משלחת של אנשי שמאל קיצוניים מישראל נפגשה היום (ראשון) ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית (מחמוד עבאס) לדון בפרטי תכנית השלום המתגבשת של נשיא ארה"ב דונלד .

תמונת "שלום" קבוצתית. צילום: ערבי

 

במהלך הפגישה, בה לקחו חלק פעילי ארגון השמאל הקיצוני '' בעבר ובהווה וחברי הכנסת מוסי רז (מרצ) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני) , סיפר אבו מאזן כי צוות המשא ומתן מטעם הנשיא טראמפ פרש לפניו תכנית מדינית שבסיסה קונפדרציה עם , והוסיף כי השיב שיסכים לתכנית כזאת רק אם ישראל תהיה חלק מהקונפדרציה.

בתוך כך, אבו מאזן את החלטת טראמפ לבטל את הסיוע לאונר"א ואמר כי ארה"ב "עוינת כלפי הפלסטינים: היא רוצה לחסל את אונר״א לגמרי. 70% מתושבי עזה הם פליטים. ארה"ב רוצה לחסל אותם?".. הוא הוסיף כי הוא תומך במדינה פלסטינית בגבולות 67', בחילופי שטחים ובפתרון מוסכם לשאלת הפליטים.

מנכ"ל 'שלום עכשו' לשעבר יריב אופנהיימר שהשתתף במפגש, אמר ביציאה מהמוקטעה: ״אין לי כוונה להרוס את ישראל על ידי הצפתה בפליטים , לכן אנו מבקשים להגיע לפתרון מוסכם בסוגיה שיוסכם גם על ישראל ויכלול גם את מדינות העולם, השיתוף הביטחוני בהוראתי נמשך למרות היחסים המתוחים"

אופנהיימר המשיך ואמר כי "אפשר לזלזל ולא להתייחס אבל במוקטעה יש ראש רשות שאומר את כל מה שישראל רוצה לשמוע: שתי מדינות, חילופי שטחים, זכות השיבה כפתרון מוסכם ולא לתוך ישראל, ירושלים בירת שתי המדינות ושיתוף פעולה מציל חיים נגד הטרור כל יום. מתי יהיה ראש ממשלה בישראל שיגיד את אותם דברים בדיוק?".

בהודעה רשמית מטעם 'שלום עכשו' נמסר: "במהלך פגישתנו היום עם אבו מאזן, חזר מנהיג הפלסטינים על מחויבותו המלאה לשלום ולפתרון שתי מדינות לשני העמים על בסיס גבולות 67. אבו מאזן הבהיר כי למרות המתיחות עם ממשלת ישראל, מנגנוני הרשות מקיימים תיאום ביטחוני יום יומי עם מערכת הביטחון הישראלי ע"מ שאף ישראלי לא ייפגע".

:

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.