22:26 29/04/2017
דף הבית > מבזקים

מבזקים


ווטרס, פעיל BDS ידוע אמר בריאיון כי: "המטרה הסופית שלי היא כמו מטרתם הסופית של כל מי שמעורב ב-BDS, שהיא תנועת מחאה לא אלימה שיוסדה על ידי פעילים פרו-פלסטינים". עוד סיפר ווטרס כי את ראשית דרכו בתנועה החל כאשר פגש פעילים ישראלים בעת שהופיע בישראל, "נהייתי מודע אליה ב-2006 כשנסעתי להופיע בישראל. אנשי ה-BDS פנו אלי והתחלנו במשא ומתן ושיח אודות מצבו הקשה של העם הפלסטיני", סיפר, והוסיף, "אני לא מנסה להרוס את ישראל ואין לי דבר נגד יהודים".

 


רשת "סקיי" בשפה הערבית דיווחה בשעה האחרונה על פיצוצים שנשמעו בחלקה הדרומי של קונייטרה שבגולן הסורי.

הלחימה בסוריה מנקודת מבט ישראלית. צילום: פלאש 90
הלחימה בסוריה מנקודת מבט ישראלית. צילום: פלאש 90

על פי הדיווח, ישנם מסוקיםשל חייל האוויר הישראלי שחגים במקום.

גם באתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" דווח על פיצוצים בקונייטרה ושם אף נקבע כי מדובר תקיפות ישראליות באזור הבסיס של חטיבה 90 בצבא הסורי.

כזכור, שלשום הותקף מצבור נשק של חיזבאללה באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק. צבא סוריה האשים את ישראל בתקיפה.

 כתוצאה מהפעילות שלשום, הושמדו כמויות נשק שהגיעו מאיראן למיליציות הפרו-איראניות בסוריה.

על פי דיווח ברויטרס, הנשק הועבר לנמל התעופה באמצעות מספר מטוסים.


מחר (יום ראשון) תחול עלייה בטמפרטורות ויהיה חם מהרגיל לעונה, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בשמיים תהיה עננות גבוהה ובינונית.

מזג האוויר יהיה חם. המטס המסורתי ביום העצמאות. צילום: פלאש 90
מזג האוויר יהיה חם. המטס המסורתי ביום העצמאות. צילום: פלאש 90

הים התיכון יהיה נוח עד גלי וגובהו 80-50 סנטימטרים. צפויה רוח צפונית-מערבית עד צפונית-מזרחית שתנשב במהירות 30 של עד קמ"ש.

גם ביום שני ימשיך להיות חם מהרגיל לעונה כשבפנים הארץ צפוי מזג אוויר שרבי ויהיה אביך. לקראת ערב, תחול ירידה בטמפרטורות, ועננות גבוהה ובינונית תכסה את השמיים.

ביום העצמאות (שלישי) יהיה מזג האוויר מעונן חלקית עד בהיר ותחול ירידה נוספת בטמפרטורות.

ביום רביעי יהיה מעונן חלקית עד בהיר והטמפרטורות יהיו רגילות לעונה.


מארין לה-פן מועמדת הימין לנשיאות צרפת אמרה אתמול (שישי) כי היא: "מתעבת מכחישי שואה". לה-פן אמרה את הדברים על רקע הסערה הציבורית שהתחוללה במדינה לאחר שז'אן פרנסואה ז'אלק מחליפה המיועד לראשות מפלגת "החזית הלאומית" ויתר על התפקיד מפני שנחשף כי ערער בעבר על העובדה שיהודים נרצחו בתאי גזים במהלך השואה. "אין אדם אחד בקרב ראשי המפלגה שיגן על הטענות על הכחשת השואה", אמרה אתמול.

לה פן ומקרון, מירוץ צמוד. צילום: רויטרס
לה פן ומקרון. צילום: רויטרס

לצד זאת לפני כשלושה שבועות הכחישה לה- פן את האחריות הצרפתית לגירושם של כ-13 אלף יהודים מפריז למחנות ההשמדה הנאציים במהלך השואה.

בתוך כך הכריזה היום (ש') לה-פן כי אם תהפוך לנשיאת צרפת, תמנה לראשות הממשלה את ניקולא דופונט-אניין, שהתמודד מולה בסיבוב הבחירות הראשון בתחילת השבוע. דופונט-אניין משתייך לפלג הלאומני יותר במפה הפוליטית בצרפת, ועמדותיו קרובות לאלו של מפלגתה של לה פן. בעבר הביע דופונט-אניין תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל וכינה זאת "הדבר ההגיוני ביותר לעשות", ו"הפתרון היחיד לסכסוך המתמשך בין העמים".

הסיבוב השני והמכריע בבחירות לנשיאות צרפת יתקיים בעוד כשבוע ב-7 למאי. הסקרים האחרונים חוזים ניצחון בסיבוב השני לעמנואל מקרון, מועמד המרכז. לפי התחזיות זוכה מקרון ל- 60-59% תמיכה. לצד זאת, הסקרים מצביעים על עלייה בתמיכה בלה פן מאז שנודעו תוצאות הסיבוב הראשון.  


פעילי שמאל קיצוני התעמתו ביום שישי עם כוחות הביטחון לאחר שמנעו מהם להיכנס למאחז הבלאדים בבנימין. במהלך הסיור הסיתה ח"כ זהבה גלאון נגד המתיישבים כשכתבה כי "המתנחלים מבצעים פוגרומים בפעילי שמאל, בפלסטינים ובחיילי צה"ל".

דבריה של גלאון זכו לתגובה חריפה, בין היתר מצד שרת המשפטים איילת שקד שכינתה את הדברים "מכלילים ומסיתים". לדבריה, "הפוגרום היחידי שמבוצע פה הוא פוגרום הסברה אנטי ישראלי שקרי ומנוול".

במהלך היום התקיים סיור של עשרות פעילים מארגון מארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" וחברי כנסת מסיעת מרצ, שהגיעו כדי להתריס בפני תושבי המאחז נבלמו על ידי שוטרים שהציגו להם צו אלוף המאפשר להם למנוע מישראלים כניסה לאזור.

