מבזקים

אבי הנער שנהרג בירי ממצרים: מאשים את משרד הביטחון

אובמה ייסע לפרו, יוון וגרמניה בחודש נובמבר

תאונת דרכים בקרית אתא בין הולכות רגל לאופנוע: 3 פצועים

יידוי אבנים באזור רמאללה; אישה נפצעה קל

נער בן 13 נעצר בגין יידוי אבנים על כלי רכב

הירי ממצרים: ההרוג הוא נימר אבו עמאר בן ה-15

שריפה סמוך לחוף בצת: צוותי כיבוי פועלים באזור

נזק נגרם למטרונית חיפה כתוצאה מהשלכת חפץ כבד ע"י ילדים

ילד בן ארבע נפל מגובה רב בירושלים; מצבו קשה

התאונה בצומת יהודייה: שישה פצועים פונו לבתי חולים

דף הבית > כלכלה > קורבנות חג הקורבן: נוסעים בתחבורה הציבורית

קורבנות חג הקורבן: נוסעים בתחבורה הציבורית

נהגים מוסלמים בחברות התחבורה הקטנות יוצאים לחגוג את החגים המוסלמים והחברות נותרות ללא מענה. "שיצאו לחגוג, אבל למה הנוסעים סובלים?"

"אני פשוט הייתי קורבן, בחג הקורבן", כך אומרת ל"כלכלי בלילה" נוסעת נזעמת של התחבורה הציבורית. כמו רבים אחרים בשבוע האחרון, גם היא חיכתה לאוטובוס במשך דקות ארוכות, אך זה לא הגיע.

נהגים מוסלמים בחברות התחבורה אפיקים קווים ומטרופולין, יוצאים לחגוג את חג הקורבן והחברות נשארות ללא מענה ומשבשות את הקווים בשל חוסר בנהגים.

מתוך כלכלי בלילה 14.9.16

כמדי שנה, הנהגים המוסלמים בחברות התחבורה יוצאים לחגוג עם המשפחה ומשאירים את החברות בחוסרים משמעותיים. השנה חג הקרבן מתקיים השבוע, בין שני וחמישי. מדובר בתקופה עמוסה בכביש, לאחר החזרה מחופשת הלימודים.

באתרי החברות של חברות התחבורה קווים, מטרופולין ואפיקים, יִדעו את הנוסעים כי בתאריכים הנ"ל יתקיימו שיבושים בזמני הקווים.

אך לדברי הנוסעת הכועסת, היא לא ראתה עדכון כזה או אחר. "השערורייה הזאת, שהורידו קווים ושינו את השעות שלהם בלי להודיע כלום. בגלל הדבר הזה, החוסר בנהגים או השד יודע מה, גרם לכך שהיו עשרות אנשים מבוגרים בתחנות שהתייבשו 40 דקות לאוטובוס", המשיכה.

בשיחות עם מוקדני החברה נאמר לערוץ 20 כי השיבושים מוכרים והם נובעים מחג הקורבן. בחברת אפיקים המוקדנית אף אמרה כי החברה מנהלת מערך עיבוי בשל החופשות של הנהגים וכי הם מנסים לפצות על הפער.

החברות עצמן לא ממש ששות לחשוף את הנתונים של כמה נהגים יצאו לחופש אבל אנחנו יודעים לספר שבחג הקודם חברת דן בדרום מסרה כי מועסקים אצלה 80 נהגים מוסלמים.

האירוע הזה חוזר מדי שנה בכל חג. המוקדנים אומרים שאת השאלות הקשות יש להפנות למשרד התחבורה.

מחברות "קווים ו"מטרופולין" לא נמסרה תגובה.

חברת אפיקים מסרה בתגובה כי "כמות הנהגים אשר יצאו לחופשת חג הקורבן עומדת על כ-180. על פי הנחיית משרד התחבורה ובמטרה להמשיך ולספק שירות תחבורה ציבורית, נערכה החברה מבעוד מועד ושכרה אוטובוסים מקבלני משנה אשר פעלו במסגרת קווי השירות של החברה".

ממשרד התחבורה נמסר: "לרגל חג הקורבן, נהגים לא יהודים רבים ממשים את זכותם לקבלת יום חופשה בחג. חברות האוטובוסים גיסו נהגים מחליפים, כדי להתגבר על המחסור שנוצר".

 

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

חורבות רומא. פליקר: טריי רטקליף

כיצד הרס התכנון המרכזי את הכלכלה הרומית?

כך נפלה האימפריה הגדולה בעולם לפני אלפיים שנה: מיסוי גבוה, פיקוח אגרסיבי ורגולציה נוקשה. מאמרו של פרופ' ריצ'ארד אבלינג מ-Citadel College שבדרום קרוליינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.