מבזקים

בת 21 נפגעה מרכב סמוך לנתיבות; מצבה קשה

אונס התיירת בבאר יעקב: הוארך ביומיים מעצרם של שני החשודים

שני צעירים שדדו שליח פיצה במעלה אדומים

הלך לעולמו פרופ' ישעיה משה נבנצל

הולך רגל בן 57 נפגע מרכב בבאר שבע; מצבו בינוני

משפחת הדר גולדין על ליברמן: "רוצה להפוך את עזה לסינגפור"

קטטה פרצה בין אוהדי מכבי ת"א לאוהדי מכבי חיפה; 8 נעצרו

בבוקר החג: צה"ל תקף תשתית טרור של חמאס בתגובה לירי לישראל

בשל תאונה: עומס תנועה בכביש 443 לכיוון מודיעין

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

דף הבית > תרבות > מהפכה בתרבות? נבחן איחוד בין "הבימה" ותיאטרון "גשר"

מהפכה בתרבות? נבחן איחוד בין "הבימה" ותיאטרון "גשר"

שרת התרבות והספורט מירי רגב הקימה ועדה שתבחן את הנושא בשל מצבם הכלכלי של שני המוסדות

האם כך תתחיל מהפכת התרבות של רגב? שרת התרבות והספורט הקימה באחרונה ועדה לבחינת איחודת התיאטרון הלאומי "הבימה" עם תיאטרון "גשר", בשל מצבם הכלכלי הרעוע של שני המוסדות, כך מפרסם הבוקר (ה') עיתון הארץ. בראש הוועדה, שהוקמה בשיתוף משרד האוצר ותכלול נציגים ממשרד התרבות ומשני המוסדות, יעמוד מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי. עיתון "הארץ" מפרסם היום כי הוועדה תעסוק בהיבטים התקציביים, הכלכליים והתפעוליים שלו.

על מה בוכים האמנים? "כלכלי בלילה"

המחשבה על איחוד המוסדות נמצא על שולחן משרד התרבות כבר מאז 2011, עת כיהנה השרה הקודמת, לימור לבנת. אז חשבה לבנת לנצל את כניסת הבימה למבנה חדש על מנת לאחד את הניהול והשיווק של שני המוסדות. בסופו של דבר, יוזמת לבנת לא יצאה לפועל ושני המוסדות המשיכו להתנהל בנפרד ולהיתמך כגופים נפרדים. תחת זאת, הבימה חתם על הסכם הבראה עם משרדי האוצר והתרבות, ו"גשר" קיבל שבעה מיליון שקלים ממפעל הפיס לכיסוי גרעונו.

דו"ח המבקר על הבימה: ניהול כושל

במאי האחרון פרסם מבקר המדינה דו"ח חריף על הנהלת הבימה. יוסף שפירא הגדיר את ניהול התיאטרון הלאומי כ"כושל" והזהיר כי על אף שמשרדי הממשלה מזרימים אליו כספים, הוא צפוי להגיע לידי קריסה.

חודש לפני כן הקימה השרה רגב ועדה בראשות יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, יגאל עמדי, שנועדה לבחון את מעמד הבימה כתיאטרון לאומי. הוועדה פוצלה לשתי תתי־ועדות: תת־ועדה הבוחנת את ההיבטים האדמיניסטרטיביים של הבימה כתיאטרון לאומי ותת־ועדה הבוחנת את ההיבטים התוכניים של המוסד.

ועדת עמדי, שבניגוד לוועדת שרעבי אמורה לעסוק בתוכן ובמדיניות, אמורה להגיש את מסקנותיה בחודשים הקרובים. לפי הודעת רגב, פעילותה תתנהל במקביל לוועדה החדשה בראשות שרעבי, שנועדה לגבש פתרונות ארוכי טווח לשני המוסדות ולהבטיח את יציבותם. הצפי להגשת המלצות ועדת שרעבי הוא בסוף השנה האזרחית.

מתיאטרון גשר נמסר כי "התיאטרון ממשיך להילחם על קיומו במשך 25 שנה. אנו מברכים על קיומה של כל ועדה שעשויה לתת פתרון כלכלי לטווח ארוך, וכן נשמח לשבת למשא ומתן ולבדוק כל הצעה שתהיה רלוונטית להמשך קיומו של התיאטרון". מהבימה נמסר בתגובה כי "להבימה לא ידוע דבר על הקמת ועדה שכזו. אנו כן מודעים ומברכים על הוועדה לבחינת מעמדו של התיאטרון הלאומי ואף לוקחים חלק בישיבות המתקיימות בנושא".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

ההצגה שתעלה בקרית ארבע

פעילי שמאל פועלים לבטל הצגת "הבימה" בקרית ארבע

לחצים על צוות התאטרון הלאומי: אתם לוקחים חלק ב"תהליך נירמולו של הכיבוש". השחקנים יופיעו בהיכל התרבות המקומי בתחילת החודש הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.