מבזקים

גבר בן 46 נפצע בינוני בנתיבות לאחר שנדקר; הרקע אינו ידוע

בעקבות ת"ד: כביש 40 לכיוון דרום מצומת אושייה ל-471 נחסם לתנועה

בן 15 נהרג ובן 19 נפצע קשה בתאונת דרכים בפתח תקווה

האירוע בטירת הכרמל: נקבע מותו של הגבר שנדקר

תושב טירת הכרמל הובהל לרמב"ם במצב אנוש. הנסיבות לא ידועות

נתפס אחי הנרצחת בתל אביב החשוד במעשה

נקבע מותה של הצעירה שנדקרה בת"א. החשד: הדוקר הוא אחיה

תאונת דרכים ארעה במחלף מסובים; חמישה בני אדם נפצעו

מכבי אש כיבו שריפה שפרצה בבניין דירות בפתח תקווה

צעירה נפצעה קשה מפציעות חודרות בת"א; הרקע אינו ברור

דף הבית > אקטואליה וחדשות > נורבגיה בעד ה-BDS: הקציבה למעלה מחצי מיליון דולר לתומכי התנועה

נורבגיה בעד ה-BDS: הקציבה למעלה מחצי מיליון דולר לתומכי התנועה

מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי זכתה למימון ממשלת נורבגיה. NGO Monitor: "אין קשר בין המטרות הרשמיות בהסכם בין נורבגיה למנהלת לבין פעולותיה באמת"

ממשלת נורבגיה תומכת ב-BDS? בהסכם שחתמה הממשלה עם מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי היא תקצה לארגון מימון של למעלה מ-600 אלף דולר, כך חשף ארגון NGO monitor..

המנהלת היא גוף שמעביר כספים לארגונים לא-ממשלתיים הפעילים במסגרת קמפיין תנועת החרם  ובקמפיינים אנטי-ישראליים אחרים. בעבר תרמו למנהלת ממשלות אירופאיות נוספות כמו אלו של שבדיה, דנמרק שוויץ והולנד.

BDS 2

על פי דו"ח פנימי של המנהלת, שמנוהלת במשותף על-ידי המכון המשפטי באוניברסיטת ביר-זית וחברה אירופאית לייעוץ רב-תחומי (NIRAS), 80% מהמענקים שלה ניתנים כ"מענקי ליבה" לארגונים שונים.

מחקר של NGO Monitor העלה כי מתוך 24 ארגונים הזוכים למענקים אלה, 13 תומכים ב-BDS והם זוכים ליותר מ-5.8 מיליון דולר לתקופה של ארבע שנים, שהן יותר ממחצית מהתקציב הכולל של המנהלת.


חלק מהארגונים שזוכים למענקים משתמשים ברטוריקה אנטישמית, ולאחרים יש קשרים לחזית העממית לשחרור פלשתין, הנחשב לארגון טרור. מענקי הליבה ניתנים בין השאר לארגונים בדיל, אל-חק, אדאמיר, ומיפתאח – כולם ארגונים אנטי-ישראלים בולטים שנמצאים בחזית קמפיין החרם על ישראל

ההחלטה הנורבגית מה-1 ביוני 2016 להצטרף למנהלת התקבלה חרף מגמת הביקורת בעניין המימון שהחלה להתגלות לאחרונה במדינות שונות באירופה.

בחודש יוני הפרלמנט ההולנדי קיבל החלטה שקוראת להעריך מחדש את המימון למנהלת, זאת בשל התרומות לארגונים תומכי BDS. בשוויץ, בעקבות חתימה של 41 חברי פרלמנט על הצעה לסדר היום בעניין המימון למנהלת, תתקיים הצבעה במושב הסתיו הקרוב.

פרופ' ג'ראלד שטיינברג, נשיא מכון המחקר NGO monitor: "אין קשר בין המטרות הרשמיות בהסכם בין נורבגיה למנהלת – קידום שוויון מגדרי, מנהל תקין ודמוקרטיזציה – לבין האופן שבו המנהלת באמת פועלת. ארגוני החרם אינם פועלים בתחומים אלו בכלל, ועובדה זו מעלה שאלות משמעותיות לגבי האופן בו ממשלת נורבגיה קיבלה את ההחלטה בעניין".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

Defense Minister Avigdor Liberman arrives at the weekly cabinet meeting at PM Netanyahu's office in Jerusalem on September 4, 2016. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ישיבת ממשלה
שר הביטחון אביגדור ליברמן
 ראש הממשלה בנימין נתניהו
ביבי
שר התחבורה
ישראל כץ
רכבת ישראל
עבודות
שבת

העולם הערבי מגיב לראיון של שר הביטחון ב"אל-קודס"

הפרשן סלימאן א-שפי מסביר באולפן "זה היום" איך נתפס הראיון של אביגדור ליברמן בצד הערבי: "ההתקפות של ליברמן מחמיאות לו בצד הפלסטיני"

תגובה אחת

  1. נורבגיה היא מדינה מוסלמית לכל דבר ועניין ממש לא מפתיע שהם תומכים בארגון הנ"ל אלא שהמטומטמים האלה יאבדו את המדינה שלהם ועד שהם יבינו את זה הם כבר ייכבשו על ידי המוסלמים לגמרי. יחי הטמטום הנורבגי!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.