מבזקים

מכבי אש כיבו שריפה שפרצה בבניין דירות בפתח תקווה

צעירה נפצעה קשה מפציעות חודרות בת"א; הרקע אינו ברור

צהרונים בי-ם בסכנת סגירה, לאחר שהממשלה לא אישרה להם תקציב

ניסיון שוד נהג מונית בפתח תקווה; הנהג נפצע קל

עיתונאים בצרפת ישפטו על פרסום צילומי עירום של קייט מידלטון

קפטן נבחרת ברזיל בעבר קרלוס אלברטו מת לאחר שלקה בהתקף לב

ח"כ בר לב: "יש להכיר באבו עמאר כחלל משרד הביטחון"

הרצאה בוטלה על רקע נטייתה המינית של המרצה. תפוצה באלפי שקלים

אבי הנער שנהרג בירי ממצרים: מאשים את משרד הביטחון

אובמה ייסע לפרו, יוון וגרמניה בחודש נובמבר

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש המוסד לשעבר: "האיום קיומי על ישראל – פנימי"

ראש המוסד לשעבר: "האיום קיומי על ישראל – פנימי"

תמיר פרדו בהתבטאות ראשונה בוחר לתקוף את ההנהגה ותושבי המדינה: "אין על ישראל איום קיומי מבחוץ, האיום הקיומי הוא הפיצול הפנימי בתוכה"

בהופעה פומבית ראשונה מאז סיים את תפקידו, בוחר ראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו, למתוח ביקורת על ההנהגה במדינת ישראל ועל ציבור התושבים בארץ. לטענתו האיום הקיומי על המדינה לא חיצוני לה אלא נמצא בתוכה ומלחמת אזרחים היא זו המאיימת איום אמיתי על המדינה.

מתוך 'הפטריוטים' היום (ג')

לדברי פרדו "אין על ישראל איום קיומי מבחוץ, האיום הקיומי על ישראל הוא הפיצול הפנימי בתוכה" והוסיף "הבעיה שאצלנו המנהיגות נמצאת במערכת בחירות מתמדת".

פרדו לא הסתפק בביקורת על ההנהגה ותקף גם את האזרחים: "הפילוג בחברה עלול להביא למלחמת אזרחים. האחריות לשסעים היא לא רק על המנהיגות, היא גם על האזרחים. מערכות בחירות הן גועל נפש ונאמרים בהם דברים שנועדו לסייע למועמדים", הסביר פרדו.

בדבריו אלו התיחס פרדו ככל הנראה למערכת הבחירות האחרונה בה פנה ראש הממשלה נתניהו לבוחרים ביום הבחירות שיצאו להצביע כי "הערבים נוהרים לקלפיות".

תמיר פרדו. פלאש 90
"הפילוג בחברה עלול להוביל למלחמת אזרחים". תמיר פרדו. פלאש 90

"בין הים לירדן יהיו שתי מדינות"

ראש המוסד לשעבר הביע חשש מפני מלחמת אזרחים של ממש "אם חברה מפולגת חוצה סף מסוים, אתה יכול להגיע לתופעות כמו מלחמת אזרחים במקרה הקיצוני. המרחקים מצטמצמים לצערי. אני חושש שאנחנו בכיוון הזה".

פרדו התייחס לסוגיה המדינית: "ראש הממשלה אמר שבין הים לירדן יהיו שתי מדינות והוא צודק. ללא פתרון הסוגיה הפלשתינית לא נוכל להשיג שותפות אמתית עם מדינות ערב".

לבסוף סיכם פרדו: "אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו רואים בעיה לא פשוטה של חוסר אמון בין האזרחים לממשלים שלהם. למשל משאל העם בבריטניה לפני כמה חודשים. הרי אם אתה בודק מה שיעור האוכלוסייה שמבין עד הסוף את המשמעות של היציאה מהאיחוד, אתה לא מגיע לאחוז אחד. אותו דבר בבחירות המקדימות בארצות הברית. אנחנו צריכים להיזהר מלהגיע למצב הזה".

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

"הגיע על דעת עצמו". נימר אבו עמאר. (באדיבות המשפחה)

אביו של ההרוג: "צה"ל הפקיר את בני"

נימר אבו עמאר מהיישוב לקיה, שהועסק על ידי קרוב משפחתו הקבלן בעבודות תחזוקה בגבול מצרים, נורה למוות בשוגג על ידי כוחות מצריים. אביו של הנער זועם: "אני מאשים את משרד הביטחון במוות שלו, לא הייתה אבטחה של צה"ל, חיילים שמעו ירי ולא הגיבו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.