"בזמן שהקואליציה עסקה ביצירת פיגוע דיפלומטי", אמרה ח"כ מיכל רוזין, "שלוחותיהם בשטחים הכבושים תקפו חיילי צה"ל, פלסטינים ופעילי שמאל. השתיקה הצורמת של הפוליטיקאים מימין מצביעה על האמת: אלו הנערים שלהם, מליציות בשטחים שגדלו על ברכיהם, אכולי שנאה ומתודלקי אלימות.

לדברי רוזין, "לא מדובר בקומץ ובטח שלא עשבים שוטים – הם תפארתם של ממשלת הימין. זו תוצאה ישירה של ממשלת המתנחלים והגיע הזמן להתעורר ולשים סוף למדיניות הכיבוש ולממשלת הימין הקיצונית שמחריבה את החזון הציוני".

בינתיים, הרשת סוערת מתיעוד בו נראים מחבלים פלסטינים משליכים אבנים לעבר רכבי יהודים, לא רחוק מהמקום בו התקיים הסיור של השמאל הקיצוני. 


זהו סיפורו של סגן אלוף שמואל (שמוליק) אדיב ז"ל שנפל בהר דוב לאחר התקלות עם מחבלים שחדרו מגבול לבנון.

היסטוריה

שמוליק נולד בשנת 1959 בהוד השרון. הוריו, יוסף ורינה אדיב גידלו משפחה לתפארת. אחיו הבכור הוא אל"מ במיל' חי אדיב, ראש עיריית הוד השרון כיום, בעל קריירה צבאית מפוארת, כמו גם אחיו הנוספים בני ששירת בצנחנים, יאיר ששירת כמאלף כלבים ביחידה קרבית כשגם הבנות במשפחה שירתו בצה"ל כקצינות בצנחנים.

לא פלא שכל בני המשפחה מלאים בציונות, פטריוטיות ואהבת הארץ. אב המשפחה יוסף נולד בטריפולי שבלוב שם היה חבר בתנועה ציונית בשם "בן יהודה". עם הקמת מדינת ישראל ופרוץ מלחמת העצמאות ב-1948, ביקש יוסף מאביו להגשים את חלומו ולעלות לארץ ישראל והוא בן 19 בלבד, אביו סירב בגלל הפחד מהמלחמה.

יוסף לא ויתר, וחשב על תכנית. הוא הכין הצגה בעברית במסגרת תנועת "בן יהודה" והזמין אליה שייח'ים ערבים שהיו חברים של אביו. בגלל ההערכה שרכשו לאביו של יוסף הם הגיעו להצגה, בה הולבשו כל הנערים שהשתתפו בה בתלבושת כחול-לבן. בסיום ההצגה הודיע יוסף הצעיר לנוכחים כי ישיר את "התקווה" בעברית ועליהם לעמוד, השייח'ים לא ראו זאת בעין יפה אך נענו בחיוב.

השייח'ים פנו לאב, סיפרו לו על המעשה הלא מקובל שעשה הבן, ואמרו לו להורות לבנו לברוח מהארץ כדי שלא ינזק. אחד מחברי האב עזר ליוסף לעלות לישראל. שאר בני המשפחה עלו בשנת 1951.

ת

כנער שימש שמוליק כחניך ומדריך בתנועת הנושא העובד והלומד במגדיאל בהוד השרון.

לאחר שסיים את לימודים בתיכון "מוסינזון" בהוד השרון, התגייס שמוליק לצה"ל במסגרת גרעין הנח"ל.

שמוליק גויס ליחידת הנח"ל המוצנח. את דרכו הצבאית המשיך כמדריך בקורס קצינים בבה"ד 1. בתום הקורס הראשון התחתן ובנה את ביתו בכפר סבא, שם ישנו רחוב שקרוי על שמו. בהמשך שימש כסמג"ד בחטיבת גבעתי בצפון הארץ. שמוליק שב לגדוד כמפקד אחרי שהשלים לימודי תואר ראשון בהיסטוריה. בתקופת לימודיו נולד בנו הבכור אסף.

ואז התבקש להקים מחדש את גבעתי. עלה בסולם הדרגות עד לתפקיד מג"ד גדוד צבר.

הוא הוריד את המחבל שחדר לארץ עם גלשן – בשנת 1981 הוביל שמוליק את הכוח שחיסל את חוליית המחבלים שביקשה לחדור ארצה באמצעות כדור פורח. בכת ששימש כסגן מפקד פלוגה,

חיסל הכוח עליו פיקד חוליית מחבלים ליד משגב עם.

לאחר מלמחמת שלום הגליל ב1982 החליט הרמטכ"ל רפאל איתן להקים מחדש את חטיבת גבעתי, משימה שהוטלה על שמוליק על ידי תא"ל יהודה דובדבני.

באותה שנה חיסל שמוליק את מחבל השני שנחת בגלשן באזור רצועת הביטחון.

זמן קצר לפני נפילתו חיסלו חייליו שתי חוליות מחבלים בכפר יובל ובהר דב.

 

הקרב האחרון

שמוליק נפל ביום ג' 26/04/1988 במרדף אחרי חוליית מחבלים בהר דב בגבול לבנון. שמוליק, כיאה למפקד בצה"ל צעד בראש הכוח והספיק לצעוק לחייליו "קדימה להסתער!" לפני שכדורי המרצחים הכריעו אותו. חייליו השלימו את המשימה – חוליית המחבלים חוסלה.

שמוליק יזכר לעד כמפקד שהיווה דוגמא אישית לחייליו והיה סמל לתעוזה, חכמה ונחישות. זכרו הונצח באנדרטאות בעירו הוד השרון ובאיזור נפילתו. כמו כן נכתבו ספרים לזכרו של שמוליק אדיב ז"ל ורחובות בערים כפר סבא והוד השרון

הותיר אחריו יהודית אישה ו2 ילדים קטנים אסף ואלעד. הקפיד לחנך את שני בניו אסף ולאלעד לאהבת הארץ הטבע הנוף והאדם.

יצחק רבין הגיע לנחם בשבעה ואמר שהוא אמור היה להיות הרמטכל הבא של ישראל.

 

 

דודו של שמוליק, מוטי אדיב, מספר על ילד שמח, חברותי ובעיקר פטריוט גדול. הוא נזכר עם המפגשים בחגים, אז היה מגיע שמוליק הישר מפעילת מבצעית בשטח. לשמחות משפחתיות היה מגיע מאובק לבוש מדים.

