מבזקים

פועל בן 30 נהרג לאחר שנפגע מנפילת חפץ כבד באתר בנייה בחיפה

אקוניס יעמוד בראש משלחת ישראל לוועידת החדשנות במוסקבה

היום יתקיימו הבחירות המיוחדות לראשות המועצה המקומית פורדיס

קניה: 12 הרוגים בפיגוע טרור בבית הארחה בצפון-מזרח המדינה

צעיר נדקר משברי בקבוק במהלך קטטה בירושלים; מצבו קל

מטען הושלך לעבר ביתו של אזרח מגדל העמק; הרקע פלילי

מספר פריטי אמצעי לחימה נמצאו בפארק בדרום ירושלים

נשיא הפיליפינים: שארה"ב תשכח מהסיכום הביטחוני בינינו

פקיסטן: למעלה מ-59 הרוגים בפיגוע ירי בדרום-מערב המדינה

התחזית: מעונן חלקית; ייתכן טפטוף בשעות הבוקר

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ליברמן בראיון בלעדי: "העימות הבא חייב להסתיים בהכרעה"

ליברמן בראיון בלעדי: "העימות הבא חייב להסתיים בהכרעה"

שר הביטחון בראיון ראשון ובלעדי לשרון גל, אמר על משפט אזריה: "כל בן אדם זכאי כל עוד הוא לא הורשע בהליך משפטי. אם שגה – לא נפקיר אותו"

"התפיסה שלי היא ברורה", אמר ליברמן. "כל עימות הבא חייב להסתיים בהכרעה, הוא לא יכול להסתיים במצב מעורפל, לא לכאן ולא לשם. אסור שמישהו ישאל את השאלה "מי ניצח בסוף?". אז לכן פה התשובות הן שהעמדה שלי ברורה, זו חייבת להיות הכרעה ברורה ועוד פעם, גם להכרעה יש פירוש. כששואלים אותי מה זו הכרעה, הכרעה זה קודם כל כשלא שואלים מי ניצח ומי הפסיד ואת כל השאר אני משאיר לפורומים הפנימיים".

 שר הביטחון אביגדור ליברמן בראיון בלעדי ב"לפני כולם"

גל ביקש את התייחסותו של ליברמן לדברים שאמר טרם כניסתו לתפקיד, לפיהם אם יהיה שר ביטחון יאמר לאיסמעיל הנייה 'או שתחזיר תוך 48 שעות את הגופות והשבויים או שאת מת', וליברמן השיב: "בוא נדבר בסוף הקדנציה שלי".

"אתה יכול להגיד 'דברים שרואים מכאן לא רואים משם' או שכשאתה שר ביטחון אתה צריך להיות הרבה יותר אחראי ממה שאתה באופוזיציה", עקץ גל, "אבל אתה אמרת 48 שעות ואנשים אומרים 'לא קרה עם זה שום דבר'."

ליברמן השיב: "קודם כל אני חושב שמה שאני רואה מכאן זה בדיוק מה שראיתי משם, רק יותר השתכנעתי. אני אומר לך, הנושא של חיילינו השבויים בידי חמאס זה נושא ראשון באותו סדר עדיפויות שאנחנו רואים, כצבא, כמערכת ביטחון. אבל כמה שפחות נדבר על זה ככה נטיב".

שר הביטחון חידד ואמר כי הוא אינו מתחרט על אמירתו כאיש אופוזיציה: "לא, אני לא מתחרט. בטח לא על האמירה הזאת. צריך כרגע לעבוד ולא לדבר על אמירה".

"לא נפקיר את אלאור אזריה"

ליברמן התייחס גם לפרשת "החייל היורה", אלאור אזריה שבעניינו מתנהל משפט צבאי בימים אלו. "צריך להבין ואני מדגיש את זה פעם נוספת: במדינה חופשית, במדינה דמוקרטית המכבדת את עצמה, כל בן אדם זכאי כל עוד הוא לא הורשע בהליך משפטי. כל עוד המשפט נמשך והוא לא הורשע – הוא זכאי".

זכאי עד שיוכח אחרת. צילום: פלאש 90
זכאי עד שיוכח אחרת. צילום: פלאש 90

"הדבר השני, גם חייל, כשהוא יוצא לפעילות מבצעית, הוא לא מחשב. כמו כל בני האדם לפעמים הוא מקבל החלטה לא נכונה. בדרך כלל חיילנו מקבלים החלטות נכונות אבל אם הוא שגה בהערכה, בשיקול דעת, פעל לא נכון, לא מתוך זדון, אלא תוך כדי לחץ, גם אז אנחנו חייבים לגבות. צריך להבין, סך הכל הם אנשים צעירים בני 18, 19. נלחמים מול טרור, מתייצבים יום יום למשימות, דרוכים.. אז סביר להניח שיהיה מישהו שיקבל החלטה לא נכונה. אנחנו נפקיר אותם? לא".

לפני כולם

לפני כולם

אולי יעניין אותך גם

מעצרים במהלך הלילה. ארכיון

כוחות הביטחון עצרו הלילה ארבעה מבוקשים

במהלך הלילה (ג') עצרו כוחות צה״ל, המשטרה והשב"כ ארבעה מבוקשים באזור יהודה ושומרון. שלושה מתוכם חשודים בפעילות טרור והפרות סדר

תגובה אחת

  1. אחלה שר בטחון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.