלאש 90

ח"כ ציפי ליבני: "להערכתי, לא תהיה במועצת הביטחון. אני יודעת שברור גם לפלסטינים שיהיה וטו אמריקאי. זה אירוע שאי אפשר להיכנס אליו תחת הממשל האמריקאי הנוכחי. אני רואה את אבו מאזן נואם ומנסה לגייס תמיכה בינלאומית, ולישראל יש אפשרות לעשות משהו אחר ממה שהיא עושה. האפשרות היא לשבת על האינטרסים האמיתיים של ישראל שהם היפרדות מהפלסטינים. עלינו לסגור את עניין המדינה הפלסטינית המפורזת ועניין הפליטים. לכן, במקום ללכת לקיצון ולהוביל אותנו לסיפוח נצלו את ההזדמנות הזו. אפשר לקבל תמיכה נוספת של מדינות באינטרסים של מדינת ישראל, מלבד האמריקאים".

אתמול (ד') הודיע נציב זכויות האדם של האו"ם, זאיד ראאד אל חוסיין, על דחיית פרסום הרשימה השחורה של החברות הישראליות הפועלות ביהודה ושומרון "למועד לא ידוע". לפי הפרסום בערוץ 10, הדחייה היא תוצאה של לחץ אמריקאי כבד על האו"ם.

הקבינט של טראמפ: עם רקס טילרסון וסגן הנשיא מייק פנס. צילום: רויטרס
טראמפ עם טילרסון ופנס. צילום: רויטרס
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.