 

היה ראשון בקרב לא היה נותן לחייליו להכנס לפניו, חיי חייליו היו חשובים לו יותר משלו

 

לאחר מותו כתב חיים חפר:

 

שמוליק התחנך בבית חם ואוהב המחנך לאהבת האדם והארץ, להתנדבות ולתרומה לעם ולמדינה.

 


צפון קוריאה מגיבה לדברי ליברמן: "אמירות שפלות ומרושעות"

בצפון קוריאה התייחסו היום (ש') לדברי של אביגדור ליברמן שר הביטחו בריאיון לאתר 'וואלה' השבוע.  מדובר משרד החוץ הצפון-קויראני נמסר כי אמירותיו של ליברמן הן: "שפלות, מרושעות ומהוות אתגר מצער עבור קוריאה הצפונית". בריאיון אמר ליברמן כי  העימות בין ארה"ב לצפון קוריאה עשוי להשפיע ישירות על ישראל. ליברמן אמר כי "המטורף הזה מצפון קוריאה הוא בעל הברית הכי קרוב של אסד וגם של האיראנים. יש פה ציר רשע, מצפון קוריאה דרך איראן לסוריה ולחיזבאללה. האנשים האלו, כל מטרתם היא לנסות ולערער את היציבות בכל העולם. זו חבורה קיצונית ומטורפת".

שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און מבקר יחידה צבאית, אפריל 2017. צילום:רויטרס
שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און מבקר יחידה צבאית, אפריל 2017. צילום:רויטרס

מצפון קוריאה נמסר כי "ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שמחזיקה באופן לא חוקי בגרעין תחת פטרונותה של ארצות הברית. עם זאת, ישראל מקימה קול צעקה על ההרתעה הגרעינית של קוריאה הצפונית ומשמיצה אותה, בכל פעם שנקרית בדרכה ההזדמנות".

שיגור טיל בליסטי כושל בצפון קוריאה

צפון קוריאה ערכה אמש ניסיון שיגור של טיל בליסטי. לפי סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית, הניסוי ככל הנראה נכשל. בארה"ב אישרו את הדיווח.לפי האמריקנים, זוהה שיגור בשעה 23:30 (שעון ישראל), והטיל התפרק דקות ספורות לאחר שיגורו.

טורקיה חסמה את הכניסה ל'ויקיפדיה'

טורקיה חסמה היום בבוקר (ש') את הכניסה לאתר "ויקיפדיה". כך דיווח ארגון Turkey Blocks, העוקב אחר חופש המידע בטורקיה וחופש השימוש באינטרנט בתחומה. לדברי הארגון הכניסה לוויקיפדיה נחסמה בשעה שמונה בבוקר בעקבות צו שפרסמו שלטונות טורקיה. תושבים באיסטנבול אכן דיווחו הבוקר כי הם אינם מצליחים לגלוש לוויקיפדיה.

תקף את ההנהגה. יעלון היום בכנס. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
משה יעלון צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

יעלון בהתבטאו על פרשת הצוללות

על שר הביטחון המכהן אביגדור ליברמן אמר יעלון: "אין לו סבלנות לקבינט. הוא בא לדיונים זורק סיסמה והולך. לכן אני מודאג". לדבריו, "לזרוק סיסמאות ולא להשתתף ולהביא תועלת זה חסר אחריות".

 


מכבי נתניה חוזרת לליגת העל. הכדורגל הישראלי יזכה לראות בעונה הבאה את מועדון הפאר של הכדורגל הישראלי לשעבר בליגת העל. הפועל תל אביב מקבלת בשורה חשובה שגם אם הקבוצה תרד ליגה, זה לא יהיה אסון גדול והמועדון יכול לחזור לליגת העל אחרי עונת אחת בלבד. ההישג של מכבי נתניה ענק. כזכור, הקבוצה פתחה את העונה בליגה הלאומית עם מינוס 9 נקודות כתוצאה מהקפאת ההליכים שבית המשפט אישר למועדון אבל המהפכה שביצע אייל סגל בניהול המועדון ויכולת המצוינת של סלובודאן דראפיץ' על הקווים, הובילה את מכבי נתניה לעונה גדולה מקצועית וכלכלית.
כמעט עשרת אלפים אוהדים הגיעו למשחק העלייה והשחקנים של דראפיץ ועוזרו שי ברדה עשו את העבודה וניצחו 1:2 את בית"ר תל אביב רמלה. שני שערים של שון וייסמן (13, 75) סידרו לנתניה את העלייה הרשמית ובסיום חגגו בנתניה חזרה לליגת העל.

סלובודאן דראפיץ' ששיחק בעבר במכבי נתניה כבלם, חתום על אחד ההישגים הגדולים של המועדון: "לא ידענו לקראת מה אנחנו הולכים, כשחתמתי חוזה אמרתי שאולי אפשר לעשות משהו בלתי ייאמן. אף אחד בעולם לא עשה דבר כזה ואני שמח שעשינו דבר גדול. בנינו הכל מחדש, אני שמח שהכל התחבר מאוד מהר".

סיבה לחייך: דראפיץ'. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
סיבה לחייך: דראפיץ'. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דראפיץ' שאימן בעונה שעברה את בית״ר ירושלים והוביל את הקבוצה לאירופה, יודע שליגת העל זו אופרה אחרת. "ליגת העל זה משהו אחר, יש פערים גדולים בין שתי הליגות, אבל היינו שם, ויש לנו הרבה שחקנים כישרוניים. המטרה היא לבנות קבוצה אטרקטיבית שהקהל שלנו יתחבר אליה. אין הרבה קבוצות בליגת העל שמסוגלות להביא כל כך הרבה אוהדים כמו נתניה״.

אייל סגל, מבעלי מכבי נתניה, מי שהציל את המועדון מפירוק בעונה שעברה, והוביל תכנית הבראה והעמיד את המועדון על הרגליים, חגג בסיום: "לפני שנה ביום העצמאות נתתי את הכסף שגרם לקבוצה להופיע למשחק האחרון. היום, 10 חודשים אחרי שבית המשפט נתן את הקבוצה, אנחנו מסכמים מסע מדהים בו כולם נתנו את הנשמה״.

