מבזקים

פועל נפצע מחפץ שנפל מגובה שתי קומות בתל אביב, מצבו בינוני

רוכב אופנוע התהפך בשטח מזרחית לצומת הרוחות בדרום

הותר לפרסום שמו של הרב החשוד באונס תלמידה

סוכל פיגוע ירי וחטיפה בגוש עציון

בקרוב: כללי אתיקה לפוליטיקה באקדמיה

ח"כ חוטובלי: "יש לנו סבלנות, הסכסוך שלנו צעיר"

פועל נפל מגובה באתר בניה בגדרה - מצבו בינוני

פרסום ראשון: אימון לעמונה - במתקן המדמה כפר ערבי

קרוב ל-20 אלף מתפקדים עד כה במפקד הבית היהודי

הותר לפרסום: אמנון כהן הוא הח"כ לשעבר החשוד בקבלת שוחד

דף הבית > אשת חיל > מלכת יופי – ניצולת שואה

מלכת יופי – ניצולת שואה

בטקס מרגש הכתירה רעיית ראש הממשלה את מלכת היופי בקרב ניצולות השואה. שרה נתניהו: "אתן ההוכחה לניצחון העם היהודי על הקמים להורגו"

בשנה החמישית ברציפות, נבחרה בטקס מהודר מלכת היופי לניצולות השואה -אנא גריניס. הטקס נערך בנוכחות שרים, חברי כנסת, רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, ראש עיריית חיפה יונה יהב וכאלף אורחים.

מתוך 'זה היום' 31.10.16

זו השנה החמישית ברציפות שעמותת ״יד עזר לחבר״, מפעילת הבית החם לניצולי שואה בחיפה, מארגנת יוזמת ומפיקה את האירוע. בתחרות באולמי הקונגרסים בחיפה נטלו חלק עשרות מועמדות מכל רחבי הארץ, 14 מתוכן הגיעו לשלב הגמר.

"כולכן מלכות יופי"

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, התקבלה באהדה על ידי קהל ניצולי השואה ובני משפחותיהם, ואמרה: "אני מרגישה שאני חלק מהמשפחה שלכם, כבתו של אבי היקר והאהוב שמואל בן ארצי ז"ל, שכל משפחתו נספתה בשואה".

רעיית ראש הממשלה מכתירה את מלכת ביופי לניצולות השואה. לע"מ
רעיית ראש הממשלה מכתירה את מלכת ביופי לניצולות השואה. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

רעיית ראש הממשלה אמרה לניצולות: "אתן עברתן את התקופה האפלה ביותר בהיסטוריה ולמרות הכול בחרתן בחיים. בחרתן להקים משפחות, לעבוד, ליצור ולהמשיך לחיות. אתן ניצחתן! אתן ההוכחה לניצחון העם היהודי על הקמים להורגו". עוד אמרה: "מבחינתי אפשר כבר להכריז על הזוכות: כולכן מלכות היופי! כל אחת ואחת מכן יפהפייה ומדהימה בזכות עצמה. בשם כל אזרחי ישראל אני מחבקת אתכן ומאחלת לכולכן בריאות טובה, אושר ואריכות ימים. אנחנו כאן בשבילכן תמיד".

הגברת נתניהו יחד עם מנכ"ל העמותה שמעון סבג הכתירו את מלכת היופי לניצולות שואה לשנת 2016. המלכה הטריה, בת 75 ילידת רוסיה, הייתה בת יומיים כשפרצה המלחמה. בזמן מלחמת העולם השניה הייתה תינוקת, ויחד עם אמה נמלטה מאימת הנאצים. לאחר הכתרתה אמר : "אין לי מילים לתאר כמה אני נרגשת".

לצדם של הזמר דודו פישר, הזמרת אילנה אביטל והבדרן ננסי ברנדס, הופיעה אתמול בהופעת בכורה מקהלה מיוחדת שכל חברותיה הן ניצולות שואה, מרביתן מתגוררות בבית החם של עמותת יד עזר לחבר. הגיל הממוצע של הזמרות במקהלה הוא 91 ועל פי המידע שיש כרגע בעמותת יד עזר לחבר, מדובר במקהלת הזמרות המבוגרת ביותר בעולם, ששרה בין היתר שיר מקורי על ההישרדות בגטאות בזמן השואה.

"השנה הענקנו לתחרות שהפכה אצלנו למסורת היבט נוסף בשירת המנון הישרדות בשואה על ידי המקהלה שבה חברות ניצולות שואה", זה היה רגע מרגש במיוחד עבורי", סיכם מנכ"ל העמותה שמעון סבג.

כולכן מלכות היופי. מלכת היופי
כולכן מלכות היופי. אנא גריניס מלכת היופי. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

An Israeli boy eats a hamburger in a Burgers Bar in Jerusalem, July 10 2007. Photo by Nati Shohat/Flash90 *** Local Caption *** ???? ????
????
 ???
???????
????

הג'אנק פוד לסל וחסל

כוהנת הבריאות מיכל צפיר מספרת בראיון ל'כלכלי בלילה' מהי הדרך היחידה לעודד את בני הנוער לאכול מזון בריא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.