מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > דונלד טראמפ מבטיח: ירושלים תוכר כבירת ישראל

דונלד טראמפ מבטיח: ירושלים תוכר כבירת ישראל

בנייר עמדה שפרסמו יועציו לענייני ישראל של דונלנד טראמפ, נחשף כי אם ייבחר המועמד הרפובליקני, ייפסק המימון למועצת זכויות האדם של האו"ם ול-BDS

פחות משבוע לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, יועציו של המועמד הרפובליקני דונלד מפרסמים נייר עמדה ובו הם מתייחסים ליחסים בין המדינות ולמדיניות הפרו ישראלית שבה ינקוט טראמפ במידה וייבחר לנשיאות.

מומחים באולפן "לפני כולם" עם שרון גל מנתחים את מערכת הבחירות, 6 ימים לפני תום המירוץ

בנייר עמדה שפרסמו היועצים דיוויד פרידמן וג'ייסון גרינבלט, נכתב כי "הקשר האמיץ בין ארצות הברית וישראל מבוסס על ערכים משותפים של דמוקרטיה, חופש הביטוי, כבוד למיעוטים, ומתן הזדמנות שווה לכלל האזרחים להגשים את חלומותיהם. העם האמריקני מעריך את הידידות הקרובה עם ישראל, שבשעה שמדינות אחרות ביקשו את עזרתם של החיילים האמריקנים, היא הגנה על עצמה בעצמה וביקשה סיוע צבאי ודיפלומטי בלבד".

על פי המסמך, ממשל טראמפ יבטיח שישראל תזכה במקסימום הסיוע הצבאי שיידרש לה, זאת על רקע הסכם הסיוע שנחתם רק לאחרונה מול ממשל אובמה. בכך, מאפשר המסמך לממשלת ישראל להשתחרר מהתחייבויות שנתנה לממשל האמריקאי, לפיהן התנאי לחתימת ההסכם הוא לא לבקש סיוע נוסף בעשור הקרוב. אלא שלפי יועצי טראמפ, ההסכם שנחתם לא יגביל את הקונגרס בהענקת סיוע נוסף מעבר למה שנקבע במעמד חתימת ההסכם.

"ירושלים בירת ישראל"

סוגיה נוספת שהוזכרה במסמך, היא התנהלותה של ארצות הברית מול מועצת זכויות האדם של האו"ם. מתוכן המסמך עולה כי ארצות הברית תפסיק את המימון למועצה, שהוגדרה כ"גוף הנשלט בידי מדינות דיקטטוריות שיועדו לנגח ולבודד את המדינה היהודית". כמו כן ישנה התייחסות לתנועת ה-BDS. נטען כי בממשל טראמפ משרד המשפטים האמריקני ינקוט צעדים נגד פעילות אנטישמית ואנטי ישראלית בקמפוסים במדינה.

פגישת נתניהו - טראמפ, צילום: לע"מ
פגישת נתניהו – טראמפ, צילום: לע"מ

יועצי טראמפ שבים ומבטיחים שהמועמד לנשיאות יעביר את השגרירות לירושלים שהיא "בירתה הנצחית והבלתי ניתנת לחלוקה של העם היהודי".

מהמסמך לא נפקד גם מקומה של הסוגיה הפלסטינית, וגם כאן ממשיכים יועצי טראמפ לנקוט בקו נוח לישראל. לדבריהם, ממשל טראמפ יתמוך במו"מ ישיר בין ישראל והפלסטינים ללא תנאים מוקדמים, וארצות הברית תתנגד לכל ניסיון פלסטיני או אירופי לעקוף מו"מ ישיר. "פתרון שתי המדינות נראה בלתי אפשרי כרגע, הנהגת הרשות הפלסטינית שותפה להפצה של שנאה ולכן ארה"ב לא תתמוך בהקמת מדינת טרור בשטחים", נכתב במסמך.

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מעצר מחבלים. צילום: 0404

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה פיגועים בירושלים

מ: שב"כ חשף חוליית חמאס שפעלה בירושלים ותכננה פיגועי ירי נגד בסיסי צה"ל: "סיכול התשתית מוכיח את הסיכון ממפגעים בעלי ת.ז ישראלית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.