לפני ארבע שנים מכבי נתניה חגגה עלייה לליגת העל ואז הגיעה קריסה כלכלית של הבעלים שגרמה למועדון להתרסק כלכלי. ולרדת לליגה הלאומית. האוהדים מקווים עכשיו שקברניטי הקבוצה יידעו לנהל את המועדון בצורה חכמה שלא תוביל פעם נוספת תוך להתרסקות כלכלית שתוביל חזרה לליגה השנייה. ״למכבי נתניה יש עבר מפואר מאוד, יש היום אצטדיון מהטובים בארץ וקהל אוהדים מדהים. צריך לדעת לקבל החלטות מתאימות כדי לבנות כאן משהו יפה וטוב להרבה שנים״, אמר דראפיץ׳.


ניסן יחזקאל הוא המאמן החמישי העונה שעבד תחת מנהל מקצועי ונאלץ ללכת הביתה. שוטה ארבלדזה עבד תחת ג׳ורדי קרויף ופוטר ממכבי תל אביב, רוני לוי ורנה מולנסטיין עבדו תחת טור כריסטיאן קרלסן ופוטרו ממכבי חיפה, דני גולן עבד תחת המנהל המקצועי ניר קלינגר ועזב וביום חמישי האחרון, ניסן יחזקאל שעבד תחת המנהל המקצועי יצחק שום סיים את תפקידו והלך הביתה.

ומה אמר יחזקאל אחרי שהתפטר במפתיע, שני מחזורים לסיום העונה ולפני משחק גמר גביע המדינה? הוא ניסה לשכנע שהעדיף לשמור על כבודו ולהתפטר כי פגעו לו בסמכויות המקצועיות ועל כך הוא לא הסכים לוותר.

ניסן יחזקאל. צילום: אלוני מור, עמוד הפייסבוק של בני יהודה
ניסן יחזקאל. צילום: אלוני מור, עמוד הפייסבוק של בני יהודה

 

הכדורגל הישראלי לא מתאים למבנה של מנהל מקצועי ומאמן. השילוב הזה לא מציאותי, לא ריאלי ולא יכול להצליח. הוא לא יכול להצליח בגלל אופיים של בעלי הקבוצות, המאמנים והתנהלות התקשורת.

ההצלחה המדהימה של קרויף עם מכבי תל אביב היא נדירה. היו לא מעט בעיות, חיכוכים, מאבקי כוח והתערבות של קרויף שהמאמנים לא אהבו, אבל כאשר הייתה הצלחה והיו תארים בלי סוף, כולם שתקו וחגגו. גם התקשורת הכנועה על ידי הקברניטים בקרית שלום דאגה להחביא את המאבקים והסכסוכים בתוך הקרוונים בקרית שלום. ברגע שההצלחה עברה ממכבי תל אביב להפועל באר שבע פתאום הלכלוך יצא החוצה והתקשורת ניצלה את החולשה במכבי כדי לפרסם כמעט הכל.

ג'ורדי קרויף יש רק אחד. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א
ג'ורדי קרויף יש רק אחד. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א

 

עם כל המאמנים היו לקרויף מחלוקות וזה טבעי. כולם ידעו גם שקרויף הוא השליט הבלתי מעורער במועדון מבחינת הבעלים, וכולם יישרו איתו קו או שנאלצו ללכת. הרבה מועדונים בארץ החליטו לחקות את מכבי תל אביב ולמנות להם את "הקרויף" שלהם. כולם נכשלו. דווקא אלונה ברקת שהחליטה לחקות את מכבי תל אביב במטרה להפוך למועדון גדול, מסודר, מקצועני וכזה שיביא גם תארים והצלחות באירופה הצליחה לבצע העתק מושלם למעט דבר אחד. ברקת הבינה שאפשר וצריך לוותר על מינוי מנהל מקצועי. היא בחרה את המאמן הכי טוב ומתאים שאפשר היה לבחור ודילגה בצדק על פונקציית המנהל המקצועי.

אחת הבעיות של יעקב שחר בשנים האחרונות היא שהוא לא לומד מטעויות. למרות הכישלון במינוי קרלסן למנהל מקצועי, הבעלים של מכבי חיפה שהחליט להיפרד ממנו בסיום העונה מחפש מנהל מקצועי אירופאי חדש. העובדה שגיא לוזון הוא מאמן שאוהד לעבוד לבד, לא מקבל הנחיות מקצועיות מלמעלה ולא יסכים לקבל שחקנים שהוא לא נתן את הסכמתו להבאתם, לא מונעת משחר להמשיך בחיפושים.

ממשיך לחפש מנהל מקצועי באירופה. יעקב שחר. צילום פלאש 90
ממשיך לחפש מנהל מקצועי באירופה. יעקב שחר. צילום פלאש 90

 

אבל עם כל הכבוד לבעלי הקבוצות, הבעיה הגדולה בסיפור הזה היא המאמנים. אותם מאמנים שמתפטרים כי פגעו להם בסמכויות, מתבכיינים שהתערבו להם בהרכב ומתלוננים שפגעו בכובדם, אלה אותם מאמנים שבכל הראיונות דיברו בחיוך על שיתוף פעולה מצוין עם המנהל המקצועי, ביקרו את התקשורת שממציאה סיפורים על נתק בינם לבין המנהל המקצועי ועל מאבקים וחילוקי דעות בינם לבין הסמכות המקצועית העליונה.

אם יש מישהו שפוגע במעמד המאמן אלה המאמנים עצמם. המאמנים ממתינים בציפייה לטלפון מהקבוצות כדי לקבל עבודה, הם מוכנים להתיישר ולקבל את כל המגבלות תחת מנהל מקצועי, ורגע אחרי חתימת החוזה הם מכריזים על עצמאות. הם יודעים שאותם מנהלים מקצועיים היו רגע לפני מאמנים. המאמנים הישראלים שהפכו עצמם למנהלים מקצועיים הם כאלה שלא ממש הצליחו כמאמנים בשנים האחרונות ומצאו תפקיד מצוין עם כל הסמכויות המקצועיות אבל בלי קבלת אחריות מקצועית. רוני לוי ורנה מולנסטיין הלכו הביתה אבל קרלסן נשאר, דני גולן הלך הביתה וניר קלינגר נשאר, ניסן יחזקאל הלך הביתה ויצחק שום נשאר. הם ניהלו את המאמנים והם נשארו.

