2:59 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו חדיר: "להרוס את הבתים של רוצחי מוחמד"

אבו חדיר: "להרוס את הבתים של רוצחי מוחמד"

משפחת אבו חדיר דורשת להרוס את הבתים של רוצחי בנם. השופט סולברג: "השוני עולה על כל דימיון, הפער עצום. באיכות הפיגועים, בכמות ובעיקר ביחס הסביבה"

הורי הנער מוחמד אבו חדיר, שנהרג ביולי 2014, דורשים להרוס את הבתים של המעורבים בפיגוע. המשפחה הגישה עתירה לבג"ץ ודרשה משר הביטחון ורשויות החוק להרוס את הבתים של המעורבים בהרג הנער.

היועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, השיב לפנייה בשלילה. "בהתחשב בהיקף התופעה של ביצוע מעשי פשעי איבה חמורים במגזר היהודי, הצורך בהפעלת סמכות זו, אינו מתעורר" אמר עו"ד בן ארי.

כמו כן, גם השופט נועם סולברג לא חושב שהמקרה המצער של אבו חדיר שקול לגל הטרור, ההרג וההסתה במגזר הערבי. "אין מקום לסימטריה. אין לכחד יש ויש מעשים של תקיפה מצד יהודים כלפי ערבים, לבטח יש צורך במיצוי הדין הפלילי ובעשייה הולמת. אך השוני עולה על כל דימיון, הפער הוא עצום – באיכות הפיגועים, בכמות ובעיקר ביחס הסביבה – גינוי תקיף והחלטי מקיר לקיר במגזר היהודי, מה שאין כך בצד שכנגד".

מתנחל. השופט נעם סולברג
השופט סולברג. "אין מקום לסימטריה"

שופטי בג"ץ נתנו הוראה למדינה לשקול את הנושא ולהשיב תוך 30 יום תשובה מפורטת. לטענת השופטים אליקים רובינשטיין, צבי זילברטל וניל הנדל הנושא עוד לא נשקל בכובד ראש הראוי. "בטרם נחליט בעניין זה, וכיוון שאיננו בטוחים כי הנושא שמעלה העתירה נדון במלואו בדרגים הבכירים ביותר, נבקש הודעה משלימה תוך 30 יום".

עתירת משפחת אבו חדיר הוגשה לראשונה ביולי 2016. בשעתו, אנשי משרד הביטחון הבהירו למשפחה שאין צורך לנקוט בהריסת בתים של יהודים כיוון שאין צורך להרתיע את הצד היהודי בסכסוך.

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים