מבזקים

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ: "הטיה אנטי ישראלית עצומה של האו"ם"

טראמפ: "הטיה אנטי ישראלית עצומה של האו"ם"

בתגובה להחלטה השערורייתית של אונסק"ו הבהיר היום המועמד הרפובליקני כי "ארצות הברית תשמש לישראל חבר נאמן, כן ונצחי"

גם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ הגיב היום (ו') להחלטת אונסק"ו לפיה אין קשר בין עם ישראל ובין הכותל המערבי וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי מדובר ב"ניסיון חד צדדי להתעלם מקשר בן 3,000 שנה".

הפוסט שפרסם היום (ו') טראמפ

"הניסיון של האו"ם לנתק את מדינת ישראל מירושלים הוא ניסיון חד צדדי להתעלם מקשר בן 3,000 שנה. זוהי עדות נוספת להטיה האנטי ישראלית העצומה של האו"ם", כתב טראמפ. והוסיף כי "ירושלים היא בירתה הנצחית של העם היהודי, והרוב המוחלט בקונגרס הצביע להכיר בה בתור שכזו". בסיום דבריו כתב טראמפ שתחת שלטונו "ארצות הברית תשמש לישראל חבר נאמן, כן ונצחי".

טראמפ.ממשיך לתמוך בישראל צילום: Michael Vadon
טראמפ. ממשיך לתמוך בישראל. צילום: Michael Vadon

 

החלטת אונסק"ו אושרה בתמיכתן של 24 מדינות – ביניהן רוסיה וסין – שבאחרונה התהדרו בישראל בהידוק הקשרים עימן. שש מדינות התנגדו להחלטה ומעבר לארצות הברית כמובן – היו גם גרמניה, הולנד, בריטניה, אסטוניה וליטא.

"אנטישמיות חדשה". מתוך 'הפטריוטים' היום (ה')

למרות הנסיון הדיפלומטי, ההצעה אושרה

לדעת דיפלומטים ישראלים יש בכך ניסיון להביא למצב שהזירה הבינלאומית לא תכיר גם בקדושת הכותל המערבי עבור העם היהודי. הפלסטינים כללו פיסקה בכך שהם מכירים שירושלים, באופן כללי, קדושה לשלוש הדתות על פי הסדר הבא: האיסלאם, הנצרות והיהדות, זאת במטרה לנסות ולהראות שההחלטה מאוזנת ולא אנטישמית גרידא.

ישראל נקטה מאמצים דיפלומטיים בניסיון לבלום את ההחלטה או לפחות לרככה, אך אלה שינו את עמדותיהן של מדינות מעטות בלבד, כך שההחלטה שהובאה היום להצבעה בין 58 מדינות החברות בארגון, עברה כצפוי ברוב גדול.

בפעם הקודמת שהתקבלה החלטה כזו, היא ספגה גינוי ישראלי חריף – כולל שיחות נזעמות ממשרד החוץ למדינות אירופיות שתמכו בהחלטה. מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד כתב אז כי "כיום ישראל מגינה על חופש הדת לכל בני הדתות: יהדות, נצרות ואיסלאם – נגד מי שמנסים להבעיר את המזרח התיכון. בזמן בו המוסלמים הקיצוניים משמידים אתרים היסטוריים בסוריה ובעיראק – ההחלטה שעומד לאמץ אונסק"ו היא בלתי מתקבלת על הדעת ומנותקת מהמציאות". אמנם להחלטה לא תהיה השפעה על הנעשה בשטח, אבל זו עלולה לפגוע בישראל בעתיד.

מרבית מדינות אירופה שלא התנגדו העדיפו להישאר ניטרליות ולהימנע. כך שבדיה שהצביעה בחודש אפריל בעד החלטה דומה נמנעה היום וכמוה עשתה גם צרפת. הודו וארגנטינה שעימן הודקו הקשרים באחרונה – העדיפו גם הן להימנע. נציין כי כל המדינות הללו הצביעו בסיבוב הקודם בעד ניתוק הזיקה של העם היהודי מהר הבית.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Muslims seen outside the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, following Friday prayers. December 25, 2015. Photo by Sliman Khader/FLASH90 *** Local Caption *** ?? ????
???????
???? ??????
??????

חמאס: בית המקדש – דמיוני

אחמד אבו חלביה, מראשי החמאס בעזה מברך את אונסק"ו "ההחלטה האמיצה", שמבטלת את הנרטיב הציוני בבית המקדש "הדימיוני"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.