יש זהב! אורי ששון. צילום: פייסבוק
יופיע תחת דגל איגוד הג'ודו העולמי? אורי ששון. צילום: פייסבוק

שרת התרבות והספורט מירי רגב צפויה להחרים את טורניר הג'ודו גראנד פרי אבו דאבי שיתקיים בעוד כשבועיים בשל האיסור להופיע תחת דגלי ישראל, כך פורסם ב-"ONE". רגב הוזמנה לתחרות כאורחת כבוד מתוקף תפקידה כשרת הספורט, אך אין בכוונתה להגיע אם אכן יאולצו הג'ודאים להופיע תחת דגל איגוד הג'ודו במקום דגל המדינה.

המהלך של הוועדה המארגנת של התחרות למנוע מ-12 הג'ודאים הישראלים להתחרות תחת דגל ישראל עורר את זעמה של שרת הספורט, ששיגרה מכתב ליו"ר איגוד הג'ודו העולמי מריוס ויזר. "ימים אחדים לאחר שקיבלתי בשמחה את הזמנתך להיות נוכחת בתחרות, הופתעתי לשמוע כי חברי המשלחת הישראלית לא יוכלו להופיע לתחרות חשובה זו עם סממני הזהות של מדינתם. דרישה זו חוצה את גבולות המנדט של איגודי הספורט הבינלאומיים, שעיקרו הוא לבעוט את הפוליטיקה מחוץ למגרשי הספורט ולחזק את הספורט כגורם המחבר ומגשר בין עמים, תרבויות ומדינות", כתבה רגב.

הדס פרוש, פלאש 90
שרת התרבות מירי רגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השרה הוסיפה כי "כל ניסיון לערב היבטים פוליטיים ומדיניים בתחום הספורט הוא פסול. למרות שמדובר במדינה מוסלמית, באוזבקיסטן ההמנון הישראלי נוגן, וכך ראוי שיהיה גם באבו דאבי ובכל מקום בעולם. כל ספורטאי ישראלי מייצג את המדינה שלו בהישגיו האישיים". רגב שכבר החלה להיערך לטיסה אחרי שהוזמנה אישית ע"י יו"ר הג'ודו העולמי צפויה לבטל את השתתפותה אם ההחלטה לא תשתנה.

אין זו הפעם הראשונה שישראלים לא מורשים להשתתף תחת דגל המדינה. לפני שנתיים חברי נבחרת הג'ודו הישראלית לא קיבלו ויזה למדינה, ורק בהתערבות האיגוד העולמי הותרה כניסתם לאיחוד האמירויות, אך אז נודע להן כי לא יורשו לייצג את דגל ישראל.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם