מבזקים

מזג האוויר: גשם בכל רחבי הארץ משעות אחר הצהרים

לקראת הגשמים הצפויים המשטרה העבירה המלצות ואזהרות לנהגים

לשם הגדלת היקף הפעילות: אושרה הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה

"טויוטה" תבצע ריקול ל-50 אלף ממכוניותיה, ותחליף כריות אוויר

אלוף משנה בחיל האוויר הושעה ל-14 יום בשל גניבת מחשב מביתו

צעיר ערבי יידה אבן לעבר הרכבת הקלה בי-ם; נזק נגרם לשמשה

לאור התחממות יחסי קובה-ארה"ב: ישראל תשנה את עמדתה באו"ם

רופאי ביה"ח רמב"ם הכריזו על סכסוך עבודה: "התנהלות פוגענית"

רכב נפגע מחסם אבנים שהניחו פורעים בכביש חוצה שומרון

זוהו שתי דמויות סמוך למגדל עוז, אותרו חשודים וסכין

דף הבית > אקטואליה וחדשות > סנאטורים לממשל האמריקאי: עצרו המימון ל-V15

סנאטורים לממשל האמריקאי: עצרו המימון ל-V15

סנאטורים בארה"ב קוראים לחקור את המימון הממשלתי של ארגון השמאל. OneVoice: אין ראיות שהמענק הועבר ל-V15

בעתירה שהגישו סנאטורים אמריקאים למחלקת המדינה האמריקאית, הם דורשים בדיקה יסודית אודות אופן מימונו של הממשל האמריקאי את הארגונים OneVoice ו-V15 שפעלו להדחת ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בבחירות 2015. לטענתם, ישנה רשלנות וחוסר פיקוח כשמדובר בכספים שמעניקה מחלקת המדינה האמריקאית. כך על פי חשיפת עיתון 'הארץ' היום (ש'). במכתב ששלחו לשר החוץ, ג'ון קרי, דרשו נקיטת צעדים משמעותיים לגבי המעורבים בפרשה ופירוט היעדים שאליהם הגיעו כספי המיסים של אזרחי ארה"ב.

ארגון V15. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ארגון V15. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

זאת לאחר שפורסם ביולי האחרון דו"ח ועדת חקירה של הסנאט האמריקאי, בו נקבע כי בגלל רשלנות של דיפלומטים עשה ארגון V15 שימוש בתוצרים ומאגרי נתונים שמימן משרד החוץ האמריקאי לצורך פרויקטים אחרים. השימוש נעשה בלי שהייתה החלטה מכוונת על כך, אלא כתוצאה מרשלנות או העלמת עין של דיפלומטים.

הדו"ח חשף כי משרד החוץ האמריקאי העביר מענק בסך 349 אלף דולר לארגון OneVoice בישראל למען קמפיין שמטרתו גיוס דעת הקהל לתמיכה במו"מ ישראלי-פלסטיני שיוביל להסכם שלום. ארגון OneVoice הוא מהמרכזיים שמימנו את ארגון V15, שהפעיל בבחירות האחרונות קמפיין אגרסיבי להפלת ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי הדו"ח, OneVoice סיפק ל-v15 כסף, משאבים, כוח אדם ומאגרי נתונים.

הארגון עדכן את משרד החוץ האמריקאי על כך שהוא מסיט את השימוש בתוצרי הפרויקט למען V15 בהודעת דואר אלקטרוני שנשלחה לדיפלומט אמריקאי על התוכנית האסטרטגית של המהלך, אך האחרון אמר כי לא שם לב אליה ולא קרא אותה.

הדו"ח קבע כי ההסבה של השימוש בתוצרי הפרויקט מהסברה של תהליך השלום לקמפיין בחירות לא היתה אסורה בחוק מכיוון שמשרד החוץ האמריקאי לא הציב תנאים או מגבלות על השימוש שניתן לעשות בתוצרי הפרויקט לאחר שזה יסתיים, אך הודגש כי דיפלומטים אמריקאים התרשלו.

ועדת החקירה הוקמה לאחר הבחירות בישראל -2015, בעקבות תחקירים שנעשו בכלי תקשורת אמריקאיים וישראליים כאחד. בעקבותיה טענו ב-OneVoice כי לא נמצאו ראיות שהארגון השתמש במענק כדי להשפיע על הבחירות ב-2015.

דיון 'הפטריוטים' בנושא חוק העמותות והתערבות הממשל האמריקאי בבחירות 2015 (13.7.16)

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%99%d7%9d26-10

להיות אנושיים

עמותת אנוש הוא ארגון הגדול ביותר המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל, כעת הם פונים אליכם ומבקשים לרכוש כרטיס למופע ההתרמה שלהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.