מבזקים

ניגריה: לפחות 10 הרוגים בהתמוטטות כנסייה

ארדואן: מתקפת טרור בוצעה נגדנו

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

דף הבית > אקטואליה וחדשות > תושבי עמונה לבג"ץ: מסרבים לעבור לשבות רחל

תושבי עמונה לבג"ץ: מסרבים לעבור לשבות רחל

בתשובה שהגישו היום לבג"ץ, דוחים תושבי עמונה את פתרון העתקת היישוב לקרקע סמוכה: "מוכנים רק לפתרונות שלא כוללים את פינוי היישוב"

תושבי עמונה הודיעו אחר הצהריים (ראשון) לבג"ץ כי אין בכוונתם לעבור ליישוב שבות רחל, זאת בניגוד לתשובת המדינה שהוגשה בשבוע שעבר.

בתשובתם הודיעו התושבים כי ככל שהבקשה מתבססת על הצורך לקדם את החלופה של שבות רחל – אין בה מבחינתם טעם. בתגובתם מחו התושבים על כך שהמדינה מנהלת מגעים מעל ראשם עם גורמים שאינם מייצגים אותם. בדבריהם לא נכתב מי אלו הגורמים, אולם ככל הנראה מדובר במועצת יש"ע. לטענתם הובהר למדינה מספר פעמים כי אין להם שום כוונה לעבור ליישוב שבות רחל ויהיו מוכנים לקבל רק פיתרון שישאיר אותם על הרכס בו הם מתגוררים כיום.

 התמונות יחזרו על עצמן? פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90
התמונות יחזרו על עצמן? פינוי עמונה, 2006. צילום: פלאש 90

עם זאת, התושבים טוענים כי אם בקשת ההארכה נועדה על מנת לגבש את החלופות האחרות  הרי שהתושבים יצטרפו לבקשה. ביחס למתווה "נכסי נפקדים" מאשימים התושבים את המדינה בגרירת רגליים והבאת התכנית הזו למצבה כיום, בו היא איננה רלוונטית.

התושבים גם התייחסו לטענת המדינה לפיה הם צפויים לנהוג באלימות אם יפונו: "תהיה מחאה ותהיה התנגדות לפינוי. דחיית הפינוי לכל מועד בעתיד לא תשנה עובדה זו. המחאה וההתנגדות ייעשו באמצעים שונים – ובלבד שאינם כרוכים בהפרות של הוראות הדין". אל התגובה צורף תצהיר עליו חתומים רוב תושבי עמונה. "כמה מתסכל הדבר, שגורמים שונים מתיימרים להציג את עמדתנו ולמסור התחייבויות בשמנו. לא נותר לנו אלא לשוב ולהבהיר כי אין לכך שום תוקף".

מוקדם יותר פורסם כי לעתירה הגיבו גם באי כוחם של העותרים הפלסטינים וטענו כצפוי  כי הם מתנגדים לבקשת הדחייה ועומדים על ביצוע פסק הדין במועד שנקבע, עד תום השנה האזרחית הנוכחית. לטענתם, "היענות לבקשת המשיבים היא פגיעה חמורה, כואבת ובלתי מוצדקת במי שהם הקרבנות של פרשת עמונה: בעלי האדמות הפלסטינים, העותרים ובני קהילתם שממתינים זה שני עשורים לחזור לאדמתם".

כאמור, אם בג"ץ לא יקבל את בקשת המדינה, תיאלץ המדינה לעקור את היישוב, עד סוף השנה האזרחית, אלא אם כן יחוקק חוק ההסדרה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

4

לפחות 13 הרוגים בפיגוע באיסטנבול

מכונית תופת התפוצצה סמוך לאוטובוס עמוס שוטרים שאבטחו את משחק משחק הכדורגל באצטדיון של קבוצת בשיקטאש באיסטנבול. הפיצוץ אירע שעתיים לאחר שהתקיים משחק במקום

תגובה אחת

  1. חחח
    נהנתניהו הפקיר את הבטחון
    ובנטי הפקיר אותנו בעמונה
    קדימה לבחירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.