דף הבית > מורשת > 50 שנה לאיחוד י-ם: משרד החוץ יחלק שי לאורחים מחו"ל

50 שנה לאיחוד י-ם: משרד החוץ יחלק שי לאורחים מחו"ל

סגנית שר החוץ ציפי חוטובילי יוזמת חלוקת שי לאורחים מחו"ל לרגל שנת ה-50 לשחרור ירושלים

מדינת ישראל תציין השנה את שנת ה-50 למלחמת ששת הימים, שחרור ירושלים ושטחי יו"ש. לרגל המאורע יזמה ח"כ ציפי חוטובילי (הליכוד), סגנית שר החוץ, חלוקת שי לאורחים מחו"ל.

תוכן המתנה יכיל רפליקות, עדויות וממצאים של חפירות המסמלים את הקשר היסטורי בן אלפי השנים של עם ישראל לירושלים. בין היתר, יוגש לאורחים מטבע מחצית השקל שהיהודים נהגו להביא לירושלים בימי בית המקדש.

בתוך כך, יחולק תליון זהב עם סמל המנורה שנמצא בחפירות העופל ליד הכותל הדרומי של הר הבית. תיארוך התליון מוערך בכ-1400 שנה, העתיק ביותר מבין העיטורים שנמצאו.

%d7%aa%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9d
תליון עם סמל המנורה. צילום: דוברות משרד החוץ

היוזמה של משרד החוץ נועדה להמחיש את הקשר העתיק, ההדוק והנאמן של עם ישראל לעיר הקודש. הן במישור הפנים חברתי, והן במישור ההסברה הבינלאומי כלפי חוץ.

"השנה בעקבות שנת היובל לאחדות העיר המתנות יעמדו בסימן עתיקות של ירושלים. יש מאבק אדיר על הנרטיב ההיסטורי בכל הנוגע לירושלים. משרד החוץ יעניק את השי לשגרירים הזרים ולאורחים מחו"ל כדי להמחיש זיקה בת אלפי שנים של העם היהודי לארצו" סיכמה חוטובילי.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

טקס יום השואה ביד ושם. צילום: פלאש 90

נזכור ולא נשכח: הערב ייפתחו אירועי יום השואה

יום השואה ייפתח בטקס המרכזי ביד ושם (20:00, שידור ישיר בערוץ 20) ויעמוד בסימן "לחלץ תווי פניהם" - סיפורו של היחיד בשואה. מחר ב-10:00 תישמע צפירה בת שתי דקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.