אלונה ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש
אלונה ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

 

יחזקאל אמר אחרי שהתפטר בסיום משחק ההפסד לקרית שמונה כי החליט לשמור על כבודו. עם כל הסימפטיה ליחזקאל, הוא היה שומר על כבודו אילו לא היה מגיע לבני יהודה. מאמן שמקבל מעליו מנהל מקצועי לא צריך להציל את כבודו – הוא כבר ויתר עליו ברגע שנענה בחיוב להצעה.

מאמן בליגת העל שעובד תחת מנהל מקצועי הוא עוזר מאמן. אותם מאמנים שעבדו תחת מנהל מקצועי והחליטו להציל את כבודם, ידעו היטב שהם מגיעים לשמש כעוזרים. שרון מימר ראוי להערכה לא רק בגלל ההצלחה שלו בבית״ר ירושלים. מימר אמר מיד עם הגעתו לבית וגן, בצורה כנה וישירה שהוא מתייעץ עם אלי טביב ומקבל ממנו הנחיות. מימר לא ניסה להסתיר את מה שכולם יודעים. הוא הגיע למועדון מתוך ידיעה ברורה שהוא ישמש מאמן תחת המנהל המקצועי אלי טביב. בינתיים זה עובד מצוין.

הודה מההתחלה כי יעבוד בכפוף לטביב. שרון מימר. צילום: ONE
הודה מההתחלה כי יעבוד בכפוף לטביב. שרון מימר. צילום: ONE

 

מאמן שלא נותן כבוד למקצוע, סופו שלא יקבל כבוד. אפשר לפזר ראיונות בשפע ולחפש תירוצים בלי הפסקה. אחד המאמנים שסיים את תפקידו אמר לי: ״בהתחלה הכל היה בסדר, הייתה חלוקת תפקידים אבל בהמשך הפכו אותי למאמן שהשחקנים יודעים שלא קובע כלום והתייחסו אליי בהתאם״. מתי זה התחיל, שאלתי אותו והוא השיב: ״מזמן״. מזמן הוא ידע שהוא לא קובע כלום ולמרות הכל הוא נשאר לאמן.

לפני שהמאמנים בליגת העל רוצים שבעלי הקבוצות והמנהלים המקצועיים יכבדו אותם הם צריכים לפני הכל לכבד את עצמם. ולכל בעלי הקבוצות שחולמים על מינוי מנהל מקצועי כדאי להבין שכמו שהיה רק יוהאן קרויף אחד, כנראה שיש רק ג׳ורדי קרויף אחד.


עשרות פצועים היום (ו') בהפגנות אלימות ועימותים בין פלסטינים לכוחותינו, זמן קצר אחרי תפילות יום השישי. היום הוכרז "יום זעם" כאות הזדהות עם המחבלים בכלא הישראלי שפתחו בשביתת רעב.

תיעוד תחילת העימותים לאחר תפילות יום השישי צפונית לבית לחם (צילום: קבוצת ביטחון שדה)

מחבלים מיידים אבנים לעבר רכבים בין עפרה לסינג'יל – אשה שנפצעה בפלג גוף עליון פונתה לטיפול בהר הצופים, שמונה ילדים נפגעי חרדה כתוצאה מספיגת אבנים על רכבם פונו לטיפול ביישוב שילה. שבעה פצועים קל וחרדה טופלו גם הם בשילה, שני פצועים קל מרסיסים שהגיעו לכניסה ליישוב עפרה המשיכו בנסיעה.

הפגנות בהר הבית בעד המחבלים שובתי הרעב (צילום: קבוצת ביטחון שדה)

בסמוך לגדר שבין חפציבה לבילעין החלה הצעדה השבועית של המחבלים מבילעין כאשר עשרות מחבלים מיידים אבנים לעבר הכוחות ומבעירים צמיגים על הגדר.

עימותים בסמוך למחסום קלנדיה (צילום: קבוצת ביטחון שדה)

עימותים התפתחו בסמוך למחסום קלנדיה במהלך תהלוכת הזדהות עם המחבלים הפלסטינים שובתי הרעב בכלא הישראלי.

בהתפרעות בנבי סאלח בסמוך לנווה צוף, מחבל ערבי נורה בראשו מפגיעת רוגר. כ-70 מתפרעים במקום.

בהר הבית מתקיימת הפגנה, נשמעות קריאות בעד המחבלים האסירים.

מחבלים יידו אבנים בסמוך לתקוע הערבית, עשרות מפרי סדר בשייח ג'ראח ובבית אומר. אין נפגעים בזירות.

הסהר האדום מדווח על 53 פצועים בעימותים עם כוחותינו בכל המוקדים עד כה.

כוחותינו בהתפרעות בנבי סאלח. צילום: קבוצת ביטחון שדה
כוחותינו בהתפרעות בנבי סאלח. צילום: קבוצת ביטחון שדה

 

הבערות צמיגים בסמוך לגדר שבין חפציבה לביליעין. צילום: מוקד 433
הבערות צמיגים בסמוך לגדר שבין חפציבה לבילעין. צילום: מוקד 433
רכב שניזוק מיידוי אבנים בין עפרה לסינג'יל. צילום: עדיאל עמיר
רכב שניזוק מיידוי אבנים בין עפרה לסינג'יל. צילום: עדיאל עמיר
רכב שניזוק מיידוי אבנים בין עפרה לסינג'יל. צילום: עדיאל עמיר
רכב שניזוק מיידוי אבנים בין עפרה לסינג'יל. צילום: עדיאל עמיר
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה
הפרות סדר בבית אומר. צילום: קבוצת ביטחון שדה

WhatsApp Image 2017-04-28 at 14.54.47

 


בפרלמנט הגרמני הוחלט לנקוט במספר צעדים במטרה להגביר את הביטחון במדינה כדי למנוע פיגועי טרור פוטנציאליים, ואתמול (ה') הוא אישר איסור חלקי על עטיית כיסויי פנים.

