מבזקים

שני קטינים נעצרו בחשד להתעללות והריגת בעלי חיים ביבנה

נקבע מותה של הפעוטה מלקיה, נסיבות האירוע בחקירה

אחרי מערכת הגשם האחרונה: מפלס הכנרת עומד על מינוס 213.705

צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפת בית בבנימינה, אין נפגעים

פעוט מלקיה הובא לביה"ח במצב אנוש, נסיבות האירוע טרם ברורות

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > פייסבוק התנצלה והחזירה את דפי ההסתה הפלסטינים

פייסבוק התנצלה והחזירה את דפי ההסתה הפלסטינים

מחאה אלימה של הפלסטינים הגיעה לתקשורת הבינלאומית וגרמה לרשת החברתית לרדת על ברכיה ולהתנצל: "העמודים הוסרו בטעות"

פלסטינים מטומטמים? כנראה שלא. בתחילת השבוע פרסמה פייסבוק הודעה חריגה בה התנצלה על מחיקת דפים ברשת החברתית של אנשי מפתח ואתרים פלסטיניים על רקע הסתה נגד ישראל. "העמודים הללו הוסרו בעקבות טעות והושבו מיד לאחר שיכולנו לחקור את הנושא", נמסר מטעם החברה.

ההצעה להסיר תכנים מסיתים מהרשת. מתוך "הפטריוטים"

התנצלות זו הגיעה לאחר שמחאה פלסטינית ברשת קראה להחרים את פייסבוק בעקבות "הפרת האתר את חירותם של פלסטינים לפרסם פוסטים", וזאת בטענה כי מדובר בהסתה. מארגני הקמפיין השתמשו בהאשטג #FBCensorsPalestine כדי להפיץ את הבשורה. הקמפיין גם אימץ לוגו – תמונה הפוכה של הלוגו של פייסבוק. לדברי המוחים, החברה של צוקרברג לא סיפקה הסברים מספקים להסרת התכנים.

 

פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה

בשיחה עם רשת "אל-ערבייה", מסר דובר מטעם פייסבוק כי "הצוות שלנו מעבד מיליוני תלונות מדי שבוע, ולפעמים אנחנו גם טועים. אנחנו מאוד מתנצלים על הטעות". הפעיל החברתי והבלוגר מחמוד הרביאט אמר לאל-ערבייה שהקמפיין החל בידי אלו שהושפעו הן ישירות והן בעקיפין ממדיניותה של פייסבוק. בטוויטר פורסמו כמה קריקטורות ובהן נראית דמותו של מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג. באחת הקריקטורות צוקרברג לבוש במדי חייל האוחז נשק, האוסר על נער פלסטיני המחזיק בדגל פלסטין לעבור דרך שער בצורת הלוגו של פייסבוק.

פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה

הרשת החברתית מחקה בין היתר תמונה של תעודת זהות של אישה פלסטינית שנולדה ב-1910 בתואנה כי הפוסט מכיל תוכן גזעני. פעילים הפיצו את התמונה וכתבו לצדה כי האישה למעשה מבוגרת יותר מהכיבוש.

הסרת עמודי ההסתה הפלסטיניים מגיעה ככל הנראה מניסיון לשתף פעולה עם ישראל, לאחר שצוותים משותפים לממשלת ישראל ולרשת החברתית הוקמו בניסיון לייתר את יוזמות החקיקה של שרת המשפטים איילת שקד והשר לביטחון פנים גלעד ארדן. השניים תובעים מראשי פייסבוק להסיר מהרשת החברתית מילים כמו "אינתיפאדה", "דקירות", "נאצים" ו"שהידים" בנימוק שהמילים הנ"ל מעודדות טרור.

פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה
פייסבוק הסתה

המחאה הפלסטינית מגיעה רק שבוע לאחר שהרשת החברתית פעלה נגד מספר אושיות רשת שהעלו פוסטים ובהם צירוף המילים "פלסטינים מטומטמים". פייסבוק מנעה מאותם משתמשים לפרסם פוסטים נוספים למשך זמן מוגבל. בין השאר נחסמו גם מי שכינו עמים נוספים 'מטומטמים', מיהודים וישראלים ועד אמריקאים. התנהגות זו של פייסבוק עוררה זעם רב בקרב ישראלים שגולשים ברשת החברתית, אך לא עוררה מחאה כמו זו של הפלסטינים – שכאמור, השתלמה.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

התאגיד כאן

בדיקת אתר 0404: רוב הציבור מתנגד לפתיחת התאגיד

המאבק התקשורתי בעד פתיחת תאגיד השידור הציבורי לא משכנע את הציבור: בדיקת אתר 0404 ברשתות החברתיות העלתה כי רוב הגולשים מתנגדים לפתיחת התאגיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.