מבזקים

בת 21 נפגעה מרכב סמוך לנתיבות; מצבה קשה

אונס התיירת בבאר יעקב: הוארך ביומיים מעצרם של שני החשודים

שני צעירים שדדו שליח פיצה במעלה אדומים

הלך לעולמו פרופ' ישעיה משה נבנצל

הולך רגל בן 57 נפגע מרכב בבאר שבע; מצבו בינוני

משפחת הדר גולדין על ליברמן: "רוצה להפוך את עזה לסינגפור"

קטטה פרצה בין אוהדי מכבי ת"א לאוהדי מכבי חיפה; 8 נעצרו

בבוקר החג: צה"ל תקף תשתית טרור של חמאס בתגובה לירי לישראל

בשל תאונה: עומס תנועה בכביש 443 לכיוון מודיעין

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הלוויין עמוס 6 התפוצץ במהלך תרגיל

הלוויין עמוס 6 התפוצץ במהלך תרגיל

אובדן ענק לחלל תקשורת ולתעשייה האווירית: הלווין הישראלי 'עמוס 6' נהרס יומיים לפני שיגורו לחלל

מכה קשה לפרויקט החלל הישראלי: יומיים בלבד לפני שיגור הלוויין הישראלי 'עמוס 6' לחלל, התפוצצה רקטת השיגור שנשאה אותו על גביה במהלך ניסוי באתר של חברת SpaceX, בקייפ קנוורל שבפלורידה, ארה"ב. על פי ההערכות, כתוצאה מכך נהרס הלוויין כליל, ונראה כי התעשייה בישראל תסבול מעיכוב של בין 2-3 שנים.

מתוך התכנית 'זה היום'

רקטת השיגור התפוצצה בבסיס השיגור כתוצאה מתקלה. אין נפגעים במקום, אך על פי הדיווחים, הבסיס התמלא בעשן שחור וסמיך ובניינים שנמצאים באזור רעדו בשל עוצמת הפיצוץ.
לפי חברת SpaceX, מדובר בנזק שנאמד בכ-200 מיליון דולר לחברת חלל תקשורת. גם מניות החברה צוללות בחדות בבורסה בתל אביב.

רק בשבוע שעבר, דיווחה 'חלל תקשורת' על מגעים למכירתה לתאגיד הסיני 'בייג'ין צ'יוואי' תמורת 285 מיליון דולר, אך התנאי להשלמת העסקה הותנה בשיגור הלוויין עמוס 6 בהצלחה.
עמוס 6 היה אמור לעזור לכיסוי האינטרנט ברחבי אפריקה ולסייע בין היתר לחברת פייסבוק. באוקטובר 2015 הודיעה פייסבוק שהחברה תשתמש בשירותי הלוויין על מנת להפיץ אינטרנט מהחלל בחינם, במסגרת פרויקט Internet.org.

לקראת השעה 16:20 החלה לדווח סוכנויות הידיעות בארה"ב על עשן כבד המיתמר מעל מתקן השיגור של חברת SpaceX בנמל החלל קייפ קנוורל. נראה כי במהלך בדיקות שגרתיות, רקטת האצה שהייתה על כן השיגור גרמה לפיצוץ המתקן כולו, כולל רקטת 'פאלקון 9'. הרקטה הרב-שימושית שהייתה אמורה לשאת את הלוויין הישראלי 'עמוס 6' לחלל ביום שבת הקרוב.

יו"ר סוכנות החלל של ישראל על הפיצוץ בפלורידה: "לצערנו הטיל כולו התפוצץ ביחד עם הלוויין הישראלי עמוס 6".

עמוס 6 הוא לוויין תקשורת מסדרת לווייני עמוס המפותח על ידי התעשייה האווירית לישראל עבור חברת חלל תקשורת. הוא צפוי היה להיות משוגר במהלך חודש ספטמבר 2016, על משגר פאלקון של חברת SpaceX, הלוויין נועד להחליף את עמוס 2. בלוויין הוכנסו שיפורים טכנולוגיים משמעותיים לעומת הדור הקודם של לווייני תקשורת מתוצרת ישראל, לרבות טכנולוגיה של הנעה חשמלית המאפשרת חיסכון משמעותי במשקל ובמחיר השיגור. מחיר הלוויין הצפוי הוא כ-200 מיליון דולר אמריקאי.

מכלול התקשורת של הלוויין, כולל 36 אלומות ממוקדות בעלות יכולת לשדר תקשורת בפס-רחב ובקצב נתונים גבוה (HTS) בתחום התדרים מ-26.5GHz ועד 40GHz.

עמוס 6
עמוס 6

התעשייה האווירית בתגובה לפיצוץ: "לוויין התקשורת עמוס 6 הינו הגדול והמתקדם שנבנה אי פעם במדינת ישראל, ע"י התעשייה האווירית עבור חברת חלל. בניית הלוויין הסתיימה זה מכבר והוא הועבר לאתר השיגור לטובת שילוב עם המשגר של חברת SpaceX עימה התקשרה חברת חלל. צר לנו על אובדנו של הלוויין עקב תקלה במשגר של SpaceX ואנו עומדים לשירותה של חברת חלל בכל עניין. תחום לוויינות התקשורת הינו אסטרטגי עבור התעשייה האווירית ועבור מדינת ישראל ואנו מקווים כי המדינה תמשיך לפעול לטובת שימור הידע בתחום והמשך ייצורם של לווייני תקשורת ישראלים".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

תקיפה בעזה. ארכיון

בתגובה לירי הבוקר, צה"ל תקף ברצועה

בעקבות אזעקת "צבע אדום" הבוקר (ב') בשער הנגב, תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.