מבזקים

17 פצועים קל ואחת בינוני בתאונה בין אוטובוס למשאית בת"א

ח"כ גליק על משפחת הנער הבדואי שנרצח: "שותפים בשאיפה לשלום"

בעלי האולם ביבנה בו קרס גוף תאורה הואשמו בגרימת מוות ברשלנות

כתב אישום הוגש נגד בועז הרפז בגין מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות

בשל תאונה: כביש 6 לצפון נחסם לתנועה ממחלף קריית גת

צעירים בני 19 מסכנין נתפסו כשברכבם אקדח החשוד כגנוב

צעירה בת 19 נפגעה מרכב בבני ברק; מצבה קשה

חפץ חשוד נמצא ברחוב שפרינצק בקריית ים; חבלן נמצא במקום

כוחות הביטחון עצרו ביו"ש שמונה מבוקשים, ותפסו רובה M16

מזג האוויר: גשם בכל רחבי הארץ משעות אחר הצהרים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "לא הגיוני שבמדינת ישראל יחללו שבת לשווא"

בנט: "לא הגיוני שבמדינת ישראל יחללו שבת לשווא"

בתכניתנו "זה היום" התייחס השר נפתלי בנט לסערת השבת ואמר: "השבת היא מתנה של עם ישראל לעולם והיא חשובה לנו מאוד"

שר החינוך נפתלי בנט התראיין בתכנית "זה היום" על הנושאים הנמצאים על שולחן שר החינוך ערב פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר, סערת השבת, ועוד מספר נושאים. "לא הגיוני שדווקא במדינה יהודית נחלל שבת לשווא" אמר נפתלי בנט.

ראיון השר נפתלי בנט בתכנית "זה היום"

"השבת היא מתנה אדירה של עם ישראל לעולם כולו. לא הגיוני שבמדינת ישראל אנחנו נחלל שבת לשווא. השבת חשובה לנו מאוד. מה שלא פחות חשוב זה העובדה שבשנה הקרובה נצא בתוכנית יהדות ישראלית לילדים בחינוך הממלכתי. התנ"ך וארץ ישראל לא שייכים לדתיים, הם שייכים לכל עם ישראל. לכן את המתנה הזו ניתן לכל עם ישראל"

לגבי האפשרות כי "הבית היהודי" תצא מהממשלה על רקע סערת השבת אמר: "האינטרס הוא לקיים ממשלה יציבה, שאהיה עוד הרבה שנים שר חינוך, כדי שאוכל להשלים את המהלכים אותם אני מקדם, ולכן אני די רגוע בעניין הממשלה"

בנט התייחס גם לתקרית הירי בעפרה בה נהרג פלשתיני ע"י לוחם: "אני לא מכיר את פרטי האירוע, אני כן מבין שלא עצרו את החייל ואם אני מבין נכון הפיקו לקחים בעניין הזה, אבל אני לא בקיא במקרה".

"מערכת חינוך טובה ומשתפרת"

שר החינוך נשאל גם בעניים שנת הלימודים שתתחיל ביום חמישי הקרוב 1 בספטמבר. על סקר הלמ"ס שהראה כי רוב הישראלים מעריכים את מערכת החינוך באופן נמוך אמר בנט: "81% מהישראלים מרוצים עד מרוצים מאוד מבתי הספר שלהם. בסך הכל יש מערכת חינוך טובה ומשתפרת. השנה בתי הספר יתנו חינוך יותר אישי בכיתות יותר קטנות, תהיה סייעת שניה בגני הילדים".

"אנחנו שמים דגשים על מתמטיקה ואנגלית, לצייד את הילדים שלנו בכלים למאה ה-21 וגם יותר ערכית. הרבה חשיפה ליהדות, השנה שמתי דגש על ירושלים. אפשר בלב שקט לשלוח את הילדים לבתי הספר בחמישי בבוקר"

לגבי פרוייקט המתמטיקה שצבר ביקורות רבות סביבו אומר שר החינוך: "אנחנו ממשיכים במלוא המרץ בתכנית המתמטיקה הלאומית מהטעם הפשוט שמדינת ישראל עמדה בפני קריסה, משנה לשנה פחות ופחות ילדים עשו חמש יחדות מתמטיקה".

"מי שבעיקר נפגע אלו ילדי הפריפריה ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי שילד משכבה סוציואקונומית נמוכה לא תהיה לו את אותה הזדמנות להצליח בחיים. זה נכון שמרכיב הפרסומות היה במינון גבוה מדי ואת זה נתקן. אבל את התכנית הלאומית נמשיך במלוא המרץ"

לסיכום מברך השר בנט את המורים והתלמידים: "אני רוצה לאחל למורים שנת לימוד משמעותי ,שנה בה אתם רואים כל ילד ומעצימים אותו, הופכים את החומר למעניין ומאתגר. לתלמידים אני יודע שלהרבה קשה עם סוף החופש הגדול ובכל זאת אני אומר לכם, תגיעו ביום חמישי עם חיוך גדול, מאחל לכם שנה מאוד מוצלחת"

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

שירות אנטי לאומי. אתר בצלם

לא רק "בצלם": כל תקני השירות הלאומי בארגוני השמאל

ראש הממשלה אמנם הורה לבטל תקני שירות לאומי ב-"בצלם", אך תקנים רבים נוספים קיימים בארגונים הפועלים נגד מדינת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.