בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו העלה לעמוד הפייסבוק שלו היום (ה') פרשנות פוליטית בה הוא קורא לאנשי הימין להיזהר שלא לגרום להקמת ממשלת שמאל.

נתניהו התייחס לתסכול הימין אותו הגדיר כ-"מוצדק" מן המהלכים האחרונים של הממשלה בעזה. אך הזהיר מבחירת אנשי השמאל: "כעת אחי הימנים, הם מנסים באופן ציני לרתום את התסכול (המוצדק) שלכם ולהמליך פה ממשלת שמאל, בלי שתבינו זאת". עוד הוסיף: "הדבר היחיד שממשלה זו תעשה היא הקמה של מדינת טרור נוספת כמו עזה, רק הפעם ביהודה ושומרון, 5 ק״מ מנתב״ג ו-15 ק״מ מתל אביב"
נתניהו פתח בסקירה היסטורית על אירועים פוליטיים שהפילו ממשלות ימין והעלו ממשלות שמאל, והזכיר את ימי טרום אוסלו: "לפני אוסלו תושבי אשקלון היו נוסעים לקניות בעזה לשבת, לא היו פיגועי התאבדות ולא היו טילים לפלסטינים". נתניהו הזכיר כי הכעס של הימין ב-1992 על ראש הממשלה דאז יצחק שמיר עקב ועידת מדריד דבר שגרם לטענתו לעליית מפלגת העבודה. הוא הזכיר כי יצחק רבין שעמד בראש הקואליציה "הביא לישראל עשרות אלפי מחבלי אש״ף, נתן להם שטח ונשק". עוד הוסיף: "את התוצאות הנוראות של הסכמי אוסלו אנחנו משלמים עד היום"

בהמשך דבריו הזכיר כיצד אביו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הזהיר מפני שלטון חמאס בעזה באם תתבצע ההתנתקות: "אבא שלי הזהיר שהרצועה תהפוך למדינת חמאס ושהטילים המועטים שנורו לעבר יישובי גוש קטיף, יהפכו לטילים רבים שישלחו על אשקלון, אשדוד ובאר שבע. השמאל לגלג עליו וקרא לו "המפחידן הלאומי".

נתניהו אף הזהיר כי עליית השמאל פעם נוספת, תגרום לנסיגה משטחי יו"ש, דבר שיהווה סכנה קיומית בשל גודל הנסיגה והמיקום הגיאוגרפי.
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל