מבזקים

שני קטינים נעצרו בחשד להתעללות והריגת בעלי חיים ביבנה

נקבע מותה של הפעוטה מלקיה, נסיבות האירוע בחקירה

אחרי מערכת הגשם האחרונה: מפלס הכנרת עומד על מינוס 213.705

צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפת בית בבנימינה, אין נפגעים

פעוט מלקיה הובא לביה"ח במצב אנוש, נסיבות האירוע טרם ברורות

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > שכונה ירושלמית תשתתף בבחירות לרשות הפלשתינית

שכונה ירושלמית תשתתף בבחירות לרשות הפלשתינית

על אף האיסור הישראלי להשתתף בבחירות המקומיות לרשות, שכונת כפר עקב רשומה בספר הבוחרים

שכונה ישראלית תיטול חלק בבחירות לרשות הפלשתינית, כך פורסם הבוקר ב-YNET. מדובר בשכונת כפר עקב שבירושלים, אשר נמצאת מצדו הערבי של גדר הביטחון. על אף האיסור שהטילה ישראל על קיום בחירות מוניציפליות של הרשות בשכונות ירושלים, כפר עקב רשומה בספר הבוחרים שפרסמה ועדת הבחירות.

הפטריוטים מדברים על מצב התושבית תחת שלטון חמאס בעזה

מדובר בשכונת כפר עקב, שנמצאת מעבר לגדר ההפרדה ולמרות זאת מוגדרת כאחת משכונותיה של ירושלים. תושביה מחזיקים בתעודת זהות כחולה. הם זכאים להצביע בבחירות לעיריית ירושלים ומחויבים בתשלום ארנונה לעירייה. בפועל מדובר בשכונה שכמעט לא מקבלת מהעירייה שירותים מוניציפליים.

יש לציין כי מי שמספקת שירותים מוניציפליים לעקב, המונה כ-20 אלף תושבים אינה עיריית ירושלים. באמצעות שטח קטן השייך לצד הפלשתיני, השתלטה הרשות על העיר ומספקת את השירותים לכלל תושבי הכפר, כשהיא מנצלת את הגדר שהופכת את הכניסה מהצד הישראלי לכמעט בלתי אפשרית.

בצד השני של הגדר. כפר עקב. צילום: פלאש 90
בצד השני של הגדר. כפר עקב. צילום: פלאש 90

השבוע פירסמה ועדת הבחירות את הרשימות שיתמודדו בבחירות. בעקב הגישה טפסים רק רשימת הפת"ח, ולפיכך הבחירות בשכונה הוכרעו מראש.

סמיח אבו רמילה, מספר 2 ברשימה, צוטט ב-ynet כאומר כי הבחירות בשכונה אמורות לשרת גם את האינטרס הישראלי: "עיריית ירושלים לא מגיעה אלינו לספק שירותים, ולכן המועצה הפלסטינית צריכה לספק את השירותים הללו. מדינת ישראל צריכה להודות לנו כי לולא היינו עושים זאת היינו מציפים את בית־המשפט בישראל בתביעות".

מאבק על עתיד הרשות

בעוד כחודש וחצי יתקיימו בחירות מוניציפליות לרשות הפלשתינית, מה שמעורר מתח רב ביהודה ושומרון. על הבכורה מתחרות תנועות פת"ח, בראשה עומד אבו מאזן, וחמאס. באחרונה פורסם סקר דעת קהל של מכון העולם הערבי למחקרים ולפיתוח, צופים ישנו קרב צמוד בין שתי התנועות. הפעם האחרונה בה התקיימו בחירות שכאלו ברשות הייתה ב-2006, אז ניצחה תנועת חמאס.

חמאס הצליח לממש את ניצחונו רק ברצועת עזה, בשל רצונה של ישראל להרחיק את ארגון הטרור המאיים משטחיה. פתח, שגם הוא ארגון טרור, הולבן במסגרת הסכמי אוסלו.

במקביל, ממשיך אבו מאזן לפעול לאיחוד השורות. השבוע פורסם כי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל מגשרת לבקשתו בין שתי התנועות בניסיון לייצר ממשלת אחדות. עד כה, כמו ניסיונות קודמים לפשר בין הצדדים, ללא הצלחה.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

התאגיד כאן

בדיקת אתר 0404: רוב הציבור מתנגד לפתיחת התאגיד

המאבק התקשורתי בעד פתיחת תאגיד השידור הציבורי לא משכנע את הציבור: בדיקת אתר 0404 ברשתות החברתיות העלתה כי רוב הגולשים מתנגדים לפתיחת התאגיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.