מועדון נחשב למועדון קטן במושגים של ימינו. הכדורגל הפך לכדורגל של עשירים והתארים הגדולים הולכים לרוב עם הכסף הגדול. בעבר זכתה באליפות ובגביעי המדינה והיתה קבוצה שצמחה מהשכונה והפכה לאימפריה בכדורגל הישראלי. דווקא בעונה הראשונה בה רכש איש העסקים את המועדון, כשהיא נאבקת בתחתית, הפתיעה את מכבי תל אביב העשירה וזכתה בגביע המדינה.

בני יהודה פותחת עונה
בני יהודה פותחת עונה

 

גם בעיות ניהול ומאבקים בין הבעלים לאוהדים לא ישנו את העובדה שלבני יהודה יש מסורת של מועדון מפואר. בלי קשר למתרחש במועדון – השם בני יהודה הוא עדיין מותג חזק.

בעלים

איש העסקים ברק אברמוב זכה במפעל הפיס. בעונה הראשונה שלו כבעלים עם אין ספור טעויות וניהול כושל, בני יהודה זכתה תחתיו בגביע המדינה. אחרי שנים שהמועדון היה תחת בעלותם של חזי מגן ומשה דמאיו, אברמוב רכש את הבעלות ולמרות ההצלחה עם הזכייה בגביע, הבעלים החדש עשה שכונה בשכונה.

ברק אברמוב. צילום: עמוד הפייסבוק של בני יהודה
ברק אברמוב. צילום: עמוד הפייסבוק של בני יהודה

אברמוב חלם להיות הבעלים של הקבוצה אותה הוא אוהד והוא גילה שבמציאות קשה הרבה יותר להיות בעלים מאוהד. הזרמת הכספים המחייבת אותו כדי להעמיד תקציב ראוי לליגת העל גורמת לאברמוב לחלום שוב. הפעם על רוכש עשיר שיבוא לקנות ממנו את קבוצתו החדשה. בינתיים אברמוב יכול לחגוג פעמיים, פעם על הזכייה בגביע המדינה ופעם שנייה על החתמתו של .

מאמן

הלחץ העצום שהפעילו בני סכנין על יוסי אבוקסיס להישאר בקבוצה עונה שלישית רק גרמה לאברמוב להבין שהוא צריך להגביר את הלחץ על המאמן ולשדרג שוב ושוב את ההצעה כדי להביא את אבוקסיס חזרה לשכונה. אבוקסיס הוא הנכס הכי גדול של בני יהודה. ההצלחה באירופה והניצחון ברוסיה על , רק מוכיחים כי אבוקסיס יודע להוציא את המקסימום ואף מעבר משחקנים בינוניים ואפורים.

חוזר לבני יהודה. יוסי אבוקסיס. צילום: עמוד הפייסבוק של בני סכנין
יוסי אבוקסיס. צילום: עמוד הפייסבוק של בני סכנין

 

אבוקסיס נחשב לאחד המאמנים הטובים בליגת העל והוא יוסיף לקבוצה לא מעט נקודות בקרב הגדול שיהיה בין הקבוצות בעלות התקציב הנמוך והסגלים הבינוניים.

חלון העברות

הצטרפו: מתן חוזז, אעיד חבשי, בן תורג’מן, יובל אשכנזי, מאוויס צ’יבוטה, אלי בלילתי ואיתמר ישראלי.

עזבו: שון גולדברג, מרקו יובאנוביץ’, טל כחילה, טיג’אן ז’ייטה, פדרו גלבאן, יהונתן כהן, בן צעירי, אלון תורג'מן, אלי הרוש וניקיטה חייקין.

בן תורג'מן במשחק מול זניט. צילום: בני יהודה
במשחק מול זניט. צילום: בני יהודה

מטרות וציפיות

לפני המשחקים באירופה כולם בבני יהודה דיברו על הישארות בליגת העל במיוחד בגלל הסגל החלש והיעדר שחקנים מובילים. ההצלחה באירופה והמשחק המצוין נגד הפועל באר שבע באלוף האלופים, למרות ההפסד, העלו את הציפיות וכבר יש מי שמדבר שם על עליון. אבוקסיס עדיין חושב שהסגל לא מספיק טוב לפלייאוף עליון אבל הוא ידוע כאחד שמנמיך ציפיות במטרה להפתיע.

הערכה

בני יהודה למרות אבוקסיס על הקווים תהיה בפלייאוף התחתון העונה. עלייה לפלייאוף העליון תהיה הצלחה מדהימה של המאמן. רק בזכות המאמן בני יהודה, בסגל הנוכחי, לא תרד ליגה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא