מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > כלכלה > תושבים נאלצו לשלם 109 אלף ש' על בניית מדרכה

תושבים נאלצו לשלם 109 אלף ש' על בניית מדרכה

אחרי שהדיירים שלמו מכספם על בניית מדרכה וכביש ברחוב, העירייה הרסה אותם, בנתה מחדש וחייבה כל דייר בתשלום של לא פחות מ-109 אלף ₪

מה הייתם עושים אם המדרכה ברחוב שליד הבית שלכם הייתה מלאה בבורות ומהמורות שמסכנות אתכם? סביר להניח שהייתם פונים לעירייה. אבל מה קורה אם העירייה לא לוקחת אחריות וגם מחייבת כל אחד מתושבי הרחוב בסכום של לא פחות ממאות אלפי שקלים?

הראיון המלא הערב ב-23:00 ב'כלכלי בלילה'

במשך חמישים שנה הרחוב כ״ט בנובמבר בשכונת בית אליעזר בחדרה היה מוזנח, עם כבישים רעועים ללא מדרכות ובורות שנפערו באדמה בכל חורף אחרי הגשם. למרות פניות חוזרות ונשנות ללא כל מענה מעיריית חדרה, לקחו ב-2008 דיריי הרחוב יוזמה והחליטו יחד לשכור את שירותיו של קבלן באופן פרטי כדי להקים מדרכה וכביש. כל דייר שילם אז מכיסו הפרטי כ-12,000 ₪ בממוצע. כך הוקמו סוף-סוף שתי מדרכות לאורך הרחוב.

לפני כשנה העירייה הוחלט להקים כיכר במפגש הרחוב כ"ט בנובמבר עם יגאל אלון בעקבות ילד שנדרס במקום. לצורך כך, מסיבה לא ברורה, הגיעו כלים והרסו את הכביש והמדרכה שבנינו. כך, בוקר אחד הגיעו טרקטורים מטעם העירייה, פירקו את המדרכות ונעלמו. רק לאחר פניות חוזרות ונשנות החלו בעירייה בבניה המחודשת של הרחוב.

מהעירייה שולחים לתושבים חשבון

כעת, אחרי ששילמו כבר פעם אחת על המדרכה שהעירייה הרסה, מיהרו לשלוח חשבון לתושבים של לא פחות מ-110,000 ₪ לכל תושב. זאת למרות שהעירייה התחייבה טרם תחילת העבודות לוועד השכונה כי בגלל שהחברה לבטיחות בדרכים מקימה את הכיכר, לא יצטרכו התושבים לשלם תשלום נוסף. יש לציין שרוב התושבים ברחוב מבוגרים ואף חלקם קשישים ניצולי שואה אשר מתפרנסים מקצבת ביטוח לאומי בלבד.

רחוב חדרה
הרחוב טרם השיפוץ

במהלך העבודות גילו להפתעתם דיירי הרחוב שהקבלן שביצע את העבודה מטעם העירייה הוא אותו קבלן ששכרו באופן פרטי, אשר בעצמו טען בפני התושבים כי לא ברור לו מדוע היה צורך להרוס ולבנות מחדש רחוב, 8 שנים לאחר שנבנה.

לפני 3 ימים הוריו של דן חלג, דיירי הרחוב, קיבלו גם הם את דרישת התשלום על סך 109,500 ₪ בגין השיפוץ ברחוב. בראיון לערוץ 20 הוא אומר היום כי "הורי ניצולי שואה, פנסיונרים וכמובן שאין להם שום דרך לשלם את הסכום".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

חורבות רומא. פליקר: טריי רטקליף

כיצד הרס התכנון המרכזי את הכלכלה הרומית?

כך נפלה האימפריה הגדולה בעולם לפני אלפיים שנה: מיסוי גבוה, פיקוח אגרסיבי ורגולציה נוקשה. מאמרו של פרופ' ריצ'ארד אבלינג מ-Citadel College שבדרום קרוליינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.