מבזקים

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

ערבים ריססו בעמדה צבאית כתובות "מוות ליהודים" וצלבי קרס

בשל הגשם בדרום: החי-בר ביטבתה נסגר; קטע כביש באילת קרס

ממלא מקום ראש מועצת גוש עציון: "מודה לפרל על תרומתו"

גשמים באילת: תקריות רבות בעיר, שדה התעופה הושבת חלקית

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל הודיע שיעזוב את תפקידו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > לחץ בליכוד: "העליהום נועד להעלות ממשלת שמאל"

לחץ בליכוד: "העליהום נועד להעלות ממשלת שמאל"

סקר בחירות חדש קובע כי מפלגתו של יאיר לפיד הפכה לגדולה בישראל. הליכוד מתרסק ל-22 מנדטים בלבד

שלטון הימין בסכנה? זה המסר שיוצא ממפלגת הליכוד. בפוסט חריג וזועם שפורסם בעמוד פייסבוק של המפלגה, תקפו את הסקר שפורסם בחדשות 2, לפיו "יש עתיד" תקבל יותר קולות מ"הליכוד".

הסקר הוגדר כ"עליהום" והוסיפו כי "ברור שהסקר הוא תוצאה ישירה של משבר השבת והוא נמצא מאחורינו לאחר שנתקבלה היום פסיקת בגץ בנושא".

הפטריוטים דנים בסקר שמדאיג את הליכוד

בליכוד הזכירו גם את עוולות ממשלות השמאל מהעבר: "כל ממשלות השמאל לדורותיהן עשו קואליציות עם המפלגות החרדיות: ממשלת רבין הראשונה, ממשלת רבין השנייה שהעבירה את הסכמי אוסלו בתמיכת המפלגות החרדיות, ממשלת ברק וממשלת אולמרט. גם בממשלות אלה לא הונהגו שינויים כלשהם בנושא דת ומדינה.

"גם לפיד "החוזר בתשובה" מאותת לחרדים שלא יעשה שום שינוי בנושאים אלה. מצביעי הליכוד יחזרו כאשר יבינו שלפיד הוא איש שמאל שעומד בראש מפלגת שמאל שיוביל ויתורים ונסיגות שיסכנו את ביטחון ישראל.

"אל תתבלבלו, העליהום על הליכוד נועד לעשות דבר אחד – להעלות ממשלת שמאל שכמו כל ממשלות השמאל בעבר תעשה גם היא קואליציה עם המפלגות החרדיות, לא תעשה שום שינוי בנושאי דת ומדינה אבל תעשה ויתורים מסוכנים ובלתי הפיכים מול הפלשתינים, כפי שכבר קרה בעבר, דבר שממשלת הליכוד בראשות נתניהו לא תעשה לעולם".

בסקר שפורסם הערב (ג') בחדשות 2, לפיד צובר 24 מנדטים, לעומת 22 בלבד של נתניהו והליכוד. הסקר, שנערך על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף איי-פאנל, נערך לאחר משבר הרכבת שנערך בשבת האחרונה. בפעם הראשונה מאז נכנס לפיד לפוליטיקה, הופכת מפלגת "יש עתיד" בראשותו למפלגה הגדולה בישראל תוך שהיא חולפת על פני מפלגת הליכוד, בראשות ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו.

צוחק מי שצוחק אחרון? לפיד עוקף את ביבי. צילום: פלאש 90.
צוחק מי שצוחק אחרון? לפיד עוקף את ביבי. צילום: פלאש 90.

בסקר זוכה מפלגתו של לפיד ב- 24 מנדטים, לעומת מפלגת הליכוד שיורד מ- 30 מנדטים שהושגו בבחירות האחרונות, ל-22 בלבד. הזוכה ככל הנראה בקולות הליכוד, היא מפלגת הבית היהודי בראשותו של נפתלי בנט, שמתחזקת ב- 6 מנדטים נוספים, מ- 8 בבחירות האחרונות, ל -14, והופכת לשלישית בגודלה.

את מיקומה של המפלגה הרביעית בגודלה בישראל תופסות יחד הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, בהתאם לבחירות האחרונות, ורשימת המחנה הציוני, בראשות יצחק הרצוג, שנופלת מ- 24 מנדטים ל- 13.

מפלגת ימין נוספת שמרוויחה מאובדן הקולות של הליכוד היא ישראל ביתנו בראשות שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שמתחזקת מ-6 מנדטים ל-10. יהדות התורה זוכה ל- 7 מנדטים, ש"ס רק עם 6, וכך גם מפלגת "כולנו" בראשות שר האוצר, משה כחלון שיורדת ב- 4 מנדטים. מפלגת מרצ שומרת על כוחה בסקר ונשארת עם 5 מנדטים.

יעלון שווה רק 7 מנדטים

הסקר בדק גם תרחיש שבו יתמודד שר הביטחון לשעבר  משה יעלון עם מפלגה בראשותו. יעלון הצהיר בעבר כי בכוונתו להתמודד על ההנהגה. במצב זה, מפלגות הליכוד ויש עתיד יקבלו 21 מנדטים כל אחת, הבית היהודי תשאר המפלגה השלישית בגודלה עם 14 מנדטים.

הרשימה המשותפת תשמור על כוחה עם 13 מנדטים, המחנה הציוני יתרסק ל- 11 מנדטים בלבד. ישראל ביתנו עם 10 מנדטים, המפלגה החדשה בראשות יעלון תזכה ל- 7 מנדטים, בדומה למלפגת יהדות התורה. ש"ס נשארת עם 6 מנדטים, מרצ שומרת על כוחה עם 5 מנדטים וכך גם מפלגת כולנו.

 

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

התאגיד כאן

בדיקת אתר 0404: רוב הציבור מתנגד לפתיחת התאגיד

המאבק התקשורתי בעד פתיחת תאגיד השידור הציבורי לא משכנע את הציבור: בדיקת אתר 0404 ברשתות החברתיות העלתה כי רוב הגולשים מתנגדים לפתיחת התאגיד

תגובה אחת

  1. רק סקרים … אך הפעם ביבי נופל !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.