מבזקים

נקבע מותו של גבר בן 65 שטבע בסחנה

הותר לפרסום: נעצרו שתי חשודת במעורבות ברצח הנער מרחובות

ממצאי התאונה בבסיס רמון: הצוות פעל על פי ההנחיות המקצועיות

עיראק: דאעש מחזיק בשבי 550 משפחות מכפרים באזור מוסול

שני משתתפי המרוץ פונו לטיפול בבתי החולים לאחר שחשו ברע

בן 39 התמוטט כתוצאה ממכת חום במהלך מרוץ סמוך ליישוב שילה

מרוץ האופניים בתל אביב: נפתחו לתנועה כל הרחובות שנחסמו

נתיבי איילון נפתחו לתנועה לאחר אירוע האופניים בתל אביב

גופתו של גבר בן 40 נמצאה צפה בנחל הירקון בתל אביב

סריקות אחר חשודים שעקרו מכשיר כספומט מסניף בנק בכפר ורדים

דף הבית > אשת חיל > נשים פורצות דרך: עיטור הכבוד השנתי יוענק לרחל פרנקל וליהיא לפיד

נשים פורצות דרך: עיטור הכבוד השנתי יוענק לרחל פרנקל וליהיא לפיד

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי הי"ד והסופרת ליהיא לפיד יקבלו את עיטור הכבוד השנתי של ארגון JWRP לנשים פורצות דרך בכנס השנתי של הארגון שיפתח ב-18 בספטמבר במרילנד, ארה"ב

רחל פרנקל, אם הנער החטוף נפתלי פרנקל ז"ל שנרצח ע"י פעילי חמאס בשנת 2014 ושהפכה לסמל של תקווה והשראה בישראל ובעולם כולו, וליהיא לפיד, הסופרת המצליחה ופעילת זכויות הנשים, יקבלו את עיטור הכבוד השנתי של ארגון   Jewish Women’s Renaissance Project לנשים מנהיגות פורצות דרך ע"ש פמלה קלמן, בכנס השנתי של הארגון שיתקיים במרילנד, ארה"ב, בין התאריכים 18-20 בספטמבר בשיתוף עם משרד התפוצות.

סמל של תקווה והשראה בישראל ובעולם כולו. רחל פרנקל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ארגון JWRP אשר מפעיל ביחד עם משרד התפוצות את פרויקט "מומנטום" שמביא לישראל מדי שנה אלפי נשים יהודיות מרחבי העולם למסע העצמה נשית בן 9 ימים, מעניק מדי שנה את עיטור הכבוד לנשים יהודיות מרחבי העולם המהוות מודל למנהיגות ולהעצמה נשית.

כנס המנהיגות השנתי של הארגון מכנס מדי שנה מאות נשים יהודיות מרחבי העולם במטרה לפתח ולהעצים את כישורי המנהיגות שלהן ולקדם תנועת נשים יהודיות עולמית. בכנס השנה ייקחו חלק למעלה מ-300 נשים יהודיות שהשתתפו במסעות מומנטום. הן תגענה מאוסטרליה, קובה, יוון, ישראל, פנמה, רוסיה, ספרד, דרום אפריקה וארצות הברית.

ליהי לפיד3
סופרת מצליחה ופעילת זכויות הנשים. ליהיא לפיד

רחל פרנקל היא מחנכת ואם לשבעה מהיישוב נוף איילון, שהפכה לסמל של אחדות יהודית בישראל ובעולם. לאחר חטיפת בנה, היא הובילה תפילה המונית בכותל המערבי וקראה לא לאבד תקווה גם אם תפילותינו לא נענות. "אלוהים לא תמיד עושה כרצוננו", אמרה. לאחר רצח בנה וחבריו, פרנקל קידמה קול זעקה ברחבי העולם וקראה לאחדות יהודית. היא גם היתה קול מרכזי בייסוד של פרס אחדות ירושלים בשנת 2015, ביחד עם עיריית ירושלים, ארגון גשר, והמשפחות של גיל-עד שער ואייל יפרח זכרונם לברכה.

ליהיא לפיד היא סופרת ועיתונאית, אשר ספרה רב המכר "אשת חיל", רומן אוטוביוגרפי למחצה, בחן בצורה ייחודית ומעוררת השראה את תפקידן של נשים ואימהות בעולם המודרני.

"גם רחל וגם ליהי משתתפות במסעות המומנטום שלנו בישראל, והן דוגמה אמיתית ומעוררת השראה של נשים יהודיות פורצות דרך מעולמות מגוונים, שיודעות לאהוב ולהעריך אחת את השנייה על בסיס ערכים משותפים," מסרה לורי פלטניק, מייסדת ארגון JWRP.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מהדרות במצווה. נשים עורכות קניות ביריד בירושלים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ושימחת את אשתך בחגיך

הרב אליעזר מלמד, רב היישוב הר ברכה, מזכיר כי מצווה מן התורה לשמח את האישה בחג בבגדים ובתכשיטים חדשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.