מבזקים

ארי שביט פרסם התנצלות בפני הכתבת שטענה כי הטריד אותה מינית

טורקיה מסרה לארה"ב מסמכים המגבים את בקשתה להסגרתו של גולן

ספרד: ראש הממשלה הפסיד בהצבעת אמון בפרלמנט

קולומביה: הממשל החליט לעכב את הסכם השלום עם המורדים

אבו מאזן נפגש עם חאלד משעל בקטאר ודן עמו באיחוד לאומי

רוסיה: מטוסינו לא היו מעל בית הספר שנפגע בסוריה בעת המתקפה

הולך רגל בן 20 נפגע מרכב בחיפה; מצבו בינוני

באן קי-מון: יש לחקור את הפגיעה בבית הספר בסוריה

הנחיתות בנתב"ג נעצרו בשל מזג האוויר וחודשו לאחר זמן קצר

עיכובים בתנועת הרכבות בשל תקלה במערכת האיתות מדרום לת"א

דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ בדרכו לארה"ב: "אומר את האמת של ישראל"

רה"מ בדרכו לארה"ב: "אומר את האמת של ישראל"

רה"מ בנימין נתניהו המריא היום (ג') לארה"ב, שם הוא צפוי להיפגש עם הנשיא האמריקאי ברק אובמה ולנאום בעצרת האו"ם

לאחר חתימת הסכם הסיוע הגדול ביותר שנחתם בין ישראל לארה"ב, המריא היום ראש הממשלה לניו יורק, ארה"ב שם ייפגש עם הנשיא האמריקאי ברק אובמה וינאם כמידי שנה בעצרת האומות המאוחדות.

דברי רה"מ סמוך לטיסה. וידאו: רועי אברהם, לע"מ סאונד: ניר שרף, לע"מ

"אנחנו בתוך שבוע מדיני חשוב מאוד למדינת ישראל. אני יוצא עכשיו לארצות הברית, אני אפגש שם תחילה עם הנשיא אובמה ואני אודה לו על הסיוע הביטחוני הגדול והחשוב למדינת ישראל לעשור הקרוב. לאחר מכן אני אשא דברים בעצרת האו"ם, אני אגיד שם את דברה של ישראל, את האמת של ישראל, את הצדק של ישראל, וגם את הגבורה של ישראל – הגבורה של החיילים והחיילות שלנו, של השוטרים והשוטרות שלנו, של האזרחים והאזרחיות שלנו, שנאבקים מאבק בלתי מתפשר בטרור האכזר", אמר ראש הממשלה לפני טיסתו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו ממריאים לניו יורק. צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו ממריאים לניו יורק. צילום: קובי גדעון, לע"מ

"אני מצפה מהקהילה הבינלאומית אמת מידה אחידה במלחמה בטרור. כל הקהילה הבינלאומית אומרת היום שצריך להילחם בטרור בנחישות ובאופן בלתי מתפשר. ובכן, הם חייבים לתמוך גם במאבק הנחוש והבלתי מתפשר בטרור, והבהירות המוסרית הזאת נחוצה כדי להילחם בטרור וגם כדי לנצח אותו" הוסיף נתניהו.

ביום רביעי ייפגש ראש הממשלה עם הנשיא ברק אובמה, וביום חמישי ינאם בעצרת הכללית של האו"ם. ראש הממשלה ייפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון ויבקר בתערוכת הציורים של הדר גולדין ז"ל המוצגת בימים אלה באו"ם בפני מנהיגי העולם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון. צילום: פלאש 90

בנוסף, ייפגש נתניהו עם ראשי מדינות מאפריקה וישתתף יחד איתם באירוע מיוחד המציג טכנולוגיות ישראליות שנמצאות בשימוש באפריקה.

הפגישות עם המנהיגים האפריקנים הן המשך לפריצת הדרך ביחסים עם מדינות אפריקה ובהמשך לביקורו של ראש הממשלה ביבשת אפריקה ביולי האחרון. רה"מ יקיים במסגרת נסיעתו גם סדרת פגישות עם מספר ראשי מדינות מרחבי העולם.

בישראל ובארה"ב הודפים את הביקורת על הסכם הסיוע

בשיבת הממשלה שהתקיימה בתחילת השבוע התייחס ראש הממשלה לראשונה לביקורת שהוטחה בו בעקבות הסכם הסיוע שנחתם עם ארה"ב: "אני שומע כל מיני רעשי רקע ודיסאינפורמציה על ההסכם. אני מבקש להבהיר: מעולם לא הוצע לנו יותר". 

נתניהו הבהיר כי "לא הוצע לנו יותר כסף, אפילו לא דולר אחד, ולא הוצעו לנו טכנולוגיות מיוחדות. אלו סילופים ובדיות של גורמים אינטרסנטיים, או שהם אינם מצויים בעובדות או שהם מסלפים את העובדות, והם גם כמובן משדרים כפיות טובה, וזה בעיניי הדבר העצוב ביותר, כפיות טובה אל מול ידידתנו הגדולה והטובה ביותר, ארצות הברית".

הסכם הסיוע עם ארה"ב. מתוך הפטריוטים 18.9.16

"בשבוע שעבר חתמנו על הסכם הסיוע הביטחוני עם ארצות הברית לעשור הקרוב. ישראל תקבל 38 מיליארד דולר כדי לחזק את העוצמה הצבאית שלנו וכדי לחזק את מערכות ההגנה שלנו נגד טילים. אני מבקש להודות לנשיא אובמה, לקונגרס האמריקני, לעם האמריקני. התמיכה בישראל בארצות הברית חזקה מאי פעם, היא חוצה מפלגות, היא חובקת את ארצות הברית לאורכה ולרוחבה והיא באה לידי ביטוי בהסכם זה", אמר רה"מ.

"זהו הסכם הסיוע הגדול ביותר שארצות הברית העניקה למדינה כלשהי בתולדותיה, וההסכם הזה מוכיח את עומק היחסים ואת עוצמת היחסים בין ישראל לארצות הברית", הוסיף.

"ישראל הציגה את הצרכים שלה כפי שהיא ראתה אותם לפי תסריטים שונים", הסביר בתחילת השבוע גורם אמריקאי בכיר. "שאלנו הרבה שאלות וניסינו להגיע להסכמה על הצרכים אל מול המשאבים שיש לנו. לא הייתה מחלוקת רצינית על הצרכים העיקריים, אבל הישראלים הציגו צרכים שהיו גדולים יותר מהמשאבים שלנו".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ביהמ"ש לא קיבל את גרסתו. ח"כ אורן חזן בביהמ"ש בדיון שנערך בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

ישיבה חשאית התקיימה בלשכת נתניהו בעניין ח"כ חזן

בחדשות 2 חושפים: פגישה חשאית בלשכת נתניהו התקיימה אתמול בעניינו של ח"כ חזן לאחר שביהמ"ש אישר כי צרך בסמים וניהל קזינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.