מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "לא נאפשר לאו"ם לייצר רשימות שחורות של יהודים"

"לא נאפשר לאו"ם לייצר רשימות שחורות של יהודים"

שגריר ישראל באו"ם דני דנון תוקף את דרישת האו"ם להחרים עסקים הפועלים ביו"ש, מזרח ירושלים והגולן: "דרישה הזויה"

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב בחריפות לדרישת נציב זכויות האדם של האו"ם להחרים עסקים ישראלים ובינלאומיים בעלי קשר ליהודה ושומרון, למזרח ירושלים ולרמת הגולן, ולנתק את הקשרים הקיימים של האו"ם עם חברות ישראליות הפועלות באזורים אלו: "מדינות העולם יצטרכו להחליט אם הן מוכנות להמשיך לממן פעילות שנועדה לסמן ולהחרים עסקים יהודים. המימון שהאו"ם מקבל ממדינות העולם נועד לבנות גשרים ולא לייצר רשימות של יהודים" אמר דנון.

דנון הוסיף כי "אם דרישה הזויה זו תיושם היא תהווה בושה לאו"ם, זו חציית גבול מסוכנת ומדרון חלקלק לתקופות אפלות בהיסטוריה בהן התפרסמו 'רשימות שחורות' מסוג זה".

דנון באו"ם
דנון באו"ם. "לא נקבל רשימות שחורות של יהודים"

בסוף השבוע שעבר, פנה הנציב העליון של האו"ם לזכויות אדם, הנסיך הירדני זייד ראאד אל-חוסיין, לסגן מזכ"ל האו"ם וקרא לו להיערך לפרסום "הרשימה השחורה" של עסקים ישראלים ובינלאומיים בעלי קשר ליהודה ושומרון, למזרח ירושלים ולרמת הגולן ולהוות דוגמה על ידי החרמתם. על פי מתווה אל-חוסיין, רשת שיש לה סניף מעבר לקו הירוק, עלולה להיתקל בחרם.

הנציב כתב לסגן המזכ"ל כי "סביר להניח שהאו"ם מקיים קשרים עם עסקים שצפויים להיכלל ברשימה, ועל כן האו"ם מוכרח לעצור את הקשרים הלא חוקיים האלה". הנציב קרא להדגיש את הנושא בהקדם בפני מחלקת הרכש של האו"ם, שמנהלת קשר קבוע עם חברות ישראליות ורק לאחרונה פורסם כי היקף הרכש מישראל הוכפל פי שניים בשנתיים האחרונות. עוד צוין, כי על פי דו"חות האו"ם והצהרות קודמות של המזכ"ל, האו"ם מחויב לפעול בהתאם להחלטות מועצת זכויות האדם.

מפעלי אחווה בברקן. יסבלו מחרם עולמי? צילום: אתר החברה
מפעלי אחווה בברקן. יסבלו מחרם עולמי? צילום: אתר החברה

השגריר דנון הודיע כי יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי למנוע את המהלך ואמר: "אנו נילחם ביוזמה ההזויה הזו ונדרוש מהקהילה הבינ"ל להתערב ולעצור את ההצעה השערורייתית שנועדה לפגוע במדינת ישראל", אמר והוסיף: "אם היוזמה תתקבל היא תהווה תעודת עניות לאו"ם כולו ולא תהיה דרך אחרת לתארה מלבד טירוף".

בחודש מרץ אימצה מועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה החלטה לפיה תיערך רשימה של עסקים הפועלים ביו"ש, מזרח ירושלים ורמת הגולן, במטרה להוביל לחרם עולמי עליהם. הרשימה תכלול עסקים ישראליים וכן שלוחות מקומיות וזכייניות של חברות בינלאומיות.

עודד רביבי, ראש מועצת אפרת וראש דסק החוץ של מועצת יש"ע, הגיב אף הוא להצעתו של הנציב העליון של מועצת זכויות האדם באו"ם מר זייד ראאד-אל חוסיין המבקש להחרים עסקים ישראליים ביהודה ושומרון: "פעם אחר פעם האנשים שחושבים שהם מנהלים את העולם טועים, למעשה, לא רק שאינם מקרבים את השלום בין הפלסטינים לישראלים אלא מרחיקים אותו. הצעות מעין אלו של נציב זכויות האדם באו"ם פוגעות במרקם החיים המאוד עדין כאן בישראל. אני בטוח שאותו נציב זכויות אדם איננו מבין את ההשלכות אם דבריו יתממשו, אני מזמין אותו לבקר כאן ביהודה ושומרון ולהיווכח כי מאות אלפי פלסטינים עובדים בעסקים ישראלים נהנים מזכויות סוציאליות מלאות וממשכורת מכובדת. לאחר הביקור כאן הייתי מציע למר אל חוסיין להגיע לבקר בחאלב שבסוריה אולי שם יוכל להוציא דו"ח יותר רציני ומפורט על זכויות האדם הנרמסות שם שעה אחר שעה"

 

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

נכנס למחלקת יולדות באין מפריע. ארכיון. פלאש 90

מזעזע: פלשתיני התחזה לרופא ואנס מטופלת

תושב הכפר ענאתא נכנס לבית החולים שערי צדק, גנב מכשיר נייד ותקף מינית את אחת היולדות בביה"ח. מעצרו הוארך בשבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.