מבזקים

שני קטינים נעצרו בחשד להתעללות והריגת בעלי חיים ביבנה

נקבע מותה של הפעוטה מלקיה, נסיבות האירוע בחקירה

אחרי מערכת הגשם האחרונה: מפלס הכנרת עומד על מינוס 213.705

צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפת בית בבנימינה, אין נפגעים

פעוט מלקיה הובא לביה"ח במצב אנוש, נסיבות האירוע טרם ברורות

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

דף הבית > יהדות > "לא מתקבל על הדעת": רבני ארה"ב נגד הרבנות הראשית

"לא מתקבל על הדעת": רבני ארה"ב נגד הרבנות הראשית

משבר אישורי הגיור מחריף, איגוד רבני ארה"ב תוקף את הרבנות בישראל: "נמשיך לפעול למען המתגיירים שלנו ולעמוד מאחוריהם"

האם הרבנות הראשית דוחקת את האוכלוסייה האורתודקסית בארה"ב לידי הקונסרבטיבים והרפורמים? כך עולה מהודעת גינוי של 'הסתדרות הרבנים דאמריקה'.

בהודעת הגינוי התייחסו בארגון לסירובה של הרבנות הראשית להכיר באישורי גיור של הרב גדליה דב שוורץ, מגדולי פוסקי ההלכה בארה"ב המשמש כאב בית הדין של 'בית הדין דאמריקה', אשר פועל מטעם הארגון, וכאב בית הדין של מועצת הרבנות של שיקגו.

בהודעת הגינוי המדוברת נאמר כי "'הסתדרות הרבנים דאמריקה' מתנגדת בתוקף להחלטות האחרונות של הרבנות הראשית לישראל לדחות את האישורים של דמויות רבניות מובילות בצפון אמריקה בנוגע למעמד של לפחות שני מתגיירים. בזמן שעבדנו בעבר בשיטתיות עם הרבנות בכדי להבטיח את שלמות גיורם של המתגיירים, הצעדים השגויים האחרונים שבוצעו על ידה הובילו להחלטות האלה ואנו עובדים כעת בכדי להפוך אותן".

נשיא הארגון, הרב שלום באום, מוסיף בהודעה, "אנו פתחנו כבר בבדיקה בנוגע לחרפה הזו ואנו דורשים דיווח מקיף על הדרך שדבר כזה יכול לקרות".

עוד נאמר בהודעת הארגון כי "ההחלטה הזו של הרבנות הראשית בולטת במיוחד לאור העובדה שהיא מאתגרת את ההוראות של אחד הפוסקים המובילים, הרב גדליה דב שוורץ שליט"א, המשמש כאב בית הדין של 'בית הדין דאמריקה', תוך זלזול במאמצים הכבירים שעשינו במהלך השנים, לטובתם של המתגיירים, לעבוד עם הרבנות הראשית".

סגן נשיא הארגון, מארק דראטש, מוסיף, "אנו נמשיך לפעול למען המתגיירים שלנו ולעמוד מאחוריהם, תוך תמיכה מלאה בשלמות מעמדם כיהודים. אנו מאמינים שהחובה של 'אהבת הגר' – שמשמעותה אהבה ודאגה לכל הגרים – הינה בעלת חשיבות עליונה ולכן נמשיך לעבוד למענם".

האישורים המדוברים של הרב שוורץ נדחו בשתי הזדמנויות בחודשים האחרונים: בהזדמנות אחת, בסוף חודש מאי האחרון, כאשר בית הדין הרבני בירושלים קבע כי מתגייר שנושא אישור גיור מאת הרב שוורץ יעבור גיור נוסף לחומרא.

בפעם השנייה, בתחילת חודש יולי, מחלקת אישות וגירות ברבנות הודיעה שגיורו של מתגייר נוסף הנושא אישור גיור מאת הרב שוורץ – אף הוא אינו מוכר על ידה. את שני המקרים מייצג ארגון 'עתים', הפועל למען שיפור שירותי הדת בישראל.

הרב ד"ר שאול פרבר, יו"ר ארגון 'עתים', פנה בנושא בשבוע שעבר במכתב לרבנים הראשיים – בו דרש להכיר באישורים אותם נושאים הגרים. "מציאות זו, בה גרי צדק נדחים ללא כל עילה או הנמקה, גם כאשר הם מחזיקים באישור של אחד הפוסקים החשובים ביהדות התפוצות, שוודאי לא ניתנה על ידו בקלות הדעת, מנוגדת להלכה, לשכל הישר ואינה מתקבלת על הדעת" כותב הרב פרבר במכתבו לרבנים.

'הסתדרות הרבנים דאמריקה', היא הארגון הרבני האורתודוקסי הגדול ביותר בארצות הברית ומהגדולים בעולם. היא נודעת גם בזכות מערכת הכשרות של ה-OU אשר מזוהה עמה.

הכעס הרב הטמון בהודעת הארגון נובע מפרשיית אי ההכרה בגיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין, רב קהילת ישורון בארה"ב, אשר משמש אף הוא בתפקיד בכיר בארגון, כסגן נשיא 'בית דין דאמריקה'. כמו כן, הכעס נובע גם מהמאמצים הרבים של הארגון לכונן שיתוף פעולה עם הרבנות.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

צילום: הקרן למורשת הכותל

התשובה לאונסק"ו: 1.5 מיליון מבקרים בכותל בחודש האחרון

הקרן למורשת הכותל: המוני בית ישראל עלו לרגל במהלך החודש האחרון, מימי הסליחות ועד ברכת הכהנים בחג הסוכות. "תשובתנו למכחישים את ההיסטוריה היא ביצור חומת הקדושה בכותל המערבי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.