מבזקים

ח"כ ג'בארין: בעלי הקרקעות המוגדרות 'נכסי נפקדים' יעתרו לבג"ץ

השרה שקד: נסיר את האיום שרבץ על ההתיישבות שנים רבות

השרה שקד נגד שמאל: יש לכם עוד הרבה מה ללמוד על דמוקרטיה

הפרקליטות: נשקלת העמדה לדין של הרב יוסף אליצור

ח"כ מיכאלי: נוסח חדש של חוק ההסדרה - דורש דיון מחודש

בנט: "היום המחנה הלאומי חזר לשלוט"

אושר: ייצוג הולם לחרדים ולעולים

כחלון: ההתיישבות ושלטון החוק - אינם מנוגדים

השרה רגב: חוק ההסדרה - מעז יצא מתוק

מדוע הורים מסרבים לחסן את ילדיהם?

דף הבית > כלכלה > המשבר באל על נפתר

המשבר באל על נפתר

הושג הסדר בין החברה לטייסיה. סוכם כי הטייסים יחזרו לעבוד תמורת תוספת שכר שתילקח מקיצור זמן שהותם בחו"ל בין הטיסות

לאחר משבר ארוך בין חברת אל על לטייסים, שכלל שביתה במהלכה בוטלו טיסות, הושגה אמש (א') פשרה בין הצדדים והם הגיעו להסדר.

מתוך 'כלכלי בלילה' (א')

במסגרת ההסדר שהושג במשא ומתן מרתוני באורך של כ-13 שעות, סוכם כי הטייסים יקבלו תוספת של 7.35% בשכר בתמורה יפסיקו לבטל טיסות ויקוצר זמן השהות שלהם בחו"ל בטיסות ארוכות. התקציב לתוספת השכר לטייסים יגיע מקיצור השהיות שלהם. בנוסף, סוכם כי אל על אף תפסיק את החכרת מטוסים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שעמל על ניסיונות פתרון המשבר באמצעות הידברות בין נציגי הוועד להנהלה באל על, אמר אמש (א'): "אני שמח שהצלחתי לגשר על הפערים בין הצדדים וזאת מתוך הבנה משותפת כי הצלחתה של אל על תמשיך להתבסס על ההון האנושי בחברה, מעובדי הקרקע, דרך צוותי האוויר ועד קברניטי הטיסות". עוד הוסיף ניסנקורן: "כולי תקווה שהדרך המורכבת שעברנו תביא לחיזוק האמון בין העובדים להנהלה ותסייע בבניית מערכת יחסי עבודה תקינה בחברה".

בפניה אל עובדי אל על, אומר המנכ"ל כי השיבושים שהיו מנת חלקה של החברה בשנה האחרונה הגיעו בעקבות חוסר היענות של הטייסים לביצוע משימותיהם ודרישה שלהם להטיס טיסות לכיוון אחד בלבד.

לאחר שבהנהלת החברה טענו עד היום כי "עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה והם מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים רק בכיוון אחד", והודיעו כי אין בידם להחזיר את החברה לפעילות סדירה – אומר כעת מנכ"ל חברת אל על, דוד מימון: "ברצוני להודות ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הירתמותו שהביאה לסיום המשבר. כמו כן אני מודה ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל על מעורבותו. כולנו ביחד, ההנהלה ועובדי חברת אל על נשנס מותניים למען הצלחת המוביל הלאומי והשירות לציבור הנוסעים הנאמן".

גם בוועד העובדים נשמעים מפוייסים יותר. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אבי אדרי, ציין: "אני גאה בכל הצדדים שהשכילו להחזיר את אל על למקומה הראוי כמוביל הלאומי והאמין במדינת ישראל. אני תקווה שהצדדים ימשיכו לנהל מערכת יחסי עבודה תקינה לטובת הציבור, לטובת העובדים ולחוסנה של החברה".

זאת לאחר שיו"ר הוועד האשים את החברה בהאשמות חריפות וטען כי "אנחנו עדים לפיגוע המוני של הנהלת אל על בסיוע של חבורת 'קלאב מרקט'" ותהה "למה הנהלת אל על החליטה לבטל טיסות כשיש טייסים?".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

lg-g4

ביהמ"ש קבע: LG תפצה על מכשירים מיבוא מקביל

צרכן שרכש מכשיר LG G4 תקול בייבוא מקביל יפוצה בכ-6000 ש"ח מחברת LG. כתב הטכנולוגיה שי מזרחי עם כל הפרטים באולפן 'כלכלי בלילה'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.