מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > כלכלה > מחאת הצהרונים צוברת תאוצה

מחאת הצהרונים צוברת תאוצה

הורי מחאת הצהרונים צפויים להיפגש מחר (ה') עם שר הרווחה חיים כץ ולדון בפיקוח המחירים ותנאי השהייה של הילדים בשעות אחה"צ. צפו בראיון עם יוזמת המחאה מתוך 'כלכלי בלילה'

מחאת הצהרונים והמחירים היקרים צוברת תאוצה. מחר (ה') ייפגשו ראשי המחאה עם שר הרווחה חיים כץ, שהוא היחיד שהרים את הכפפה וינסה להתערב לטובת ההורים. ראשי ערים בודדים מנסים גם הם בימים האחרונים למצוא פתרונות להוזלת הצהרונים. עבור 3-4 שעות משלמים ההורים מחירי שיא של בין 900-1400 שקלים.

מחאת הצהרונים. מתוך 'כלכלי בלילה' 9.11.16

ההורים מבקשים פיקוח על מחירי הצהרונים, התכנים המועברים, ההזנה שמקבלים הילדים לארוחת צהריים והצוות שמטפל בילדים. ההורים נפגשים עם ראשי ערים, שרים וחברי כנסת במטרה לפתור את הנושא. תחום הצהרונים מתנהל כשוק פרוץ לכל דבר", אמרה אפרת בן אפרים,מיוזמות המחאה של הצהרונים, ל'כלכלי בלילה'.

"מישהו מרוויח על חשבון ההורי. כלל שהמחאה מתקדמת אנחנו מגלים שמדובר בראשי הרשויות", מוסיפה בין אפרים. לדבריה, מבדיקה שערכו עולה כי עלות תפעול צהרון לילד אינה עולה על 650 ש"ח בחודש.

ההורים המוחים פנו לשר החינוך נפתלי בנט, ולשר הרווחה חיים כץ, ולשר האוצר משה כחלון. כץ הוא היחיד שנענה להם ואף הזמינם לפגישה עמו. ההורים תולים בו את תקוותיהם. "אנחנו מצפים מהשר כץ, שנניח על שולחנו את כל הנתונים שנמצאים בידינו ושיסכים לקחת אחריות", אמרה בן אפרים.

הזמין את ההורים לפגישה.השר חיים כץ. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הזמין את ההורים לפגישה.השר חיים כץ. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעיריית חדרה מצאו פתרון למחירי הצהריים. טל אליהו מ"מ ראש עיריית חדרה סיפר באולפן 'כלכלי בלילה' על התכנית שתאפשר תשלום של 600 ש"ח בלבד לחודש לצהרון עד השעה 17:00. הצהרונים הם במסגרת יום לימודים ארוך לילדי הגנים ובתי הספר בגילאי 3-8.

אליהו הסביר מדוע בערים אחרות לא הצליחו לסבסד את מחיר הצהרונים בניגוד לערים אחרות. "נוצר מצב שהכספים שהגיעו מתשלומי הצהרונים, היה בהם רווח ניכר לגופים שמנהלים את נושא הצהרונים בעיר ואותם כספים תועלו לפעילויות אחרות בתוך המבנה העירוני", סיפר אליהו. "נוצר פה מס עקיף לתושבי העיר".

כלכלי בלילה

כלכלי בלילה

אולי יעניין אותך גם

לא שקופים על חשבוננו. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

שקיפות? לא בהסתדרות

ח"כ עליזה לביא הגישה הצעה לביטול חוק המאפשר להסתדרות שלא להיות מחויבים בשקיפות מול הציבור. הממשלה הפילה את החוק

תגובה אחת

  1. למה לא לוקחים סטודנטים בתור סטטאז זה הי חוסך הוןןןן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.