מבזקים

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > נוסעים ישראלים נדהמו לגלות שהם טסים ל"פלסטין"

נוסעים ישראלים נדהמו לגלות שהם טסים ל"פלסטין"

עובדת נמל התעופה בבלגרד בירת סרביה, דרשה מנוסעי טיסת "אייר סרביה" לתל אביב להגיע לשער לקראת הטיסה ל"פלסטין". הנוסעים ההמומים דרשו לעדכן את היעד בטרם עלו למטוס

בשבוע שעבר הופתעו נוסעים ישראלים לגלות כי הטיסה הביתה היא בכלל טיסה ל"פלסטין". זאת לאחר שעובדת נמל התעופה בבלגרד, בירת סרביה, דרשה מנוסעי טיסת "אייר סרביה" לתל אביב להגיע לשער לקראת הטיסה ל"פלסטין".

מטוס אייר סרביה בנמל התעופה בן גוריון. צילום: משה שי, פלאש 90
מטוס אייר סרביה בנמל התעופה בן גוריון. צילום: משה שי, פלאש 90

בכתבה שהתפרסמה ב-Ynet סופר כי לפני כשבוע בליל ה-29 באוגוסט, המתינו נוסעים ישראלים בנמל התעופה הסרבי לקראת טיסת "אייר סרביה" JUO 816.

הטיסה הייתה עתידה לצאת אל נמל התעופה בן גוריון בשעה 00:10. מספר דקות לפני ההמראה, נשמעה בכריזה קריאה של עובדת נמל התעופה: "נוסעי טיסה 816 לפלסטין, נא להגיע לשער C3". העובדת חזרה על כך פעמיים והנוסעים הישראלים לא נותרו אדישים.

"לא יכולתי להבליג למשמע אוזניי. תחילה חשבתי שאולי לא שמעתי נכון, שאלתי כמה אנשים אם אכן שמעו בכריזה שנאמר פלסטין, ונעניתי בחיוב שאיני טועה וכי כך נאמר", סיפר אחד הנוסעים הישראלים שהמתין לטיסה זו.

הנוסע הישראלי יחד עם נוסעים נוספים פנו מיד אל חברת התעופה בבקשה לתיקון הדברים. "ניגשתי לדלפק החברה, ואליי הצטרף אדם נוסף מראש פינה, וביקשנו שיוכרז שוב שהטיסה היא לישראל ולא לפלסטין".

אחראית המשמרת: הטיסה היא לתל אביב ולא לישראל

למשמע תלונות הנוסעים, הסבירה אחראית המשמרת בחברת "אייר סרביה" כי יעד הטיסה הוא "תל אביב" ולא "ישראל". "אמרתי לה שהטיסה גם לא ל'פלסטין' וביקשנו ועמדנו על כך שיוכרז שוב, 'טיסה לישראל' או 'טיסה לתל אביב', שלוש פעמים, או שנסרב לעלות לטיסה", סיפר הנוסע.

"ואכן, לאחר כמה שיחות ודין ודברים שלא הבנתי של אחראית המשמרת בשפה הסרבית עם כמה אנשים, לבסוף הוכרזה הטיסה לתל אביב שלוש פעמים. האחראית, בליווי של שני אנשים נוספים, לקחו אותנו לשער היציאה C3 והתנצלו בפנינו כמה פעמים". בעקובת המקרה פנה הנוסע אל שגרירות ישראל בסרביה והגיש תלונה.

לא בישראל? תל אביב.  צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
לא בישראל? תל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, מסר כי "מדובר באירוע מטריד ביותר, שדורש בדיקה מול הרשויות המוסמכות וחברת התעופה. לא יעלה על הדעת שפקיד תעופה עם מיקרופון ביד יסלף כך את המציאות, באופן מתריס ושקרי. שגרירות ישראל תטפל בנושא בעדיפות גבוהה".

שגרירת ישראל בסרביה, אלונה פישר קם, יצרה קשר עם מנכ"ל חברת "אייר סרביה". המנכ"ל הזדעזע וציין כי לא נתקל במקרה כזאת קודם לכן. לדבריו, התנהגות זו אינה מקובלת עליו ועובדי "אייר סרביה" בתפקיד אינם מורשים להביע עמדות פוליטיות. "עמדה זו כלל אינה משקפת את עמדת החברה", טען המנכ"ל שהתנצל פעמים רבות והבטיח לטפל בדברים בחומרה למניעת הישנותם.

למחרת היום, עדכן מנכ"ל "אייר סרביה" את השגרירה הישראלית כי עפ"י בדיקה שערך בחברה וכללה האזנה להקלטות, התברר כי מי שכרזה על הטיסה היא עובדת נמל התעופה ואיננה עובדת החברה. על כן, פנה המנכ"ל אל נמל התעופה בבקשה לטפל בעובדת שהסבה נזק לחברה שלו.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Muslims seen outside the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, following Friday prayers. December 25, 2015. Photo by Sliman Khader/FLASH90 *** Local Caption *** ?? ????
???????
???? ??????
??????

חמאס: בית המקדש – דמיוני

אחמד אבו חלביה, מראשי החמאס בעזה מברך את אונסק"ו "ההחלטה האמיצה", שמבטלת את הנרטיב הציוני בבית המקדש "הדימיוני"

תגובה אחת

  1. דווקא סרביה היא אחת המדינות הכי אוהדות לישראל באירופה ! לא אופייני לה ואני אפילו לא בטוח שזה נעשה במזיד… יכול להיות שזאת סתם פקידה שלא מבינה / טעות אנוש…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.