מבזקים

האירוע בטירת הכרמל: נקבע מותו של הגבר שנדקר

תושב טירת הכרמל הובהל לרמב"ם במצב אנוש. הנסיבות לא ידועות

נתפס אחי הנרצחת בתל אביב החשוד במעשה

נקבע מותה של הצעירה שנדקרה בת"א. החשד: הדוקר הוא אחיה

תאונת דרכים ארעה במחלף מסובים; חמישה בני אדם נפצעו

מכבי אש כיבו שריפה שפרצה בבניין דירות בפתח תקווה

צעירה נפצעה קשה מפציעות חודרות בת"א; הרקע אינו ברור

צהרונים בי-ם בסכנת סגירה, לאחר שהממשלה לא אישרה להם תקציב

ניסיון שוד נהג מונית בפתח תקווה; הנהג נפצע קל

עיתונאים בצרפת ישפטו על פרסום צילומי עירום של קייט מידלטון

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "חששתי ממטען על המחבל, ניסיתי לירות בו שוב"

"חששתי ממטען על המחבל, ניסיתי לירות בו שוב"

החייל שנפצע בחברון עלה לדוכן העדים במשפט אזריה והגן על החייל היורה. בהמשך יעיד מנכ"ל מד"א אלי בין

"חששתי שיש עליו מטען. ניסיתי לוודא את הניטרול שלו עד הסוף ולירות עליו שוב, אבל לא הצלחתי. שיערתי שהוא מת", כך סיפר הבוקר א', החייל שנפצע על ידי המחבל בפיגוע הדקירה בחברון שהסתיים בירייה בראשו של המחבל המנוטרל. דברים אלו מהווים חיזוק לעדות הסמ"פ, שאמר דברים דומים.

אחריו עלה להעיד מנכ"ל מד"א, אלי בין, שדו"ח שפרסם הארגון מחזק את טענות ההגנה. בסוף החודש צפויה להסתיים שמיעת העדויות במשפט. בשלב הבא, ככל הנראה לאחר החגים, ישמיעו הצדדים דברי סיכום ולאחר מכן תינתן הכרעת הדין.

מתוך 'הפטריוטים' 22.9

א', החייל שנפצע ע"י המחבל והיה אמור להיות בתחילה עד תביעה במקור, ציין שנשאל ע״י התביעה בהכנה בין השאר על עדות 'בצלם', שבה נטען כי ירה במחבל לאחר שהרים את ידיו.

לתשובת שאלת הסנגור עו"ד אייל בסרגליק, ענה החייל א' כי מסלול ההכשרה צריך היה להכין אותו ואת חבריו לאירועים כמו האירוע המדובר, וכי זהו האירוע הראשון בו הם מתמודדים עם מחבלים ופצועים: "דיברו איתנו על תרחישים של מטען, אבל מעולם לא תרגלנו את זה".

לאחר מכן, טען העד כי לגבי שיחות המפקדים, איתו לא דיברו כי היה בביתו באותו זמן ואומר: "המפקדים לא יכלו לדבר על העניין כי הייתה חקירה, אבל האווירה הייתה שזה אירוע לא טוב".
"המח"ט התקשר אליי אחרי האירוע לשאול מה שלומי, שאל איך אני מרגיש ומה אני חושב על מה שאלאור עשה. אמרתי שאני לא יודע מה להגיד, שיש חקירה", העיד א'.

עוד שאל עו"ד בסרגליק: "תאשר לי שאף אחד מהמפקדים לא שאל אותך על השתלשלות האירועים", העד השיב כי "המ"פ עצמו כן, אחרי למעלה מחודש מהאירוע, כשחזרתי לפלוגה. השאר לא".

א', החייל שנדקר ע"י המחבל שנורה. צילום מסך מתוך סרטון 'בצלם'
א', החייל שנדקר ע"י המחבל שנורה. צילום מסך מתוך סרטון 'בצלם'

א' גם אמור היה לקבל צל"ש על פועלו בזירה. הוא טען כי העובדה שבסוף יקבל רק תעודת הערכה ולא צל"ש, נודעה לו מהתקשורת ערב לפני הטקס.
מספר ימים לפני הטקס, שנערך ב-6 בספטמבר, העיד במשפט הסמ"פ, שטען כי א' אמר בפניו שניסה להשלים בעצמו את ניטרול המחבל אך נתקל במעצורים בנשק.

א' נשאל אם חשש שהמחבל שרץ נשא עליו מטען ורצה לבצע פיגוע נוסף, והשיב: "אף אחד לא בא אליי אישית ואמר שיש עליו מטען. אני שמעתי מה שכולם שמעו, שכנראה יש עליו מטען, ולהתרחק. וזהו, הכניסו אותי לאמבולנס".

על השאלה מדוע החליט לירות כדי לנטרל גם לאחר הפגיעה במחבל, ענה: "אחרי שהמ"מ ירה בו, ונפל על הרצפה, אז הבנתי שלקום הוא כבר לא יקום. אבל אם יש עליו מטען, אז רציתי לוודא שהוא לא יצליח להפעיל אותו. גם אם זה אומר לוודא נטרול".

בחקירה הנגדית, התובע עימת אותו עם כך שלא הזכיר בעדויותיו במצח את החשש ממטען א': "הייתי תחת משככי כאבים, עברתי יום קשה, לא הייתי במיטבי"

לאחר בקשת ההגנה, הוגשה אל שופטי בית הדין הצבאי חוות דעת הפצ"ר בנוגע למח"ט בנימין, ישראל שומר,  שירה בנער פלסטיני שרגם את רכבו באבנים. השופטים ביקשו כי בתור התחלה החומר יועבר לעיונם בלבד.

 

התובע לבין: "אני לא מבין מה העדות שלך קשורה"

לאחר שסיים א' את עדותו והתחבק עם אזריה, עלה לדוכן העדין מנכ"ל מד"א, אלי בין.
התובע הצבאי, עו"ד נדב ויסמן, הקשה על בין בשאלות על התנהלותו של נהג האמבולנס עופר אוחנה בזירה. "אני לא מבין מה אוחנה קשור לכל העניין", שאל בין את ויסמן.
ויסמן ענה בתגובה: "אני לא מבין מה העדות שלך קשורה, אבל הביאו אותך".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

חזן מגיש את כתב התביעה לעמית סגל. צילום: פלאש 90

אורן חזן: "עמית סגל שקרן"

מלחמת הגרסאות בין חה"כ אורן חזן והעיתונאי עמית סגל מגיעה לאולפן "לפני כולם". חזן מבטיח: "המלחמה בתקשורת נמשכת"

2 תגובות

  1. השופטים הם שמאלנים אין סיכוי לאזריה, מסכן…שמלנים עליך ישראל….מיעוט ששולט על העם עי הבגץ התקשורת והשופטים.

  2. מדינה לא נורמאלית, תעזבו כבר את החייל הזה בשקט, גם אם טעה זאת טעות ברמה המבצעית ולא יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.