מבזקים

הושג הסכם בין האוצר לעיריית ירושלים: הצהרונים לא יושבתו

בשבוע הבא: שביתת מרצים במכללת בית ברל בשל תנאי ההעסקה

בת 38 נפצעה בתאונה בין שני כלי רכב בצפון; מצבה בינוני

חייל איבד את הכרתו בחרמון ככל הנראה ממכת חום; מצבו התייצב

אישום: תושב ירושלים בן 25 היה מעורב בביצוע פיגוע בעיר

אישה בת 49 נפגעה מרכב בגבעתיים; מצבה בינוני

17 פצועים קל ואחת בינוני בתאונה בין אוטובוס למשאית בת"א

ח"כ גליק על משפחת הנער הבדואי שנרצח: "שותפים בשאיפה לשלום"

בעלי האולם ביבנה בו קרס גוף תאורה הואשמו בגרימת מוות ברשלנות

כתב אישום הוגש נגד בועז הרפז בגין מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > שלום עכשיו נדרשו להבהיר: הנתונים שפרסמנו אינם נכונים

שלום עכשיו נדרשו להבהיר: הנתונים שפרסמנו אינם נכונים

ארגון השמאל הקיצוני פרסם נתונים שקריים על ארגון חוננו ונאלץ להבהיר את הדברים בעקבות תביעה. חוננו: "הקלות בה 'שלום עכשיו' מפרסם נתונים שאינם נכונים, מעמידה את כל דיווחיו בסימן שאלה"

ארגון השמאל הקיצוני שלום עכשיו נדרש להבהיר כי נתונים שפרסם אודות ארגון חוננו – להגנה משפטית לאומית, הינם נתונים שקריים, וזאת לאחר שהצדדים הגיעו להסכם פשרה.

לפני כשלוש שנים יצא מנכ"ל 'שלום עכשיו' יריב אופנהיימר בהצהרה במסיבת עיתונאים על כך שדו"ח מקיף שערך 'שלום עכשיו' מוכיח כי ניתן לקצץ 1,600,000,000 שקלים מתקציב הישובים ביהודה ושומרון. פעילי התנועה הניפו אל מול המצלמות צ'ק ענק והגימיק יצא לדרך.

אופנהיימר ב"פטריוטים"

אולם התברר כי חלק מהנתונים אותם פרסמו ב'שלום עכשיו' הינם שקריים. בארגון חוננו – להגנה משפטית לאומית, גילו כי בדו"ח המדובר נטען שהמועצות האזוריות ביהודה ושומרון תקצבו את 'חוננו' בשנת 2010 בסכום של קרוב ל-70,000 ₪, דבר שלא היה ולא נברא. בדו"ח של שלום עכשיו נכתב כי הנתון מופיע בדו"ח הכספי של 'חוננו', אולם הדבר כאמור אינו נכון.

בעקבות פניה של עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, הסירו ב'שלום עכשיו' את הסעיף המדובר מאחד הדו"חות המופיעים באתר האינטרנט שלהם, אולם לא הגיבו למכתבו בצורה רשמית ולא התנצלו על הטעות.

דו"ח שגוי. אופנהיימר. פלאש 90
דו"ח שגוי. אופנהיימר. פלאש 90

בעקבות כך הגיש עו"ד יאדו תביעה כנגד שלום עכשיו והבהיר כי הפרסום השקרי הביא לפגיעה בארגון משום ש"חוננו" נתמך מכספי תורמים בלבד וכך הוא מבהיר לתורמיו, ולא נעזר בשום גוף רשמי במדינת ישראל, גם לא מהמועצות ביהודה ושומרון. בנוסף נוצר הרושם כי הארגון נהנה מכספים שלא כדין.

בשבוע שעבר הגיעו הצדדים לפשרה לפיו ב'שלום עכשיו' יפרסמו הבהרה על כך שמדובר בפרסום שאינו נכון, וכן יסירו את הפרסום מדו"ח נוסף.

עו"ד מנשה יאדו מחוננו מסר בתגובה: "הקלות בה ארגון השמאל הקיצוני שלום עכשיו מפרסם נתונים שאינם נכונים, מעמידה את כל דיווחיו בסימן שאלה. אני שמח שבמקרה שלנו הבינו בארגון את טעותם אשר הובילה אותם להצעת פשרה בשלב ראשוני של התדיינות. כולי תקוה שכמו שכאן הודו בהפצת עובדות לא נכונות, וזו כבר לא הפעם הראשונה, יקפידו מכאן ולהבא לדבר אמת בלבד."

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

מטוס של חברת "הייניאן איירליינס"

בדרך לתל אביב עוצרים ב-"טריטוריה הפלסטינית"

נוסע ישראלי הופתע לגלות כי על המסך בטיסת "היינאן איירליינס" מבייג'יין לת"א, מדינת היעד המופיעה היא "הטריטוריה הפלסטינית". החברה: "בצילום תקריב ניתן לזהות את המילה 'ישראל'"

2 תגובות

  1. הגיע העת ששלום עכשיו חוצא מחוץ לחוק וייענש על הוצאת דיבה!

  2. כן.כן. ותמשיכו להביא אותו לפטריוטים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.