מבזקים

גבר בן 46 נפצע בינוני בנתיבות לאחר שנדקר; הרקע אינו ידוע

בעקבות ת"ד: כביש 40 לכיוון דרום מצומת אושייה ל-471 נחסם לתנועה

בן 15 נהרג ובן 19 נפצע קשה בתאונת דרכים בפתח תקווה

האירוע בטירת הכרמל: נקבע מותו של הגבר שנדקר

תושב טירת הכרמל הובהל לרמב"ם במצב אנוש. הנסיבות לא ידועות

נתפס אחי הנרצחת בתל אביב החשוד במעשה

נקבע מותה של הצעירה שנדקרה בת"א. החשד: הדוקר הוא אחיה

תאונת דרכים ארעה במחלף מסובים; חמישה בני אדם נפצעו

מכבי אש כיבו שריפה שפרצה בבניין דירות בפתח תקווה

צעירה נפצעה קשה מפציעות חודרות בת"א; הרקע אינו ברור

דף הבית > אקטואליה וחדשות > תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

תמורת שיפוץ הבית: העבירה כסף לחמאס

ערבייה משכונת אבו-טור בירושלים יצרה קשר עם מחבלי חמאס ששוחררו בעסקת שליט. עפ"י החשד העבירה למחבלי חמאס הכלואים בישראל עשרות אלפי דולרים

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לביהמ"ש המחוזי בעיר כתב אישום נגד דלאל אבו אלהווא, בת 38 משכונת אבו-טור בירושלים, בגין עבירת מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור ועבירות נוספות. זאת לאחר שזו יצרה קשר עם פעילי חמאס מורשעים לטובת העברת כספים לאסירי חמאס המרצים עונשם.

על פי כתב האישום, בתאריך 5.4.15 נשרף ביתה של הנאשמת עקב קצר חשמלי. אחיה של הנאשמת, איימן חמידה, הינו אסיר בטחוני המרצה מאסר בבית סוהר "אשל". חמידה הפנה את הנאשמת לגורמים בחמאס שיוכלו לסייע לה כלכלית מתוקף היותה בת משפחה של אסיר חמאס.

הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90
הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90

בעקבות זאת, פנתה למחמוד קוואסמה ובאסם אבו סנינה, שני פעילי חמאס אשר נדונו בעברם למספר מעצרי עולם בגין נטילת חלק בפעילות טרור ושוחררו במסגרת "עסקת שליט".

הנאשמת ניהלה קשר טלפוני רציף עם השניים במהלך השנה האחרונה. השניים העבירו אליה עשרות אלפי שקלים, על מנת שהנאשמת תפקיד כספים בקנטינות של אסירי חמאס. לעיתים הפקידה בעצמה בסכומים של מאות שקלים לכל אסיר, ולעיתים עשתה זאת באמצעות קרוביה.

בעבור כל הפקדה שביצעה הנאשמת קיבלה הנאשמת עמלה של 50 ש"ח, כאשר בסה"כ קיבלה הנאשמת מקוואסמה ואבו-סנינה סכום כולל של 5,500$ לשיפוץ הבית מתוקף היותה אחות של אסיר חמאס, וכן סכום נוסף של כ-43,000 ש"ח עבור הפקדות לחשבונות קנטינה של אסירי חמאס (למעט סכום העמלה שלקחה לעצמה).

במעשים המתוארים, קיימה הנאשמת ביודעין מגע עם סוכן חוץ ללא הסבר סביר לכך, וכן ביצעה פעולות ברכוש שיש בה כדי לקדם או לממן ביצוע של מעשה טרור.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

Defense Minister Avigdor Liberman arrives at the weekly cabinet meeting at PM Netanyahu's office in Jerusalem on September 4, 2016. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ישיבת ממשלה
שר הביטחון אביגדור ליברמן
 ראש הממשלה בנימין נתניהו
ביבי
שר התחבורה
ישראל כץ
רכבת ישראל
עבודות
שבת

העולם הערבי מגיב לראיון של שר הביטחון ב"אל-קודס"

הפרשן סלימאן א-שפי מסביר באולפן "זה היום" איך נתפס הראיון של אביגדור ליברמן בצד הערבי: "ההתקפות של ליברמן מחמיאות לו בצד הפלסטיני"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.