מבזקים

נתניהו להולנד: ישראל לא תשתתף בועידה בינלאומית שלא תתרום לשלום

נציבת בתי הסוהר חשה ברע - ונלקחה לבדיקות

מחר: פגישת פסגה בין ישראל, יוון וקפריסין

גם תושבי חו"ל יזכו להנחות בתחבורה

היציע המזרחי בטדי ייסגר ל-3 משחקים

ח"כ זנדברג: המטרה האמיתית של הקואליציה - להחיל את החוק ביו"ש

ח"כ חוטובלי: חוק ההסדרה - לא סותר את הדין הבינלאומי

רוכב אופנוע נפצע באורח בינוני בתאונה בראשון לציון

שידור חי: קובאן - הפועל ירושלים

תיעוד: מסתערבים עוצרים חוליית מחבלים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > צ'ילה: דיפלומטים מתייצבים לצד אשת השגריר הישראלי שהוחרמה

צ'ילה: דיפלומטים מתייצבים לצד אשת השגריר הישראלי שהוחרמה

לאחר שאיגוד בני הזוג של שגרירי העולם בצ'ילה החליט לנדות מאירוע התרמה את אשת שגריר ישראל במדינה, הודיעו דיפלומטיים מאירופה וארה"ב כי יחרימו את האירוע כמחאה

איגוד בני זוגם של שגרירי מדינות העולם המשרתים בצ'ילה החליט להחרים את מיכל חייט, אשת שגריר ישראל בסנטיאגו אלדד חייט, מאירוע השנה השנתי שמקיים הארגון למטרות צדקה, בטענה כי השנה יתקיים האירוע במועדון הפלסטיני בבירה סנטיאגו, כך פורסם לראשונה ב-Ynet.

אך האירוע, הצפוי להתקיים ב-20 בנובמבר, ככל הנראה יהיה דל בנוכחותם של שגרירי אירופה וארה"ב במדינה, זאת לאחר שרובם הודיעו כי יבטלו את הגעתם לאירוע כאות מחאה על נידויה של חייט.

שגריר ישראל בצ'ילה אלדד חייט ורעייתו מיכל
שגריר ישראל בצ'ילה אלדד חייט ורעייתו מיכל

בתגובה למכתב ההודעה ששלחו לה נשיאות הארגון, שכלל בין היתר גם התנצלות מנומסת, זעמה אשת השגריר הישראלי על ההחלטה וענתה כי "אם היינו מוזמנים, היינו שמחים להשתתף. אתן גורמות לפוליטיזציה הן של הארגון והן של האירוע, שנועד למטרות צדקה למען נזקקים בצ'ילה".

גם השגריר חייט עצמו השיב לסגל הדיפלומטי במכתב זועם בו כתב: "הוצאתנו מאירוע הצדקה המסורתי, כתוצאה מסיבות פוליטיות, עומד בניגוד מוחלט למקובל ולכללי הטקס של הסגל הדיפלומטי. השתתפות באירוע נותנת יד לפוליטיזציה מכוערת ולא ראויה של ארגון שקבע בתקנון שלו כי הוא א-פוליטי, עצמאי וללא מאפיינים דתיים". והוסיף כי הפעילות הקיצונית של ההנהגה הפלסטינית מובילה אותנו למחוזות שליליים.

זוהי לא הפעם הראשונה בה פועלת הקהילה הפלסטינית, המונה כיום כ-300 אלף איש, להחרמת הנציגות הישראלית בצ'ילה. ב-2015 פנתה הפדרציה הפלסטינית למשרד החוץ הצ'יליאני בדרישה להכריז על שגריר ישראל דאז רפי אלדד כ"אישיות לא רצויה". זאת לאחר שלטענתם, האשים אותם אלדד בהסתה לאלימות ובכך הוציא את דיבתם רעה והפריע להם "להגן על העם הפלסטיני". אלדד אמר אז כי הוא חושש שההתנכלויות יגיעו לאלימות פיזית מצד הקהילה הפלסטינית הגדולה ביותר מחוץ למזרח התיכון.

ממשרד החוץ נמסר כי כל אירוע שמאורגן על ידי הקהילה היהודית במדינה מופרע על ידי הפגנות של הקהילה הפלסטינית. כמו כן, ישנה עלייה במספר מקרי האנטישמיות וההסתה נגד ישראל, במסגרת המתח הגואה בין הקהילות.

הפגנה פרו פלסטינית בצ'ילה
הפגנה פרו פלסטינית בצ'ילה

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

נחשפה כתובת הדוא"ל הפרטית שלו. הנשיא ברק אובמה

ממשל אובמה מתנגד לחוק ההסדרה

רגע לפני חילופי השלטון בארצות הברית, ממשל אובמה מותח ביקורת על חוק ההסדרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.