מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > השמאל בתגובה לסרטון: נתניהו מנסה לשכתב את ההיסטוריה

השמאל בתגובה לסרטון: נתניהו מנסה לשכתב את ההיסטוריה

האופוזיציה מצטרפת לגינוי האמריקאי לסרטון "הטיהור האתני" שפרסם נתניהו ביום שישי האחרון: "לא המתנחלים מסולקים מאדמתם באמצעות מעשי אלימות קשים או ונדליזם"

מחלקת המדינה האמריקאית גינתה את סרטון ה"טיהור האתני" שהעלה ראש הממשלה נתניהו לפייסבוק ביום שישי האחרון, באומרה כי "הסרטון אינו יאה ובלתי מועיל". התגובות הצפויות מכיוון האופוזיציה לא אחרו לבוא.

באירוע "שבתרבות" בחולון אמרה ציפי לבני בתגובה לסרטון: "בגלל כמה התנחלויות מבודדות, נתניהו מאבד במחי סרטון אחד תמיכה אמריקאית בגושים, מפספס הזדמנות אזורית – ומוביל אותנו למדינה אחת לא יהודית ואלימה". עוד הוסיפה לבני ואמרה כי "נתניהו הורס את ההישגים שהשגתי בתקופת שרון – שהגושים יהיו חלק מישראל, שלא תהיה זכות שיבה ושתוקם גדר ההפרדה".

גם יצחק הרצוג לא חסך ותקף את נתניהו. "אמירותיו מוחקות את תפיסת גושי ההתיישבות שהיא התפיסה היחידה שתקדם את חזון שתי המדינות", אמר באירוע "שבתרבות" בת"א.

יו"ר מרצ, זהבה גלאון הפליגה בביקורתה ואמרה כי "לא המתנחלים מסולקים מאדמתם באמצעות מעשי אלימות קשים או ונדליזם, ואם כבר מדברים על זה- זאת לא האדמה שלהם".

"אינו יאה ובלתי מועיל". סרטון "הטיהור האתני" של ראש הממשלה

את הסרטון פרסם נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו ביום שישי האחרון, חמוש בשפה האנגלית, כתגובה לטענות בעולם כי יהודי יהודה ושומרון מהווים מכשול לשלום. בסרטון טוען נתניהו כי ההנהגה הפלסטינית דורשת מדינה פלסטינית עם תנאי מקדים אחד, והוא "טיהור אתני" של יהודים.
עוד נמסר ממחלקת המדינה האמריקאית כי "הרחבת ההתנחלויות מעלה שאלות אמיתיות לגבי כוונותיה ארוכות הטווח של ישראל בגדה".

כמובן שגם בגזרה הערבית יישרו קו עם הגינוי האמריקאי. יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, תקף את נתניהו על ההשוואה בין הערבים למתיישבים ביהודה ושומרון והאשים אותו בשכתוב ההיסטוריה: "ראש ממשלת ישראל החליט ללכת צעד נוסף בבניית מציאות מדומיינת. הפעם נתניהו מנסה לכתוב מחדש את ההיסטוריה כשהוא מסביר שההתנחלויות הן לא מכשול לשלום ואפילו משווה בין המיעוט הערבי במדינה לבין המתנחלים. משווה בין מיעוט ילידי, שחי במקום דורות על דורות, שמדינת ישראל היא זאת שהגיעה וקמה עליו, לבין המתנחלים שהועברו בניגוד לחוק הבינלאומי לשטח כבוש, תוך דריסה גסה של כל זכויות האדם של תושבי הגדה ועזה. אבל המציאות אף פעם לא הפריע לנתניהו".

עוד הוסיף עודה, כי לנתניהו לא משנה ש"דווקא ההתנחליות הן אלה שנוסדו בדיוק במטרה לדחוק באכזריות קהילות פלסטיניות מכלל שטחי הגדה לשטח מצומצם סביב הערים הגדולות".

כזכור, ביום שישי האחרון נחשפו דבריה של חברת הכנסת חנין זועבי ב"מסע הסברה" שקיימה לפני חודשים אחדים בשוויץ, שם אמרה: "אנחנו לא יכולים להסכים עם רעיון המדינה היהודית".

"גורמי הטרור וההסתה משתמשים באינטרנט כדי לפגוע באנושות"

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר נתניהו כי "המאבק בטרור מתנהל גם ברשתות החברתיות, ולישראל הגיעה בימים אלה משלחת בכירה מחברת פייסבוק". זאת במטרה לשפר את שיתוף הפעולה נגד ההסתה לטרור ולרצח ברשת החברתית. לדבריו, "האינטרנט הביא הרבה ברכה לאנושות, אבל מקופלת בו גם לצערנו קללה, כי גורמי הטרור וההסתה משתמשים באינטרנט כדי לפגוע באנושות. אנחנו נחושים להיאבק בתופעות אלה, ועל כן אני מברך על שיתוף הפעולה, או לפחות הרצון לשיתוף הפעולה שמגלה חברת פייסבוק, ואנחנו מקווים שהדבר הזה יניב תוצאות טובות יותר".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

נכנס למחלקת יולדות באין מפריע. ארכיון. פלאש 90

מזעזע: פלשתיני התחזה לרופא ואנס מטופלת

תושב הכפר ענאתא נכנס לבית החולים שערי צדק, גנב מכשיר נייד ותקף מינית את אחת היולדות בביה"ח. מעצרו הוארך בשבוע

3 תגובות

 1. יש לי בטן מלאה על נתניהו אבל כשסוף סוף הוא מדבר לעניין צריך לתמוך בו
  חייבים להתחיל לטפח את האמונה ב ***זכותנו הבלעדית על הארץ***

  לבני, הרצוג וזוועה גלאון = חבורת יהודונים בזויים שממשיכים
  לדקלם ססמאות מהגטו – שיעלו לברלין

 2. זהבה גלאון מוזמנת לחזור לפולין, מאיפה שהגיעה

  אם היא רוצה להיות צדיקה – שתיתן דוגמה אישית

 3. ההסטוריה של ארה"ב התחילה בטהור אתני של הילידים האנדיאנים
  מה שנשאר מהם, המתנחלים הלבנים הכניסו לשמורות
  להשלמת החיסול בדרכי שלום, נתנו להם קזינו + אספקה שוטפת של וויסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.