מבזקים

לקראת הגשמים הצפויים המשטרה העבירה המלצות ואזהרות לנהגים

לשם הגדלת היקף הפעילות: אושרה הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה

"טויוטה" תבצע ריקול ל-50 אלף ממכוניותיה, ותחליף כריות אוויר

אלוף משנה בחיל האוויר הושעה ל-14 יום בשל גניבת מחשב מביתו

צעיר ערבי יידה אבן לעבר הרכבת הקלה בי-ם; נזק נגרם לשמשה

לאור התחממות יחסי קובה-ארה"ב: ישראל תשנה את עמדתה באו"ם

רופאי ביה"ח רמב"ם הכריזו על סכסוך עבודה: "התנהלות פוגענית"

רכב נפגע מחסם אבנים שהניחו פורעים בכביש חוצה שומרון

זוהו שתי דמויות סמוך למגדל עוז, אותרו חשודים וסכין

נתניהו קרא לשגריר אונסק"ו לשוב ארצה לשם התייעצות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ה"הספד" של יוסי ביילין לפואד מעורר סערה

ה"הספד" של יוסי ביילין לפואד מעורר סערה

עוד בטרם הובא למנוחות השר לשעבר בנימין בן-אליעזר, מיהר יריבו הפוליטי יוסי ביילין להתראיין ולתקוף את המנוח: "היה פוליטיקאי דורסני וכוחני"

מכל קצוות הקשת הפוליטית ספדו ודיברו בשבחו של השר לשעבר בנימין בן-אליעזר שנפטר אמש בגיל 80 בבית החולים איכילוב בתל אביב. אך היה מי שסירב להצטרף לקו האחיד שהשמיעו הפוליטיקאים ואנשי הציבור השונים ובחר, שעות ספורות בלבד לאחר ההודעה על פטירתו, להשתלח במנוח.

דיון הפטריוטים בנושא דבריו של ביילין אחרי מותו של בן אליעזר

בראיון לערוץ 1 אמר יוסי ביילין, יריבו הפוליטי בתוך מפלגת 'העבודה' שזהו "כמובן ערב עצוב שנפטר אדם, אבל אני לא מוכן להצטרף ל'אחרי מות קדושים'", והוסיף: "בעיניי הוא היה הפוליטיקאי הכוחני, הדורסני. הוא לא היה צריך להיות מועמד של מפלגה כמו מפלגת העבודה לנשיאות, ודאי לא לתיק הביטחון".

על מועמדותו של בן-אליעזר לנשיאות אמר ביילין: "ממש נחרדתי כשהוא היה מועמד לנשיאות. היו דברים איומים של מבקר המדינה, היו תיקים שנסגרו. הוא חשב כמו אולמרט שהוא יכול להרשות לעצמו ללכת על הקו ושלעולם לא יתפסו אותו".

"אני מקווה שהשנים האחרות, של העליה שלו והשנים שלו בצבא, היו ראויות הרבה יותר מן השנים שלו בפוליטיקה הישראלית", אמר, אך הדגיש כי "הוא היה פוליטיקאי מהסוג הזה שאנשים היו אומרים שהם לא רוצים פוליטיקה בגללם. ההסתדרויות שלו האלה. הוא היה יכול למצוא את עצמו בכל פינה בפוליטיקה הישראלית משום שלא היה שם שום חוט שידרה אידאולוגי".

"ממש נחרדתי כשהוא היה מועמד לנשיאות. היו דברים איומים של מבקר המדינה, היו תיקים שנסגרו. הוא חשב כמו אולמרט שהוא יכול להרשות לעצמו ללכת על הקו ושלעולם לא יתפסו אותו".

יוסי ביילין. צילום: פלאש 90
יוסי ביילין. צילום: פלאש 90

זו לא הפעם הראשונה בה בוחר ביילין לנקוט בעמדה קיצונית באשר להספדים על אישי ציבור שהלכו לעולמם. ב-2004, כאשר מת יו"ר הרשות הפלשתינית לשעבר יאסר ערפאת, עורר ביילין סערה רבתי כשאמר כי הוא שולח את תנחומיו לעם הפלסטיני על מותו, שהיה עבורם אבי האומה.

לא מתחרט

בראיון לגל"צ הבוקר, הבהיר ביילין כי אינו מתחרט על דבריו או על עיתויים ואמר: "ממה אני יכול לחזור בי? מהפליליות שלו? מהדורסנות שלו? כנראה שנימוסים והליכות זה הצד החלש שלי". כמו כן, תקף ביילין את הפוליטיקאים שספדו לבן-אליעזר, על אף שבחייו ביקרו את מעשיו.

מתוך הראיון אצל אפי טריגר בגלצ הבוקר

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%99%d7%9d26-10

להיות אנושיים

עמותת אנוש הוא ארגון הגדול ביותר המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל, כעת הם פונים אליכם ומבקשים לרכוש כרטיס למופע ההתרמה שלהם

2 תגובות

 1. אני לא שותפה לדרכו הפוליטית של ביליין אבל הערכתי שהוא אדם נעים הליכות ראוי ומכובד. אבל לא יכולת להתאפק לפחות שבוע אחד גם אם אמירותיך אמיתיות קצת כבוד למשפחה והחברים הקרובים שלו. אפילו למעט הזה אינו ראוי בעיניך?

  • כנראה שגם למעט הזה אינו ראוי אליבא דיוסי ביילין!
   האדם התנהל בין חדרי חקירות לחדרי דיאליזה!
   כנראה שבילים יודע גם יודע… עובדה: הבן שלו לא חזר מארה״ב! כי הוא יודע דיחקר והוא חושש!!
   אז שיייי עם הצביעות!
   נשיא מדינה אלק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.