במסגרת החוק לא יוכלו עובדי ציבור לעטות כיסוי מלא על פניהם בזמן מילוי תפקיד. האיסור נועד בעיקר למניעת חבישת בורקה שזהו לבוש של נשים מוסלמיות, בו רק עיניהן חשופות.

אישה מוסלמית לבושה בורקה באירופה. צילום: פלאש90
אישה מוסלמית לבושה בורקה באירופה. צילום: פלאש90

 

האיסור, בנוסח שתואר, הוא גרסה מעודנת של החוק שדרשו לקדם מפלגות הימין במדינה לפיו יהיה איסור כולל על חבישת בורקה במקומות ציבוריים. בגרסת החוק שאושרה צוין כי "למדינה יש את החובה להציג את עצמה באופן נייטרלי מבחינה אידאולוגית ודתית".

בחודשים האחרונים סבלה גרמניה ממספר פיגועי טרור, וזאת פחות מחצי שנה לפני הבחירות במדינה, מה שהצריך את הפרלמנט לנקוט בצעדים אקטיביים למניעת פיגועים נוספים. עוד במסגרת החוק, יורחבו סמכויותיהם של שירותי הביטחון הגרמנים.

לרשויות המדינה ניתנה הסמכות לדרוש מאזרחים לחשוף את פניהם לטובת זיהוי ובמקרים קיצוניים יותר ייעשה שימוש בצמיד אלקטרוני, בכפוף לאישור בית המשפט, עבור מי שיוגדר על ידי שירותי הביטחון כאיום ביטחוני. החוק לאיסור כיסוי הפנים לא יחול במקרים של עובדים רפואיים שמגנים על עצמם מפני זיהומים, או כוחות ביטחון סמויים.

כ-5% מתושביה של גרמניה הם מוסלמים, ובשנים הארונות היא קלטה כמיליון פליטים, רובם המוחלט ממדינות מוסלמיות, ועל כך אמר שר הפנים תומאס דה מייזר: "אנחנו חייבים להבהיר את הערכים שלנו ואת גבולות הסובלנות שלנו לתרבויות אחרות".

צעדים נוספים שננקטו על ידי הפרלמנט הגרמני במטרה לשמור על ביטחון המדינה הם שיתוף נתוני נוסעים בטיסות עם מדינות האיחוד האירופי, בהתאם לתקנות האיחוד, ומעתה תוחמר הענישה על תקיפה של כוחות הביטחון ושירותי החירום במדינה.


ירושלים

כניסה: 18:42 יציאה: 19:57

תל אביב

כניסה: 18:57 יציאה 19:59

חיפה

כניסה: 18:49 יציאה: 20:00

באר שבע

כניסה: 18:58 יציאה: 19:58

אילת

כניסה: 18:46 יציאה: 19:54

חברון

כניסה: 18:57 יציאה: 19:59

אריאל

כניסה: 18:57 יציאה: 19:59

 


מחזור סוף השבוע בליגת העל יכול להיות המחזור המשמעותי של העונה. הפועל באר שבע יכולה לחגוג אליפות שנייה ברציפות, בית״ר ירושלים יכולה להבטיח כרטיס לאירופה עונה שנייה ברציפות, הפועל כפר סבא יכולה לרדת רשמית לליגה הלאומית והפועל תל אביב יכולה להסתבך קשות בדרך לירידה.

מי יחגוג במוצ"ש? צילום: אתר מכבי ת"א, עדי פרץ
מי יחגוג במוצ"ש? צילום: אתר מכבי ת"א, עדי פרץ

משחק האליפות?

הניצחון של הפועל באר שבע בסמי עופר והפציעה הקשה של מאור בוזגלו שסובל מקרע ברצועה הצולבת הקדמית, הפכו את מה שאמור היה להיות משחק העונה בליגת העל לאירוע פחות משמעותי. הפועל באר שבע תזכה העונה באליפות שנייה ברציפות גם אם תפסיד למכבי תל אביב בשבת בנתניה, השאלה אם שחקני באר שבע יחגגו את האליפות בסיום המשחק לעיני הקהל הגדול של הצהובים. זה אמנם עניין משמעותי עבור האוהדים של מכבי אבל חסר חשיבות מבחינת ההשפעה על זהות האלופה העונה.

לפני שנתיים מכבי תל אביב חגגה אליפות באיצטדיון הביתי של באר שבע, האלופה רוצה להחזיר לאוהדים שלה ולחגוג במגרשה הביתי של מכבי תל אביב. ברק בכר רוצה בעיקר לא להפסיד, אין לו בעיה לחגוג את האליפות באיצטדיון טרנר במחזור הבא. בכר יעלה עם שלושה בלמים לפחות בפתיחת המשחק. במנהלת הליגה החליטו כי גם אם באר שבע תנצח, טקס הענקת צלחת האליפות יהיה במשחק הבא בבאר שבע.

ליטו וידיגאל, מאמן מכבי תל אביב, רוצה לנצח ולצמצם את הפער מבאר שבע ובעיקר לשפר את אחוזי ההצלחה שלו במכבי. בנוסף המטרה של וידיגאל לשמור על בריאותם של השחקנים לקראת משחק גמר גביע המדינה מול בני יהודה.

רוצים לחגוג אליפות מול מכבי. הפועל באר שבע. פלאש 90
רוצים לחגוג אליפות מול מכבי. הפועל באר שבע. פלאש 90

 

הקרב על אירופה

בשני משחקים נוספים בפלייאוף העליון המטרה של הקבוצות היא לשפר עמדות במאבק על הכרטיס לאירופה. בית״ר ירושלים תשחק בטדי נגד מכבי חיפה כניצחון יבטיח כמעט סופית לקבוצתו של טביב את הכרטיס לאירופה. הפסד של מכבי חיפה והקבוצה של גיא לוזון יכולה להתמקד בהכנות לעונה הבאה.

במשחק השני תנסה מכבי פתח תקוה לנצח את בני סכנין כדי לעצור את שרשרת ההפסדים ולשמור על הכרטיס לאירופה. ניצחון של פתח תקוה יחזיר אותה למסלול בשלבי ההכרעה הסופיים ויוציאו כמעט סופית את בני סכנין מהמאבק על אירופה.

