מבזקים

מחר יחולו שינויים בהסדרי התנועה באיילון בשל שדרוג תחנת סבידור

הוארך מעצרן של שתי החשודות שנעצרו במסגרת חקירת רצח ברוך אנבייה

עיראק: דאעש הוציא להורג במכת חשמל 22 תושבי מוסול

בשל תרגיל ביטחוני: ציר 60 ייסגר לפרקים מחר בשעות הבוקר

שנת מאסר בפועל למטפלת מת"א בגין גרימת מוות ברשלנות של פעוט

בת 45 מהצפון פגעה עם רכבה בעמוד ונפצעה בינוני

הושג הסכם בין האוצר לעיריית ירושלים: הצהרונים לא יושבתו

בשבוע הבא: שביתת מרצים במכללת בית ברל בשל תנאי ההעסקה

בת 38 נפצעה בתאונה בין שני כלי רכב בצפון; מצבה בינוני

חייל איבד את הכרתו בחרמון ככל הנראה ממכת חום; מצבו התייצב

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "תתקשר לרמטכ"ל ותזכיר לו שגולני שלחו את אורון לקרב"

"תתקשר לרמטכ"ל ותזכיר לו שגולני שלחו את אורון לקרב"

רגעים לפני שנפטר, ביקש הרצל שאול ז"ל מבנו שימשיך את המאבק להשבת גופת בנו מידי חמאס. "התישו אותי ושברו אותי"

"אני מבקש שתתחייב בפניי שלא תישבר, ותחזיר את אורון לאימא שלו. תתקשר לרמטכ"ל ותזכיר לו שגולני שלחו את אורון לקרב בסג'עייה, ושידאג שגולני יחזירו אותו הביתה". כך ביקש הרצל שאול ז"ל מבנו אביעד רגעים ספורים לפני שהלך לעולמו ביום שישי האחרון. שאול ז"ל בילה את ימיו האחרונים בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

הרצל שאול

שאול נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה ולאחר שבשבועות האחרונים התדרדר מצבו. בן 54 היה בפטירתו. זמן קצר לפני פטירתו ביקש שאול מבנו ששהה ליד מיטתו "לא להרפות עד שאורון יחזור". "מאוד רציתי והתפללתי לראות את אורון חוזר, אבל לא היה לי כוח יותר. התישו אותי ושברו אותי", מסרה המשפחה את דבריו האחרונים של שאול.

למרות הטיפולים האינטנסיביים הוא פעל עד יומו האחרון במאבק למען השבת אורון והדר גולדין מעזה והשתתף בפעולות מחאה. גם כשמצבו הדרדר סירב להתייחס בפומבי לבריאותו כשהסביר שזה אינו תירוץ לפיו יש להשיב את הבנים. רק בשבוע שעבר הספיק הרצל להיפגש עם הרמטכ"ל איזנקוט – ולבקש ממנו להמשיך ולפעול למען השבת בנו.

הרצל שאול נפטר כאשר על צווארו תלויה לוחית זהב דמוית דיסקית צבאית, שעליה חרוטים שמו של אורון והמספר האישי שלו — התליון שאותו הוא נושא ללא הפסקה זה שנתיים. "אני לא מאחלת לאף אישה את מה שאני ומשפחתי עוברים", אמרה זהבה שאול לפני מספר שבועות, "אבל אני לא מתכוונת להישבר, אפילו לא לשנייה אחת. אני מתחייבת בפני אורון שאחזיר אותו אליי ושאבא שלו יבריא עד אז".

היום ב-17:00 ייטמן הרצל ז"ל בבית העלמין בפוריה עילית.

מעמד החללים שונה

ביוני האחרון הוחלט כחלק מעבודת מטה בצה"ל לשנות את מעמדם של החללים סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל שנפלו במהלך מבצע צוק איתן.

הוריו של סגן גולדין ביקשו כי תיבחן הכרה ייחודית במעמדו של בנם אשר הובא לקבר ישראל אך חלקים מגופתו נותרו בידי חמאס. כעת הוכר כחלל במעמד שו"ן (שבוי ונעדר) בעוד סמ"ר אורון שאול יוכר כחלל שמקום קבורתו אינו נודע במעמד שו"ן. משפחתו של אורון שאול ז"ל הביעה מורת רוח מכך שהדבר התפרסם בתקשורת בטרם עודכנה בדבר.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. פלאש 90

הטבת המס ל"אמנסטי" תוגבל לשנה

אחרי שנחשפה את פעילותו של ארגון זכויות האדם נגד ישראל, ועדת הכספים להגביל את זמן הטבת המס לארגון השמאל. סמוטריץ': "מחזירים את השפיות למדינת ישראל - המדינה לא תממן ארגונים הפועלים נגדה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.