מבזקים

מכבי אש כיבו שריפה שפרצה בבניין דירות בפתח תקווה

צעירה נפצעה קשה מפציעות חודרות בת"א; הרקע אינו ברור

צהרונים בי-ם בסכנת סגירה, לאחר שהממשלה לא אישרה להם תקציב

ניסיון שוד נהג מונית בפתח תקווה; הנהג נפצע קל

עיתונאים בצרפת ישפטו על פרסום צילומי עירום של קייט מידלטון

קפטן נבחרת ברזיל בעבר קרלוס אלברטו מת לאחר שלקה בהתקף לב

ח"כ בר לב: "יש להכיר באבו עמאר כחלל משרד הביטחון"

הרצאה בוטלה על רקע נטייתה המינית של המרצה. תפוצה באלפי שקלים

אבי הנער שנהרג בירי ממצרים: מאשים את משרד הביטחון

אובמה ייסע לפרו, יוון וגרמניה בחודש נובמבר

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ניגוד עניינים חמור במנהל האזרחי

ניגוד עניינים חמור במנהל האזרחי

העיתונאי קלמן ליבסקינד חושף: מנהל המו"מ עם הבדואים מטעם המנהל האזרחי, הוא חבר בעמותה הממומנת ע"י האיחוד האירופי ומסייעת להשתלטות בדואית על הנגב

הבוקר (ו') חשף העיתונאי קלמן ליבסקינד בעיתון "מעריב", ניגוד עניינים חמור במינהל האזרחי: תא"ל דב צדקה (פופי), הממונה מטעם המנהל האזרחי על המו"מ עם האוכלוסייה הבדואית במרחב אדומים להעתקתם לאתרי הקבע, הוא חבר בעמותת הקרן לשיתוף פעולה אזורית של יוסי ביילין.

Residents of the Beduin village of Umm al Hiran walk to their homes after taking part in a protest against the plan for the new Jewish town, which is said to displace the local Beduins and confiscate their lands, on August 27, 2015. The State decided that the Beduin village of Umm al Hiran is illegal and residents are to be transferred to the nearby Beduin city of Hura. Umm al Hiran is one of about 46 unrecognized Beduin villages in Israel. Photo by Hadas Parush/Flash90 *** Local Caption *** ëôø òéø çåøä áãåàéí îãáø ðåó ãøåí éùøàì ðâá áãåàé çéøàï ééùåá éäåãé ôéðåé äøéñä áìúé îåëø áìúé çå÷é àåí àì çéøï àåí àì çéøàï
האיחוד האירופי דוגל בהתיישבות בלתי חוקית של בדואים בנגב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עמותה זו ממומנת ע"י כספי האיחוד האירופי, שמצדו מסייע למאבק האוכלוסייה הבדואית נגד מעבר לאתרי קבע, ודוגל בהמשך התיישבותה הבלתי חוקית במרחב אדומים.

דרישה: "להשעות מיד את תא"ל צדקה מתפקידו"

בעקבות כך, שיגרו הבוקר פורום עוטף ירושלים ותנועת רגבים מכתב דחוף לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולסגנו הרב אלי בן דהן, בדרישה להשעות לאלתר את תא"ל דב צדקה (פופי) מתפקידו כמנהל המו"מ מטעם המנהל האזרחי עם האוכלוסייה הבדואית במרחב אדומים.

במכתבם טוענים הארגונים כי האיחוד האירופי, שכאמור מממן את העמותה בה חבר תא"ל צדקה, חרת על דגלו לסייע לאוכלוסייה הבדואית בהמשך התיישבותה הבלתי חוקית במרחב אדומים, ובין היתר, "מממן, מעודד ואף בונה בעצמו ללא היתרי בניה ובניגוד לכל דין מבני מגורים לאוכלוסייה הבדואית על גבי אדמות מדינה ואדמות פרטיות באזור".

בדואים מפגינים נגד הריסת בתים שנבנו שלא כחוק. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
בדואים מפגינים נגד הריסת בתים שנבנו שלא כחוק. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לדבריהם, "חברותו של תא"ל צדקה בעמותה אשר תומכת בריש גליי בהמשך התיישבותם הבלתי חוקית של הבדואים במרחב אדומים, ומנגד תפקידו הבכיר בצוות המו"מ מטעם המנהל האזרחי עם הבדואים במרחב אדומים לפינויים מריכוזי ההתיישבות הבלתי חוקיים, מהווה ניגוד עניינים מהחמורים ביותר שניתן להעלות על הדעת".

"זהו מחדל מדיני ממדרגה ראשונה הזועק לשמים והמחייב את שר הביטחון לקבל החלטה אחת ברורה- להשעות לאלתר את תא"ל דב צדקה מתפקידו ולמנות במקומו אדם אשר שם לנגד עיניו את האינטרסים של מדינת ישראל בראש ובראשונה", הוסיפו הפונים.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

"הגיע על דעת עצמו". נימר אבו עמאר. (באדיבות המשפחה)

אביו של ההרוג: "צה"ל הפקיר את בני"

נימר אבו עמאר מהיישוב לקיה, שהועסק על ידי קרוב משפחתו הקבלן בעבודות תחזוקה בגבול מצרים, נורה למוות בשוגג על ידי כוחות מצריים. אביו של הנער זועם: "אני מאשים את משרד הביטחון במוות שלו, לא הייתה אבטחה של צה"ל, חיילים שמעו ירי ולא הגיבו"

תגובה אחת

  1. מדינה שמאלשינה על האזרחים ישראלים למדינות זרות לא יגמר בטוב למלשינם לא תיקבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.