מבזקים

שני קטינים נעצרו בחשד להתעללות והריגת בעלי חיים ביבנה

נקבע מותה של הפעוטה מלקיה, נסיבות האירוע בחקירה

אחרי מערכת הגשם האחרונה: מפלס הכנרת עומד על מינוס 213.705

צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפת בית בבנימינה, אין נפגעים

פעוט מלקיה הובא לביה"ח במצב אנוש, נסיבות האירוע טרם ברורות

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > שוחררה גופת המחבל שביצע פיגוע ירי ברמות

שוחררה גופת המחבל שביצע פיגוע ירי ברמות

בעוד שר הביטחון ממשיך להתנגד לשחרור גופות המחבלים, מדיניותו של היועמ"ש היא הקובעת. הלילה שוחררה גופת המחבל שביצע פיגוע ירי במרץ האחרון

מדינת ישראל שחררה הלילה (ה') את גופתו של המחבל מחמד ג'מאל אל-כאלותי, שביצע את פיגוע ירי לעבר אוטובוס בשכונת רמות בירושלים ב-9 במרץ  וגרם לפציעתו של גבר בן 50. הלילה שחרורה גופתו במסגרת ההסדר בין המדינה למשפחת המחבל מירושלים.

 הלווית המחבל אמש

על-פי ההסדר המשפחה התחייבה לשלם ערבות של 20 אלף ש"ח ושמסע הלוויה יכלול לא יותר מ-25 אנשים. הלילה כאמור הועברה גופתו של אל-כאלותי (21), תושב הכפר עקב והלוויתו נערכה בבית הקברות 'באב אל-סאהרה' שליד שער הפרחים במתכונת מצומצמת בהשתתפות של 25 איש בלבד, במהלך הלוויה נרשמה נוכחות צבאית מאסיבית באזור.

כאמור אתמול התפתח וויכוח מתוקשר בין שר הביטחון ליברמן לבין היועמ"ש מנדלבליט. השר ליברמן התייחס לסוגיית שחרור גופת המחבלים ולעמדת היועמ"ש בנושא. "מנדלבליט הוא לא אינסטנציה אחרונה, הוא עדיין יועץ ולא בית משפט עליון" אמר השר. "מצחיק שלשני משרדי ממשלה יש מדיניות שונה ולכן אעלה את הנושא שוב בקבינט הקרוב. אם מנדלבליט לא יגן על עמדתי בבג"ץ אני אעשה זאת בעצמי, ואם העליון יחליט אחרת, בניגוד לעמדתי, אכבד זאת כפי שעשיתי בעבר"

אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ליברמן: "מנדלבליט הוא לא אינסטנציה אחרונה". פלאש 90

בלשכתו של מנדלבליט לא אחרו להגיב לדבריו של ליברמן "אשר לעמדתו הנוכחית של שר הביטחון בנוגע לאי החזרת גופות מחבלים למשפחותיהם, הרי שבמסגרת בחינתה, הוצגו התייחסויותיהם של בכירי מערכת הביטחון הנוגעים בדבר. מהתייחסויות אלו לא עלה כי לעת הזו מתקיים התנאי הבסיסי המתואר של קיום צרכים ביטחוניים שיש בהם כדי להצדיק הימנעות גורפת מהחזרת הגופות".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

התאגיד כאן

בדיקת אתר 0404: רוב הציבור מתנגד לפתיחת התאגיד

המאבק התקשורתי בעד פתיחת תאגיד השידור הציבורי לא משכנע את הציבור: בדיקת אתר 0404 ברשתות החברתיות העלתה כי רוב הגולשים מתנגדים לפתיחת התאגיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.