מבזקים

רוחאני: נמשיך לשתף פעולה עם רוסיה במלחמה בסוריה

סמוטריץ' על התקרית עם נתניהו: אל תעשו מזה סיפור דרמטי

תת אלוף במילואים רן פקר יובא למנוחות היום בשעה 15:00

בריטניה מתקצבת, שווייץ קופצת יד

נתניהו ובנט ייפגשו היום פעם נוספת

שיבושי תנועה צפויים הבוקר בשל מחאת החקלאים

ועדת השרים תדון בהצעת חוק על שכר המחוקקים

הרצוג: בנות בריתה של ארה"ב נותרו מאוכזבות

קובה: הסתיימו תשעת ימי האבל הלאומיים לזכרו של קסטרו

צה"ל עצר הלילה 3 מבוקשים ביהודה ושומרון

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "אובמה – סכנה קיומית להתיישבות"

"אובמה – סכנה קיומית להתיישבות"

בשיחה סגורה הזהיר רה"מ את תושבי עפרה ועמונה ממהלכים שעלול הנשיא האמריקני היוצא, ברק אובמה, לכפות על ישראל

למחרת יום הכיפורים שוחח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשיחה סגורה עם תושבי עפרה ועמונה, כך דווח הערב בחדשות 2. בשיחה הזהיר רה"מ ממהלכים שעלול הנשיא האמריקני, ברק אובמה, לכפות על ישראל בעניין ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"זה לא רק עמונה", אמר רה"מ לתושבים שבג"ץ הורה להרוס את בתיהם ודרשו מהממשלה עמדה תקיפה ואת הסדרת ההתיישבות, "בתקופה הקרובה בין הבחירות בארצות הברית ועד סיום כהונתו של אובמה – ההתיישבות כולה בסכנה קיומית".

"סכנה להתיישבות". נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום: פלאש 90
סכנה להתיישבות. נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום: פלאש 90

פגישתו של רה"מ עם התושבים התקיימה לאחר שבערב יום כיפור נפגשו עמם השרים בנט ושקד, והביעו בפניהם צער על כך שלא יוכלו למנוע את הריסתם של תשעת בתי עפרה ואת בתי היישוב עמונה. כמו כן התקיימה הפגישה זמן קצר לאחר שגינו האמריקאים את הפתרון להעתיק את עמונה סמוך לישוב שבות רחל, לאחר שהממשלה אישרה לבנות 98 יחידות דיור באזור לטובת מפוני עמונה.

בשיחה שהתקיימה בתחילת השבוע שעבר בין רה"מ בנימין נתניהו למזכיר המדינה האמריקאית, ג'ון קרי, הבהיר נתניהו כי הבנייה נועדה לאפשר חלופה לתושבי עמונה במידה שלא יימצא פתרון אחר. פתרון העתקת הישוב מסתמן כבלתי ישים, בשל דרישות בעלות על הקרקע שהגישו פלסטינים.

 

נתניהו: "אף אחד לא מגן על ההתנחלויות יותר ממני"

בראיון לערוץ 20 בזמן ביקורו בארה"ב ,רמז רה"מ בנימין נתניהו בעניין הנסיונות להציל את הישוב עמונה מהריסה, כי ישנו פתרון בקנה. "עמונה זו בעיה גדולה. בעיה משפטית סבוכה. יש החלטה של ביהמ״ש מצד אחד ויש גם את העמונות הבאות. ואנחנו מנסים, אני מנסה, בדרך יצירתית לפתור את שתי הבעיות", הסביר רה"מ.

  רה"מ נתניהו בעניין עמונה לערוץ 20

"אני כינסתי את היועמ״ש, את שר הביטחון ושרת המשפטים במטרה לחפש פתרון יצירתי. פתרון יצירתי הוא פתרון תמיד שלא חושבים עליו. ויש רעיונות, יש אפילו רעיון מעניין מאוד, אבל כשאני אחזור לארץ אני אוכל להידרש לזה".

עוד הוסיף ראש הממשלה, כי "אף אחד לא מגן על ההתנחלויות יותר ממני. לא רק בזירת האו״ם כפי שראיתם אתמול, אלא גם בפועל, אף אחד גם לא תומך בהתיישבות יותר ממני, גם מול לחצים בינ״ל. אני חושב שהמתיישבים יודעים את זה היטב. הם יודעים את זה היטב".

נזכיר כי מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה צפויה לפנות לבג"ץ לאחר חג הסוכות, בבקשה לדחות בחצי שנה את מועד פינוי והריסת הישוב עמונה.  זאת בעקבות החלטת הדרג המדיני שנתקבלה ביום חמישי שעבר. במהלך שישה חודשי הדחייה צפוי להתמנות נשיא אמריקני חדש.

בג"ץ הורה לפנות בתוך חודשיים. עמונה. צילום: פלאש 90
בג"ץ הורה לפנות בתוך חודשיים. עמונה. צילום: פלאש 90

 

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

%d7%a1%d7%a4%d7%9c%d7%99%d7%98%d7%a1-%d7%90%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%95%d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%aa-%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%95%d7%aa-2

ארדן נגד חדשות 2: "על מי אתם מגינים בדיוק?"

טרור ההצתות: השר לביטחון פנים תוקף את חדשות 2 על התעקשותם להתעלם מכך שערבים היו אחראיים לגל ההצתות שפקד את הארץ לפני שבוע

2 תגובות

  1. האמריקאים מבינים שאובמה הכשיר את הגרעין האירני
    ברגע שהוא יפרוש, הקללות נגדו ירוצו חופשי

  2. חוסיין בראכ אובמה הוא סכנה קיומית לעולם החופשי, תשאלו את אחיו למחצה, אפילו אחיו המוסלמי חושב כך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.