ניצחון בית"רי והיא באירופה. חיפה? הולכת לים. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי חיפה
ניצחון בית"רי והיא באירופה. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי חיפה

 

קרבות הירידה

המתח, הדרמות והעניין שקרבות התחתית מייצרים, גדולים יותר מהקרבות על הכרטיס לאירופה וממשחק על היוקרה שיקבע האם באר שבע תחגוג או לא תחגוג בביתה של מכבי. המשחקים בשבת בתחתית קריטיים מאוד. השאלה הכי גדולה העונה היא האם הפועל תל אביב תצליח לשרוד בליגת העל. אחרי הניצחון על הפועל כפר סבא, הפועל תל אביב תגיע לאשדוד כאשר בקבוצה יודעים כי הפסד יכול לשלוח אותם לליגה הלאומית. במקביל למשחק באשדוד תשחק הפועל אשקלון בכפר סבא. הקבוצה של יובל נעים נמצאת במומנטום הכי טוב בין קבוצות התחתית ומנחם קורצקי יודע כי ניצחון של אשקלון והפסד או תיקו באשדוד עלולים לגמור עבורם את הסיפור.

למרות שסתיו שחם, הבעלים של כפר סבא, אמר השבוע כי השלים עם הירידה של קבוצתו, פליקס נעים המאמן החדש-ישן מנסה לשמור על מוטיבציה גבוהה אצל השחקנים במטרה לנצח את אשקלון ולקוות לנס.

רוצה להשאיר את הפועל ת"א. המאמן מנחם קורצקי. צילום: רועי ביטון
רוצה להשאיר את הפועל ת"א. המאמן מנחם קורצקי. צילום: רועי ביטון

 

הפועל תל אביב תגיע לאשדוד עם תמיכה גדולה של 3,500 אוהדים ביציעים. הנהלת אשדוד הגדילה את כמות הכרטיסים לאוהדי הפועל במטרה להגדיל את ההכנסות. מבחינת האווירה, שחקני הפועל ייהנו מעידוד ביתי. עמית ביטון יחליף את אוראל דגני שנפצע וסיים את העונה, גנדה, שכבש את שער הבכורה נגד כפר סבא, יהיה בהרכב במקום מוטי ברשצקי המוצהב.

הלחץ באשדוד גדול, רן בן שמעון כבר האמין כי הקבוצה שלו יצאה ממאבקי התחתית אבל המשחק מול הפועל תל אביב הפך לקריטי. הפסד והפער מהקו האדום יירד לשתי נקודות בלבד שני מחזורים לסיום העונה. תיקו של אשדוד והקבוצה תשמור על פער מבטיח של 5 נקודות מהפועל תל אביב.

 

 

הפלייאוף העליון

מכבי פתח תקוה – בני סכנין (שבת, 18:00)

בית"ר ירושלים – מכבי חיפה (שבת, 20:10)

מכבי תל אביב – הפועל באר שבע (שבת, 21:00)

 

הפלייאוף התחתון

הפועל כפר סבא – הפועל אשקלון (שבת, 17:45)

מ.ס אשדוד – הפועל תל אביב (שבת, 17:45)


עאידה תומא־סלימאן, חברת כנסת מהרשימה הערבית המשותפת, תכננה לארגן בכנסת כנס בסימן 50 שנות "כיבוש". בצעד חריג, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התערב ומנע את קיום הכנס. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90
יולי אדלשטיין. צילום: פלאש 90

סלימאן תכננה לשריין לכבוד הכנס את אולם "שפרינצק" שבמליאת הכנסת. לפי הנהלים, כל חבר כנסת רשאי לארגן אירועים באולמי המליאה ולהזמין מכרים וקרובים. סלימאן פתחה בנוהל שגרתי, הזמינה את האולם, אך בהזמנות שנשלחו במייל סלימאן אמרה כי הכנס עמוד בסימן "ציון 50 שנה לכיבוש 67".

המייל שנשלח מלשכתה של סלימאן עורר סערה. לאחר שהדבר נודע ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אדלשטיין ביטל את האירוע.

יו"ר הכנסת אמר כי התכנון לקיים את הכנס סמוך לתקופה הרגישה בו מציינים את יום הזיכרון, יום העצמאות והשנה ה-50 לשחרור ירושלים ויו"ש הוא לא מקרי. אדלשטיין כתב לסלימאן: "הצטערתי על יוזמה מתריסה זו שיש בה פילוג ומתח מיותרים בין חלקי העם, במיוחד בתקופה רגישה ומיוחדת זו בלוח השנה הישראלי שטיבה בוודאי ידוע לך היטב".

"חד"ש היא תנועה פלורליסטית". דב חנין. מרים אלסטר פלאש 90
דב חנין. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתוך כך, אדלשטיין הדגיש בדבריו כי לא ניתן לקיים כנס מסוג זה תחת גוף רשמי של מדינת ישראל. "לגופו של עניין, באפשרותך לקיים את המפגש בחדר הסיעה שלך או בלשכתך, אך לא באולם רשמי של הכנסת", אמר אדלשטיין.

דב חנין, חברה סלימאן לרשימה הערבית המשותפת, הגיב בזעם ואמר: "גם יו"ר הכנסת חייב להבין שהכנסת היא זירה של ויכוח ציבורי. לא רק עמדותיהם של אדלשטיין בנט וליברמן לגיטימיות, אלא גם קולם של מי שמתנגד לכיבוש ומציע עתיד אמיתי לשני העמים.

עוד אמר חנין כי החלטתו של אדלשטיין "עוצרת" את הדמוקרטיה בתוך שערי הכנסת. "כינוסים נגד הכיבוש היו בכנסת בשנה האחרונה באולמות גדולים ובהשתתפות מרשימה של ארגונים, אזרחים ואורחים מחו"ל. לא נאפשר לעצור את הדמוקרטיה מחוץ לשערי הכנסת. בכוונתנו לפעול בכל האמצעים החוקיים נגד ההחלטה התקדימית הזאת", אמר חנין


מבזים את לוחמי מלחמת העצמאות: ועדת המעקב העליונה פנתה באחרונה למשטרת ישראל בבקשה לערוך הפגנה באתר ההנצחה לזכרם של חברי שיירת יחיעם שבגליל, כך נודע לאתר החדשות 20. להפגנה צפויים להגיע כ-25 אלף ערביי ישראל מכל כפרי הגליל.

