מבזקים

ניגריה: לפחות 10 הרוגים בהתמוטטות כנסייה

ארדואן: מתקפת טרור בוצעה נגדנו

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ הזמין את נתניהו להיפגש: "אין בעלת ברית טובה מישראל"

טראמפ הזמין את נתניהו להיפגש: "אין בעלת ברית טובה מישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם הנשיא הנכנס בשיחה ראשונה של טראמפ עם גורם בינלאומי. נתניהו "נפעל יחד"

השיחה הנשיאותית הראשונה: הנשיא הנבחר דונלד טראמפ הזמין את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לפגישה בארה״ב "בהזדמנות הראשונה". ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לפני זמן קצר בטלפון עם הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ. נתניהו בירך את טראמפ על ניצחונו בבחירות ואמר לו כי אין לארצות הברית בעלת ברית טובה יותר מישראל.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שני המנהיגים שמכירים אחד את השני שנים רבות ניהלו שיחה חמה ולבבית. בשיחה עלו גם סוגיות אזוריות. הנשיא הנבחר טראמפ הזמין את ראש הממשלה נתניהו לפגישה בארצות הברית בהזדמנות הראשונה. ראש הממשלה נתניהו אמר לנשיא הנבחר טראמפ כי גם רעייתו שרה מצפה לפגוש אותו ואת רעייתו מלניה.

טראמפ מסייע לנתניהו בקמפיין הבחירות ב-2013

בברכה מצולמת ששלח ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא האמריקאי אמר: "אני מברך את הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ. הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו"

עוד המשיך נתניהו וסיפר על הכוונה לחזק את הקשר אחרי תקופה רופפת בקשרים בין הנשיאים. "הקשר האיתן בין ארצות הברית לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף. אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארצות הברית ונביאה לגבהים חדשים".

פגישת נתניהו - טראמפ, צילום: לע"מ
פגישת נתניהו – טראמפ, צילום: לע"מ

תגובות הפוליטיקאים בישראל:

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ברך את הנשיא הנכנס: "אני מבקש לברך את הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ, את משפחתו ואת העם האמריקאי כולו אשר הוכיחו שוב לעולם כולו את משמעות היותם הדמוקרטיה הגדולה בעולם. אתגרים רבים עומדים לפתחך אדוני הנשיא, מבית ובעולם כולו. ישראל, בת הברית האיתנה ביותר של ארצות הברית, עומדת לצד ידידתנו ושותפתנו בכל אתגר שיקרה בדרכנו ואין לי ספק כי הקשרים בין המדינות ימשיכו ויתחזקו גם בתקופת נשיאותו של טראמפ."

יו"ר הקואליציה יצחק הרצוג כתב הודעה קצרה: "ברכות לנשיא הבא של האומה החזקה ביותר בעולם: דונלד טראמפ".

איילת שקד, שרת המשפטים ברכה: "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונאלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל. אני בטוחה שטראמפ ידע לנתב באומץ את העולם החופשי ליעדים מוצלחים אל מול המלחמה העולמית בטרור. זאת הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".

ח"כ ציפי לבני כתבה גם היא: "ברכות לנשיא הנבחר דונלד טראמפ. מקווה שיממש בפועל את מה שהבטיח בנאום התודה, לא בקמפיין"

טראמפ תמך בנתניהו בקמפיין בחירות שלו

"שמי דונלד טראמפ ואני מעריץ גדול של ישראל" אמר טראמפ לפני יותר מ-3 שנים בתשדיר קמפיין הבחירות של נתניהו "ראש ממשלה חזק משמעותו מדינה חזקה, ובאמת יש לכם ראש ממשלה נהדר" אמר טראמפ ב-2013.

"בנימין נתניהו אין כמוהו" הוסיף "אז בחרו בבנימין, הוא איש מדהים"

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

4

לפחות 13 הרוגים בפיגוע באיסטנבול

מכונית תופת התפוצצה סמוך לאוטובוס עמוס שוטרים שאבטחו את משחק משחק הכדורגל באצטדיון של קבוצת בשיקטאש באיסטנבול. הפיצוץ אירע שעתיים לאחר שהתקיים משחק במקום

תגובה אחת

  1. שח מט! ישר כוח

    נתניהו ניצח את אובמה במשחק שח ידידותי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.