מבזקים

ניגריה: לפחות 10 הרוגים בהתמוטטות כנסייה

ארדואן: מתקפת טרור בוצעה נגדנו

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

דף הבית > חם ברשת > צוקרברג: פייסבוק תסנן פוסטים שקריים

צוקרברג: פייסבוק תסנן פוסטים שקריים

לאחר הביקורת שנמתחה על הרשת החברתית בטענה שסייעה לטראמפ לנצח, מנכ"ל הרשת דוחה את האשמות, אבל מתחייב להיאבק בפרסומים כוזבים

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג הגיב אתמול לביקורת החריפה שנמתחה על התפקיד ששיחקה הרשת החברתית בהפצת דיווחים שקריים במערכת הבחירות בארצות הברית, והודיע כי יפעל לסנן פרסומים שקריים.

הרשת החברתית הכריע את הבחירות? טראמפ וצוקרברג
הרשת החברתית הכריע את הבחירות? טראמפ וצוקרברג

בפוסט שפרסם בפרופיל האישי שלו צוקרברג דחה את הטענות, אך הבטיח לפעול כדי להעלים סיפורים שקריים מהפלטפורמה. לדבריו, 99% מהתוכן שאנשים צופים בו הוא תוכן אותנטי. "רק כמות קטנה מאוד היא דיווחים שקריים ומתיחות. המתיחות שאכן קיימות אינן מוגבלות לצד מפלגתי אחד, או אפילו לפוליטיקה. בסך הכל, זה גורם לכך שזה מאוד לא סביר שמתיחות שינו את התוצאות של הבחירות לכיוון כזה או אחר", טען. למרות דברים אלה צוקרברג הוסיף כי פייסבוק אינה רוצה שום הפצה של שקרים ומתיחות ברשת. "המטרה שלנו היא להראות לאנשים את התוכן שהם יתפסו כמשמעותי, ואנשים רוצים חדשות מדויקות. כבר התחלנו לעבור כדי לאפשר לקהילה שלנו להתריע על מתיחות ודיווחים שקריים, ויש עוד הרבה שאנחנו יכולים לעשות פה. התקדמנו, ואנחנו נמשיך לעבוד כדי לשפר עוד את הנושא".

הפוסט של צוקרברג מגיע לאחר שרבים הטילו על פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות לפחות חלק מהאשמה על מה שכינו מותה של האמת במערכת הבחירות הנוכחית. בניו יורק טיימס ובעיתונים נוספים דיווחו כי הפולמוס סביב תפקידה של פייסבוק לא נותר רק נחלתה של התקשורת אלא גם הפך לנושא לדיון בקרב הההנהלה הבכירה של הרשת החברתית.

על פי הטיימס, כמה מהעובדים הבכירים דואגים מפני הפצה של ממים גזעניים הקשורים לתנועת הימין האלטרנטיווית בעוד שאחרים חוששים מפני ההשפעה של "בועת הפילטר" – האפקט של הפידים השונים בתכלית שכל אחד נחשף אליהם. כמה עובדים אף שלחו הצעות שיפור למנהלי המוצר של הניוזפיד. "סיפור שקרי שטוען כי האפיפיור פרנציסקוס – שלמעשה תומך בזכויות הפליטים – הביע תמיכה במר טראמפ זכה לכמעט מיליון שיתופים, וודאי עשרות מיליונים נחשפו אליו", אמרה לניו יורק טיימס זיינפ טופקצ'י‎, מרצה באוניברסיטת צפון קרוליינה. "התיקון כמעט לא נשמע. כמובן שלפייסבוק הייתה השפעה משמעותית על הבחירות האחרונות".

עם זאת, לפחות כלפי חוץ לפחות פייסבוק וצוקרברג עצמו עמדו על כך שלפייסבוק לא הייתה כל השפעה על הבחירות. כבר ביום חמישי אמר צוקרברג כי המחשבה שלפייסבוק הייתה השפעה על מהלך הבחירות "הוא רעיון די משוגע".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

%d7%91%d7%92%d7%a6-%d7%a8%d7%92%d7%91%d7%99%d7%9d

"3 ישובים בג"צו לדרך"

סרטון חדש של 'רגבים' חושף את הצביעות של בית המשפט העליון בסוגיית עמונה כפי שמעולם לא ראינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.