0000
חברי הכנסת של הרשימה המשותפת בטקס לציון יום הנכבה. צילום ארכיון
הפגנה לזכר "הנכבה", ביום העצמאות ה-68 למדינת ישראל. צילום: פלאש 90
הפגנה לזכר "הנכבה", ביום העצמאות ה-68 למדינת ישראל. צילום: פלאש 90

לאחר בירור עם תושבי מועצת מטה אשר, החליטו במשטרה לדחות את הבקשה. בין שאר מחשש לביזוי של אתר ההנצחה, שהוקם לציון לוחמי מלחמת יום העצמאות.

האנדרטה מנציחה את שיירת יחיעם, שנפלה במארב על ידי כנופיות ערביות מכפרי הגליל. השיירה, שנמנתה על חטיבת כרמלי, יצאה מנהריה ליחיעם, על מנת להעביר אספקה. בהתקפה נהרגו 46 לוחמים.

רצו לבזות את הנופלים? אנדרטה לזכר שיירת יחיעם. צילום: ד"ר אבישי טייכר
רצו לבזות את הנופלים? אנדרטה לזכר שיירת יחיעם. צילום: ד"ר אבישי טייכר

קב"ט מטה אשר, ישי עפרוני, סיפר לערוץ 20 כי ועדת המעקב פנתה למשטרה בבקשה לקבל היתר לקיים את ההפגנה דווקא באתר ההנצחה לזכר נופלי מלחמת העצמאות. "אנחנו והמשטרה התנגדנו לקיים את ההפגנה במקום המקורי שביקשו, במקום זאת החלטנו לאפשר לקיים את ההפגנה בשטח חקלאי סמוך לאנדרטה. אנחנו פועלים לסייע למשטרה במה שיידרש על מנת ששגרת חגיגות יום העצמאות יעברו בשקט ובשמחה רבה".


מתוך "כלכלי בלילה", ימים א'-ה' ב-23:00
שוקי לביא, יזם ישראלי, התראיין ל"כלכלי בלילה" וסיפר על הפיתוח שירחיב את המרחב לתליית כביסה.


אחרי הורדת הנוסע באלימות ממטוס החברה והרעש התקשורתי הגדול, עכשיו מגיע שלב הפיצויים – כמה תשלם חברת התעופה למי שיורדו ממטוס וכמה תקבלו אם יאבדו לכם את המזוודה?


50,000 אזרחים אמריקאים ממגוון דתות ורקעים מערים מרכזיות ברחבי היבשת צפויים להשתתף השנה בחגיגות יום העצמאות ה-69 של ישראל ברחבי ארה"ב בין ה-7 במאי ל-11 ביוני.

People celebrate Israel's 68th Independence Day in Downtown Jerusalem on May 11, 2016. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** éåí äòöîàåú éøåùìéí çâéâä çåââéí îãøçåá
חגיגות יום העצמאות. גם בארה"ב משתתפים בשמחה. צילום: פלאש 90

שהם ניקולט, מנכ"ל ה-IAC , ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית המרכז את חאירועי חגיגות העצמאות אמר:  "אנו נרגשים מאוד להביא יחד אנשים מכל קצוות הקהילה הפרו-ישראלית בארה"ב לחגוג את ישראל ומלאת 50 שנה לשחרור ירושלים בפסטיבל החגיגות הגדול ביותר שתועד בתולדות התפוצות"' אמר והוסיף, "ישראלים-אמריקאים גאים בתפקידנו והשפעתנו ההולכת וגדלה כמגשרים בין ארה"ב לישראל ובין הקהילות היהודיות והפרו-ישראליות השונות".

החגיגות השנה יתקיימו בסימן 50 שנה לשחרור ירושלים ובהתאם לכך, כל אירוע יכלול מייצגים ייחודיים בהשראת המאורע. בלוס אנג'לס למשל, יוקם שכפול של מגדל דויד המשתרע על פני גובה של 7.3 מטרים, יבנה העתק של הכותל המערבי בגודל טבעי, והמשתתפים יוכלו להנות מרכיבה על גמלים ומשכפול של שוק מחנה יהודה. על הבמות המרכזיות, יתקיימו מגוון הופעות של אמנים ישראלים ביניהם, נינט טייב, דודו אהרון, אתניקס, רוני דלומי, ליבי רן, רינת גבאי ועוד.

 


מיגון לשמחה.  בכל שנה עולה הדיון האם להפריד בין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לבין יום העצמאות. האם עכשיו, לאחר כברת דרך, הגיע הזמן להפריד בין הימים הרגישים כפי שנהוג במדינות אחרות? הפטריוטים נכנסים בעובי הקורה של הנושא הרגיש, צפו בדיון.


תמו הבחירות לראשות מפלגת 'הבית היהודי'. קולות המצביעים נספרים כעת, לאחר שכל הקלפיות ברחבי הארץ נסגרו. אחוז המצביעים היה נמוך לאורך היום, כשבסופו של דבר הגיעו רק כ-50% ממתפקדי המפלגה לבחור בין היו"ר המכהן, נפתלי בנט, אל"מ במיל' יהונתן ברנסקי והמשפטן והכלכלן הרב יצחק זאגא.

במהלך היום קרא בנט למתפקדי הבית היהודי לצאת ולהצביע, ושלח הודעה מוקלטת בה סיפר כי שמע שמתפקדים מאיימים "להעניש אותו" על שזנח את ערכי הציונות הדתית – על אף שהם מעוניינים שימשיך בכהונתו. "שמעתי את הטענות בחודש האחרון", אמר בנט, והדגיש "הלקחים הופקו". בנט קרא למתפקדים לחזק אותו ולא להחליש אותו מול הממשלה. הוא ציין את מאבקו בקבינט הביטחוני במהלך צוק איתן, את מינויה וכהונתה של איילת שקד כשרת המשפטים ואת אישור חוק ההסדרה בכנסת.

מנגד, אל"מ ברנסקי ניצל את הלחץ ששודר ממטה בנט וקרא למתפקדי הבית היהודי לעשות שינוי ולהצביע לו במירוץ לראשות הבית היהודי.